Šta je novo?

Samo za Eksperte : Kompleksan Setup : Kako nakačiti više 4G modema iza rutera u proxy

Lucas

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2002
Poruke
2,433
Poena
680
Pozdrav Benchmark ekipo :)

Nadam se da je već i naslov jasan, no da obrazložim dalje.

Pre svega šta je cilj : Proxy server na rezidencijalnim IP-jevima za ličnu upotrebu.

Šta je pristup? (iliti ideja) : Zakačiti više 3G/4G Internet modema iza rutera, i koristiti lokalni proxy interfejs za pristupanje konkrentim ip adresama.

Šta je potrebno? (ovo je pitanje za vas, no da probam..) : Dakle, osim nekakvog rutera, zatim nekoliko 3G-4G mobilnih modema, potreban je - server računar? Ruter? Proxy softver? Ne znam kažite vi meni. Kako vezati više modema, i preko čega, da na kraju poduhvata imam proxy protokol sa nekim IP-jem za login (lokalnim), jedan za svaki modem, tako da dalje mogu da koristim različite IP-adrese iz opsega podešavanjem proksija.

Sad je jasnije malo jel da? Ako nije, pitajte da objašnjavam dalje.
I ako postoji neki uber ekspert koji bi znao kako ovo može da se napravi, i bio voljan da objasni (ili pomogne u sprovodjenju), bio bih mu zahvalan ;)



Pozdrav, i :banana:
 
Hajde jos jednom pokusaj sa objasnjavanjem. Ili jos bolje, papir i olovku u sake, pa nam pokazi sta si zamislio.

Ne vidim krajnji cilj. OK, mozda i ne moram da znam krajni cilj, ali onda moras konkretnije postaviti pitanje.
 
Peco,

dakle vidi, nema šta da crtam kad ni sam nisam siguran kako treba projektovati mrežu za ovo..., no, da ponovim šta mi treba.


Vidim da ipak nisam bio jasan..
Treba mi da u setapu imam nekoliko 3G modema, i da im pristupam preko proksija. Jel to jasno?
Dakle bukvalno - da u browseru podesim proxu1 i imam ip1, da u browseru podesim proxy2 i imam ip2.

gde je ip1 ip adresa modema1, a ip2 ip adresa modema2.


evo šematski...
[modem1][spoljašnji ip1]
[modem2][spoljašnji ip2] [nekakav proxy server?, koji mapira sve ove ipjeve za neke lokalne ipjeve...?] [browser sa podešenim proksijem]
[modem3][spoljašnji ip3]
[modem4][spoljašnji ip4]


Onda, ako u browseru podesim proxy1, koji odgovara modemu1 i ip1, onda konekcija ide preko tog modema, i preko tog ipja itd...
Bukvalno kao da uključujem i isključujem modeme u računar, ručno, samo automatizovano i putem proksija...


Valjda je sad jasnije!?
U prevodu, malo hakovanja network setupa. Ajde hakeri da vas čujem xD
 
[spoljašnji ip1][modem1][proxy1][lokalni ip proksija1]
[spoljašnji ip2][modem2][proxy2][lokalni ip proksija2]
[spoljašnji ip3][modem3][proxy3][lokalni ip proksija3]
[spoljašnji ip4][modem4][proxy4][lokalni ip proksija4]



evo to hoću.

onda kad podesim u browseru [lokalni ip proksija4], imam [spoljašnji ip4], i konekcja ide preko [modem4], a kad podesim [lokalni ip proksija2], imam [spoljašnji ip2] i konekcija ide preko [modem2].
 
kako bi to bilo najjednsotavnije izvesti? Pritom ne znam skoro ništa o proxy serverima iliti proxy softveru..
 
ili najbukvalnije još jednom - treba mi da različitim modemima (konekcijama) pristupam preko proxy interfejsa.
zašto baš to i tako je skroz druga priča , i ne bi vas zamarao time, usko je specifično i većini ljudi ne bi ništa značilo, niti bi znali nešto o tome...
 
OK, sad je jasnije. Tj barem sta hoces da postignes. U "zasto" deo se ne bih upustao. :)

Jesu li ti modemi USB ili su to u stvari ruteri sa ethernet prikljuckom?
 
hm, odlično pitanje, već vidim u kom smeru ideš.

Koliko vidim zavisi od provajdera i njihove ponude, a naravno skopčano je i sa cenom. Pošto modemi još uvek nisu nabavljeni, hajde da vidimo koje bi bile opcije u oba slučaja..?
 
Znam za squid, ali se nešto nisam usudjivao da se upuštam u detaljnije tumačenje softvera..

Pogledaću ovaj link, hvala, čini mi se da to liči na to što mi treba.
Naravno, politika upotrebe itd se podrazumeva. Btw, samo squid funkcioniše samo u slučaju da su u pitanju ruteri jel tako, koje mogu da spojim na ruter, i dam im IP, u slučaju usb modema, ovo ne bi bilo rešenje?
 
Koliko znam kod svih domaćih operatera se na 4G modemima dobija privatna IP.

Možda to i ne smeta projektu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
kako mislis privatna IP adresa? morala bi i neka public da se dobija?

Inače, evo još jednog pitanja : public adrese, koliko znam se menjaju povremeno (ili možda mogu da se promene i samim resetovanjem modema...). Zna li neko nešto o tome?
 
Ovako je na VIPu.
e526b81c60f7bf916fec2b3e56ef8837.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mnogo ljudi dele jedan javni ip.
 
Hm, pitam se da li mi to zapravo pogoduje?!

Možda treba da kupim prosto mesec dana pa testiram... Ovde i tamo
 
Evo ti mogući scenario. MiFi modemi sa LAN portom, nakačiš željeni broj na switch, dodeliš im različite IP iz istog subneta. Isključi DHCP, a put prema internetu na lokalnoj mašini određuješ definisanjem željenog GateWay (LAN adresa željenog modema)
Na klijentski mašini podigneš odgovarajući broj VM, mrežne interfejse staviš u bridge i svakoj ponaosob definišeš različit GW. Ili koristiš neki sw za brzo menjanje IP4 konfiguracija na klijentskoj mašini

Što se tiče javnih adresa... Ne znam kolike su ti potrebe. Ako kupiš kartice različitih operatera, mogao bi da sa sigurnošću računaš da će javne adrese na koje te bacaju biti različite

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno