Šta je novo?

Jel nekom poznata "HDСР ГРЕШКА"

Jeremy

Čuven
Učlanjen(a)
15.11.2003
Poruke
644
Poena
619
Tako piše, malo ćirilica malo latinica, valjda je to normalno u našoj državi, tako i na ličnim kartama, ime ćirilica prezime latinica i obratno....
Nego da se vratim problemu, u pitanju je bivši Vektor (sada Supernova) i uredjaj "Horizont" priključen na HDMI tv-a. Da napomenem da je tv nov (Hisense), prvi put uključen, slika normalna sa PC-a na istom HDMI. Normalno se prikazuje lista kanala (EPG radi normalno) jedino mi piše na sred ekrana "HDCP ГРЕШКА" - na nekim kanalima vidim i titl ali slike i zvuka nema... Kabl je isti koji je korišćen i na starom tv-u, probao da izvadim kabl, resetujem tv, stb... sve i ništa. Iz podrške preko telefona su mi rekli i da izvršim pretragu digitalnih kanala na tv-u....
Otvorili oni nalog, ali nedelja je... pa dok oni to odrade možda neko ima ideju... ako je budan u nedelju u 6h:D... dotle googlam i dalje:)
 
Da, čitam da je to do veze između stb i tv, ili u vezi sa zaštitom protiv piraterije (drm...).
A s obzirom da je radilo sa starim tv-om sve normalno, sigurno je tv problem. Inače nije smart (H43A5100 je u pitanju), ne nalazim nigde firmware za download...
Uključio HDMI CEC na tv-u (po defaultu je isključen), probao i da otkačim i priključim kabl ponovo, probao i drugi kabl... ništa.
Naravno, probao sam i drugi HDMI ulaz.
Inače sam primetio da kad kliknem na "source info" piše HDMI1 ako stb nije uključen, čim ga uključim piše DVI1. Još jedna interesantna stvar, ako stoji malo duže izgubi signal sa stb-a skroz, piše "no signal" iako stb radi. Mada ako ostavim neki program gde je film ili nešto drugo sa titlom (titl ide kao što sam već napomenuo), onda i ako stoji duže ima signala (ide samo titl na crnoj pozadini, bez zvuka a na sredini piše hdcp greška)
 
To je poznat problem s "Xorizontom", na nekim tv radi mesecima i onda izbaci tu gresku.
Pokusaj i fabricki restart stb uredjaja preko daljinskog ali postoji velika sansa da ce morati da ti zamene stb uredjaj.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Hvala vam puno ljudi! Fabrički reset sam zaboravio, al' еvo sad ga uradio i ništa:(
Postaviću pitanje i na temi o Hisense, možda neko ima iskustva...

Inače sam naručio tv da stigne u radnju a ne kod mene kući samo da bi ga juče pokupio i danas lepo gledao motogp:), zato i brzam da ga namestim;)
Al' džabe, izgleda nema ništa od HD prenosa:(, mada opet bolje da gledam i lošiji snimak na 43" nego na 24":)
pošto sam instalirao kodi na pc, jel može tu nekako HD sportklub (ili BBC, Sky)?
Ovi pavijani u vektoru (tj. sada supernovi) nit imaju vraćanje programa unazad, nit mogu da gledam preko neta tv (tj. može sve to ali samo rts i pink)
 
Nisam očekivao da će danas doći, ali upravo bili majstori...

Epilog je da će mi "jednog lepog dana" kad stignu novi uređaji zameniti Horizont.
A do tada samo preko AV kabla...
Dobro slika je bolja nego preko Kodija ali nema govora o HD kvalitetu Sportkluba
 
Nazad
Vrh Dno