Šta je novo?

Potrebna pomoc oko ploce-biosa ASUS ROG STRIX B350-F GAMING

limontus

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2018
Poruke
727
Poena
115
Imam plocu ASUS ROG STRIX B350-F GAMING,e sad hocu da flesujem bios ili ti da ubacim novu verziju biosa.
Znam kako da skinem bios novu verziju i gde se pokrece instalacija u biosu to znam ali bunime usb fleska, da li teba da se butuje fleska ili ne,uvek mije neko drugi ubacivao novi bios to jest servisi pa sam resio sam da ubacim novu verziju biosa.Da mi neko pomogne kako ubaciti novi bios da li uzmem skinem bios za moju plocu i raspakujem ga i samo prebacim na usb flesku i restartujem racunar i udjem u bios i pokrenem instalaciju biosa ili moram da butujem flesku nekim programom to da mi neko objasni i da mi kaze kako se restartuje bios jel se vadi baterija ili cuo ima neko dugmence kod baterije pa se ono klikne ili izvadi pa vrati to bi bilo to.Biobi veoma zahvalan unapred da mi neko pomogne jel nemogu vise finasiski da placam po servisima hocu sam da to odradim da mi neko pomogne
link moje ploce
https://www.asus.com/rs/Motherboards/ROG-STRIX-B350-F-GAMING/
 
Imam istu plocu. Skini bios na hdd, pokreni flesovanje iz biosa i to je to. Ne treba nikakvo vadjenje baterije

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
@vlada951

objasni malo problem. Bios se ne menja osim ako nešto debelo nije u redu.
 
Mozda covek ima stariji bios a hoce da ubode drugu ili trecu generaciju rajzena. Takodje stabilnost rama pri oc je visestruko veca nego sa inicijalnim biosima

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Hocu da ubaciom novi bios zbog rama i zbog rayzena druge ili trece generacije i da naucim da ubacim bios
 
Svakako, prvo uradi LOAD BIOS defaults pa onda FLASH. Tako preporucuju.
Pazi, ovo kao nije ok ako zabode Windows ali moze i tako da se flash-uje preko Windows-a.
Ja sam tako par puta kada mi nije bila tu fleska i prodje bez problema.Skini BIOS file, raspakuj na flash-ku ako treba, udji u BIOS, LOAD defaults, idi onda na update, sacekaj i to je to.
Srecno.
 
hvala tako cu uraditi i puno hvala svima na pomoci i javim sta uradeo
 
Da javim skinuo bios raspakovao na usb fles i ubacio u komp flesku i pokrenuo instalaciju biosa i lepo se instaliralo sad mi radi memorija na 3200 a pre nije htela,hvala svima na pomoci jos jednom
 
Nema na cemu.
Sluzimo narodu cheers:beer:
 
Nazad
Vrh Dno