Šta je novo?

Ukraden telefon, hitan savet za nov od oko 100tinak evra

solomonbg

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2006
Poruke
2,229
Poena
445
dakle danas mi je ukraden/*izgubljen telefon :(

sta da uzmem sutra? Da je 2gb rama i to je to. minimalno koristim ista napredno.dete se ponekad igra sa nekim igrama za decu i sl :)

uzeo bih novo negde ili negde na kupujemprodajem. novo ili skoro novo sa garancijom dolazi u obzir. nesto 100tinak evra? sta da uzmem sutra.nemam vremea za analizu i gledanje jer je ovo neplanirano skroz ispalo....izvanjavam se sto upadam ovako sa temom
 
Za te pare Redmi 6A može da završi posao. Ćerkica ga koristi, sasvim je ok za osnovne opcije.
 
Xiaomi prodavnica daje neke popuste u sredu..u ada mall ...mozda da sacekam do tada :) pa da tamo uzmem neki...nije problem i da dam nesto vise para. al mi glupo kad em nista ne koristim sem viber i slike deteta onako amaterske, ne treba mi nikakva posebna kamera... kapiram da i tesla od 1gb obavlja posao za ono sto meni treba :) a i eto poceo sam da gubim/da mi maznjavaju telefone ....

dakle da ne gledam tipa motorola e5 nego Xiaomi neki?
 
Ja imam samo reči hvale za Xiaomi. Evo svi u porodici ih koristimo (Mi 8, Note 3 Pro, Redmi 5) i jako smo zadovoljni. Možeš komotno i Redmi 5 da pazariš ako ti trebaju osnovne aplikacije i dobra baterija. Ili ako bude neka dobra akcija u Mi Store-u za slične pare.
 
imao sam redmi 5 5/64 i bas bez njega ostah..sad kako koristim mob i 2gb su vise nego dovoljna za mene

motorola e5 2gb i sl za 100tinak evra da izbacim iz kalkulacije? Teslu sam naveo kao primer da mi i takav mob prakticno odgovara za ono sto meni treba :) al ga ne razmatram

verovatno danas uzimam samo novu karticu a cekam sredu da vidim kakva cu akciju da u ada mollu daju Xiaomi ..pa ili tamo ili nov na kp uzimam
 
E5 je odličan uređaj. Redmi 6A može naravno. Imam oba u kući (ćera i sinak).
Koji nađeš povoljnije i sa boljom garancijom.
 
Videh da su najavili za tu promociju i mogućnost online kupovine u sredu.

Ne znam da li im se na sajtu poklapa stanje sa fizičkim prodavnicama. Možda se tako izbegnu moguće gužve.

Ja sam gledao za sina da uzmem Redmi Note 7, mada to ostavim i za kraj avgusta jer će verovatno biti nekih popusta i tada (pred početak škole). Samo on je u šopu sada 28k din.
 
Poslednja izmena:
Prodaje čovek na forumu nov LeTV LeEco Le 2 X526 za ispod 100e, na papiru izgleda dobro :D
 
Letva se kupuje isključivo uz solidno predznanje o konkretnom modelu. Model je star tri godine, firma je propala, a EUI je najgori od kineskih skinova. Treba proveriti bootloader, i dostupnost romova, i biti spreman za fleshovanje, ako je moguće uopšte.
 
Jeste da je ovaj podforum malo opusteniji, ali krene li jos neko sa fanbojisanjem, ne pitam nista...
 
Da se ubacim ja ovde sa jednim pitanjem pošto nisam nikad koristio Xiaomi, zapravo ništa drugo osim Samsunga i verujem da bi mi teško pala promena interfejsa.. Izgubio sam svoj S7, sad gledam nešto jeftino da kupim tako za stotinak eura, ne bih davao veće pare jer me je on dobro služio i prilično je brz bio za tako star telefon. S7 se uglavnom kreću oko 120e.
Samo me zanima ima li neki Xiaomi za te pare da je bolji, mislim da brže radi to mi je najbitnije da se ne vuče, tj da posluži što duže. S8 mi je preskup a u Samsung A modele se ne razumem valja li šta.
Pogledao sam malo po netu Redmi 5 plus on je tako 100 eura ali čini mi se da je S7 bolji, da ima bolji brži hardver i bolju kameru, jedino je baterija jača na Xiaomi? To mi je i problem što su Samsunzi stari i lutrija je ubosti dobru bateriju, svaki prodavac će reći da drži super...
 
Bivši vlasnik S7 i Redmi Note 5 (global verzija, Snapdragon 636). Xiaomi je osetno brži a baterija je brutalna naspram S7, kamera na strani S7 naravno. Ako ga nadješ polovnog u ok stanju slobodno pazari. Za interfejs vidi, ako ćeš se teško navići na drugi ostani na Samsungu, juri neki drugi model.
 
Kako problematična? Na S7 sam uvek držao full hd ni ne vidim neku razliku u odnosu na max rezoluciju. Navikao sam na 5 inča, sad veći ekran ne znam nisam koristio malo je prednost malo mana.. Najviše me brine interfejs, podešavanja, sve sitnice od kojih se bojim da ću poludeti jer na Samsungu znam sve napamet. Drugar prodaje svoj 5+ za 100 eura pretpostavljam da je uzeo neki noviji bolji pa bih mogao eventualno da pogledam uživo kako izgleda ekran i android. Od Samsunga ne znam šta bi drugo nego isto S7 za 110-120e. Ako bi mi bio ok Xiaomi možda bi i dodao za MI A3 ako već kažete da vredi razlika.
 
Nazad
Vrh Dno