Šta je novo?

iOS 13

Sa istim se je radio testove do danas... ne znam... baterija se ne refabrikije...
 
A vi onda "pamet u glavu" i ne jurite za svakim updateom sa novim telefonima. :)

Moj SE, 3,5 godina, originalna baterija na 89%.
 
Moja drugarica SE godina i osam meseci, 88% health, lagano joj izgura dan, iOS12. Zato joj ja ne dam da instalira 13 da ne bi uništila trajanje baterije


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
 
Zamolio bih one koji nisu ‘zahtevni ‘ korisnici i koji telefon koriste 1h dnevno da ne pisu o bateriji i ne komentarisu da je nesto jednako dobro kao zadnji13.1.3 ili koji je vec bio, zbog takvih komentara sam uradio update na Poslednji 13.2 (Xs) baterija je ocajna. Moja greaka je sro sam pozurio ali svejedno, razlika je ocigledna, meni licno ne smeta mnogo jer sam uglavnom kuci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Teško je definisati pojam "zahtevni korisnik".

Ja u toku dana imam puno obavljenih poziva, koristi se WiFi i 4G, često menjam lokacije. Imam nekoliko dužih video poziva preko Vibera, Safari i TT koristim baš puno. Spark za slanje i primanje mejlova sa više naloga, EON ponekad, Personal Hotspot ponekad (i to mi najviše "sljušti" bateriju pa ga baš retko upotrebljavam), FPL vikendom, itd. Društvene mreže ne koristim, YT vrlo retko.

Ne znam, u poslednje vreme se prosto pojavila pomama za jurenjem update-a, ne samo na iOS-u, već i na android platformi. Dovoljno je otvoriti teme i videti da uglavnom pišu "kad će" i "meni je stigao", a ima i onih "kojima kasni". :D
 
Dakle ti spadas u zahtevne korisnike, prosto je.
Ovi drugi su kupili telefon za viber i poneki poziv i instagram...
ja isto koristim dosta face time u toku dana, viber/wa, tt, yt, mail, pozivi i kad sam napolju uglavnom sam u kolima i osvetljenje do kraja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zahtevan korisnik je dakle onaj koji dosta koristi yt, tt instagram....to se kod mene u selu zove dokolicar
 
Jel sam onda zahtevan korisnik? [emoji23]
50c47ec49db588a5ceb9eb3e6e22a13c.png



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
 
Ma nisi.. [emoji23]
 
Ako si smem dozvoliti komentar ....giga zahtevan korisnik i bez ljutnje ako moze, zgubidan :)
 
Ma bolestan sam, moram strogo da mirujem kući i onda sam zamenio noć i dan i telefon pati zbog toga [emoji57]
Jel ima neko 6S Plus na iOS13 da mi kaže utiske o bateriji? Ali PLUS model?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
 
Svi koji koriste telefon 4-6h u bilo kom obliku su zahtevni sto se tice baterije sta god radili na njemu. Da mi trwba telefon samo za pozive kupio bih 3310



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izasla nova beta.

Naravno zabrinut sam, jer mogu da zamislim da samo nesto mogu pokvariti posto je ova prosla bila perfektna.
 
Naravno losije radi, prethodna je bila prijatnija za oci(anomacije su bile kud i kamo tecnije, kako i zatvaranju tabova u safariju tako i u pokretanju apps) baterija na ipadu za sad deluje da se brze prazni... beta 2 je bila SAVRSENSTVO!

Po mom misljenju drzao bih se bete 2... tacno namerno uniste do finalne koja ce verovatno za 2-3 nedelje ista prica kao sa 13.2 beta
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih one koji nisu ‘zahtevni ‘ korisnici i koji telefon koriste 1h dnevno da ne pisu o bateriji i ne komentarisu da je nesto jednako dobro kao zadnji13.1.3 ili koji je vec bio, zbog takvih komentara sam uradio update na Poslednji 13.2 (Xs) baterija je ocajna. Moja greaka je sro sam pozurio ali svejedno, razlika je ocigledna, meni licno ne smeta mnogo jer sam uglavnom kuci...


Meni je 13.2 trenutno i bateriju mislim da niko ne moze da isprazni za dan na ovom mom primerku. Evo sad mi pise screen time 6h, a imam jos 30 posto baterije. Igram igre, yt u kolima pici preko 4g, cackam drustvene mreze, net, kamera, pozivi... Nikad ga nisam svukao ispod 30 posto do ponoci. Iphone 11 obican.
 
Meni je 13.2 trenutno i bateriju mislim da niko ne moze da isprazni za dan na ovom mom primerku. Evo sad mi pise screen time 6h, a imam jos 30 posto baterije. Igram igre, yt u kolima pici preko 4g, cackam drustvene mreze, net, kamera, pozivi... Nikad ga nisam svukao ispod 30 posto do ponoci. Iphone 11 obican.

Ja sam na 13.2.3. Sa nekom normalnom upotrebom dan sam završio sa 59%. Zaista je tesko za jedan dan ovo potrošiti. Nemoguća misija. iphone 11 je kod mene.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedino do sad sto je uspelo da ugreje fon je aplikacija polovniautomobili. Sprzi ga bukvalno. Igrice nista, hladan kao led a baterija ne oseća :)
 
Boze koliko jedan bedan update moze da unisti ugodjaj uredjaja pa to je cudno nevidjeno. Bug koji sam pisao ranije resili su sa prvom betim 13.3 evo treca beta vratila je bug, meni na ipadu spotlight search ne radi :-D tj tastatura ne radi :-D blagi uzas znam da ce restart resiti problem Ali brate zar?
 
Poslednja izmena:
Znaci da se preskoči beta 3? Meni je ova beta 2 savršena, imam utisak da ću ostaviti ovo do iosa 14.
 
  • Like
Reagovanja: M J
I ja bih radio downgrade na beta 2... proradio mi je spotlight , ali baterija se katastrofalno brze prazni... bukvalno isparava na ipadu 4% za par minuta koriscenja, ja sad tek vodim koliko je savrsena bila beta 2 gde uz isto koriscenje nije skidalo ni 1%... bukvalno da pomislis da indijator ne radi i tako sam ja ipad uz isto koriscenje stavljao na punjac sa 16% dok sa recimo 13.2 sa 1-2% dakle napredak baterije je bio vise nego ocigledan sa beta 2, ovo sada je sada rame uz rame sa 13.2... meni je nerverovatno sa toliko jednim malom update-om moze da se nesto pokvari :-D
 
Jel nekome baguje slajdovanje po space tasteru? Vucem prst i umesto da ostane onde gde pustim, on odvede kursor na pocetak ili na kraj reci. Nekad moram da brisem celu rec jer nece kursor da ostane tamo gde hocu vec ode na pocetak ili kraj reci. Sad mi se desilo na instagramu, ali inace desava se i u drugim aplikacijama. Posle nekoliko pokusaja ostane gde želim, al baš je iritantno. Ios 13.2
 
  • Like
Reagovanja: M J
E zato je 3d touch majka tako je bilo i sa no 3d touch uredjajima i na ios 12
 
Meni radi normalno kad posivi. Problem je sto nekad nece iz prve da se aktivira slajder tj da posivi nego moram dv, tri puta da pritisnem da bi proradilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Meni posivi svaki put kako treba nego kad slajdujem kao da je u nekim aplikacijama zabranjeno da kursor stane na sredinu reci nego mora na pocetak ili na kraj...
 
Meni nekad hoce, nekada ne. Ne znam od cega zavisi. Bukvalno nekada mogu u sred reci da stavim cursor i da obrisem/addujem to sto mi treba, a nekada mi samo prebacuje na pocetak/kraj reci. Nista mi nije jasno
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jel ima neko 6S Plus na iOS13 da mi kaže utiske o bateriji? Ali PLUS model?

Slicno je sa iOS 12 na tom modelu, ali zavisi sta koristis najvise, npr Safari na iOS 13 trosi vise od 12. Kod mene je 98% usage Safari, na iOS 13, SOT je 4 sata prosek, a 5 sati plafon.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jel neko primetio možda da mu se telefon brže puni na ios13? Čini mi se da je na 6s brže, sa običnim punjačem.
 
Pre mi to lici da je baterija oslabila pa se brze puni jer joj je kapacitet opao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno