Šta je novo?

Pomoc oko instalacije windowsa 10 na ssd

limontus

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2018
Poruke
727
Poena
115
Hocu da pitam sada koristim win7 na starom racunaru i imam hard disk koj je podeljen na dve particije prva particija je C tu je sistem a druga particija je D gde je muzika,filmovi i td. Evo i slike
vl1.png
E sad na novom racunaru imam ssd od 250gb samnsugov i imam hdd-WD od terabajt, ploca mi je ASUS ROG STRIX B350-F GAMING i na njoj ima prikljucam za ssd i sve to povezao.Sad me buni taj ssd do sad se sa njim nisam susretao i hocu da instaliram windows 10 na ssd, da mi bude ssd C a hdd da mi bude D da imam dve particije dali je to moguce? Da se uradi necu da imam puno particije. evo slika kao primer obelezicu kako bi voleo da bude ako moze tako da mi neko kaze i pomogne kako to da namestim,sa hdd znam kako da podelim particije ali me buni ssd jel bi da stavim ssd da bude C i na njemu instaliram win10 a hdd da mi bude D da sluzi za muziku,filmove,slike i td
v1.png
 
Naravno da može. Samo u toku instalacije izabereš SSD na koji ide Windows. A po defaultu HDD će ti biti D particija. Zapamti koliko ti GB ima koji, ako ti ne bude pisalo u toku instalacije koji je koji.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Ја увек препоручујем да се откаче сви остали хардови и онда инсталира windows. Дешава се да му убије слово и да нека партиција такорећи нестане а понекад и да промеша слова. Овако само SSD, инсталација ће да буде на C: а после сваки следећи добија даље слова, мада је то лако променити.
 
Baš tako. Potpuno nezavisno se instalira koliko god hoćeš sistema na koliko god imaš drajvova :)
Pa prilikom pokretanja računara jednostavnim izborom pomenutog u boot meniju ploče biraš i sistem. Iz samog OS-a lako se vrši preraspodela drive letter-a.
 
То важи за windows систем, линухи имају боље опције. ;) Ја инсталирам по један windows на драјв али и по више линуха.
 
Da, znam
Samo user koji otvori ovakvu temu, teško da se bavi linuxima :D
 
instalirao sam win 10 pro 64bit i lepo podelio particije sad mi je ssd C a hdd mi je D.Sad da mi neko pomogne kako obrisati one glupe aplikacije kao xbox i ostale glupostri ne mogu obrisati jel pise sistemske su,kako da mi ne azurira sve aplikacije da namestim, kako da stavim win10 na srpskom pocne da skida i stane cekao tri sata i mnogo malo skinuo taj pakt srpskog zna neko gde gresim?
cuo da moze win 10 da se napravi uz nekih programa i izgleda kao win 7 moze i tu pomoc koj programi su to?
instalirao mi se win 10 za 5 minuta pokrenuo instalaciju i otiso sam do kuhinje da stavim kafu rekoh da popijem dok instalira potrajace ja skuvao kafu doneo kad vidim on instalirao bas brzo se instalirao.
onaj koj je pravio ovu win10 dobogdamu suljevi proradili pokvarilije nacisto nepotrebnim programima pa bolje win 7 da su usavrsili ovo je uzas izkomplikovalisu ga pa nema gde bolje da cutim
 
Sve sto ti treba od programa je - classic shell/open shell i eto ti izgleda start menija kao na win 7. :)
 
Traži samo OpenShell v.4.4.135. Classic shell je zastareo (nažalost) i kod novijih izdanja 10-ke dešavaju se problemi. OpenShell je u stvari naslenik classic shella.
Jezički paket nije veliki, ali se često dešava da iz nekog razloga neće danima da povuče sve komponente. Nhf, neću da komentarišem Win nay srpskom, i onoga ko radi na njemu.
Za sve ostalo pitaj google. Čisti se iz Power Shell-a. Treša ima mnogo, iako je komanda ista. Možeš da nađeš o beč fajlove koji će odraditi većinu posla umesto tebe.
Npr
 
Никако да разумем зашто је такав облик менија савршен и сви само то хоће. Шта фали овом на десетки? Јесте да слабо трошим пенџере али уопште не видим разлог да не користим и овако. Можда је мало графички огољено и осиромашено, ваљда је то тренд али шта још фали?
Чак сам у једном тренутку користио онај фулскрин старт мени из осмице и после пар дана ми је деловао употребљивије него класичан.

Све вас вратити на windows 3.0 да се мало мучите и да видите шта се дешавало у међувремену. ;)
 
Никако да разумем зашто је такав облик менија савршен и сви само то хоће. Шта фали овом на десетки? Јесте да слабо трошим пенџере али уопште не видим разлог да не користим и овако. Можда је мало графички огољено и осиромашено, ваљда је то тренд али шта још фали?
Чак сам у једном тренутку користио онај фулскрин старт мени из осмице и после пар дана ми је деловао употребљивије него класичан.

Све вас вратити на windows 3.0 да се мало мучите и да видите шта се дешавало у међувремену. ;)

Ma kakva windows 3.0, vratio bih ja sve ove sto kukaju lepo u dos da rade pa da vide sta su nekada bili racuanri, ovo se sve razmazilo od windows 7 kao najbolji windows, mozda nekada bio ali danas je to djubre od windows-a koje na svakih 3-4 meseca ga treba reinstalirati jer krene da usporava ko deda na semoforu. Otromi se sedmica da nisam znao sta cu da radim sa njome, ali zato od kako sam presao na desetku boze moj progledao sam na oba oka. Prosto se ne secam kada sam je reinstalirao.

I ovo pros*ravanje da tako moram da kazem da se brisu pojedini programi kao smetaju im. Za cega im smetaju, kao da oni zauzimaju 20 gb pa sada ne koristi se a toliko zauzima.

Onda ova glupost oko stopiranja update, svima koji su to uradili ja vise ni jedan update ne bih u zivotu posalo.
 
Windows 10 je najbolji Windows do sad.
Ko više voli Windows 7, neka koristi, što da ne?
Ko voli da sklanja preinstalirane programe, neka sklanja,što da ne?
Ko ne želi update, neka ga isključi, što da ne?
Juče sam baš video jedan prastari komp sa Athlonom x64 5000+ koji radi pod Windows 7, i to bez SP1 i nikad nje apdejtovan. Radi kao metak, u granicama svojih mogućnosti. Možete li da pretpostavite kada je instaliran?

Što reče jedan moj poznanik: Meni ne smeta što neko ne voli Tita, ali mi smeta što njemu smeta što ga ja volim.
 
ZabacDjole
Ma kakva windows 3.0, vratio bih ja sve ove sto kukaju lepo u dos da rade pa da vide sta su nekada bili racuanri, ovo se sve razmazilo od windows 7 kao najbolji windows, mozda nekada bio ali danas je to djubre od windows-a koje na svakih 3-4 meseca ga treba reinstalirati jer krene da usporava ko deda na semoforu. Otromi se sedmica da nisam znao sta cu da radim sa njome, ali zato od kako sam presao na desetku boze moj progledao sam na oba oka. Prosto se ne secam kada sam je reinstalirao.

I ovo pros*ravanje da tako moram da kazem da se brisu pojedini programi kao smetaju im. Za cega im smetaju, kao da oni zauzimaju 20 gb pa sada ne koristi se a toliko zauzima.

Onda ova glupost oko stopiranja update, svima koji su to uradili ja vise ni jedan update ne bih u zivotu posalo.
Windows 7 koristim kako je izaso,sistem nisam obarao 5god radi ko metak,o windowsu 7 mogu zmureci da ti pricam sta se gde nalazi i td.
U vezi windowsa 10 sam pitao da nebi sam istrazivao i trazio alatke i gubio vreme zato sam pitao, nije meni problem provalicu sve bez icije pomoci i provalio vec dosta toga.Dugo sam odugovlacio preci sa win 7 na win 10 i presao ok promene navikose uklonio sta mi netreba ostavio sta mi treba to je to.
Ne znaci ako neko pita da je glup ili neznalica ovaj forum zato i sluzi da bi olaksali koriscenje jedni drugima jel mozda sam ja imo neki problem i resio i ko ima isti problem ne mora da se muci i trazi resenje vec moze da mu se pomogne i skrati vreme ali izgleda tebi to smeta i nameces svoje misljenje i pravis se prepametan,ako ti smeta nemoj da dolazis na forumu i komentarises cuti i pametuj sebe ne drugima te niko nije ni pitao niti od tebe trazio odgovor.
Stariji sam rodjen 1981 god imao sam poceci od komodore 64, pa tim 011, pa pentium 186 crnobeli,pa pentium 286 u boji monitor, Supaplex,pronc su bile igre iha ha u to vreme i ostale racunare da ne nabrajam sve.
Znam ja sta je windows 1 koj je izaso 20 novembra 1985,windows 2 9.12.1987,windows 3 22.5.1990 i dt naj poznatiji windowi su u narodu windows 95,windows 98, windows xp i td tako nadalje.
Zato nemoj vredjati ljude ako im ne zelis pomoci i skratiti vreme onda bolje cuti i ne komentarisi i ne nameci svoje misljenje i ne pravise prepametan toliko.
Izvinjavam se svima zbog ovog posta i ruznih reci ali okakve znalce usijane koj racunar koriste za net i igranje treba spustiti na zemnju i koj cim izadje windows novi prelaze da imaju novi i misle i umislili da su facer to se zovu prostim recnikom sto bi narod reko preletacevici.Ovo sto si ti napisao nikad nebi napisao neko obrazovan ili programer ili serviser nebi sebi dozvolio ovakvo ponizenje jel takvi ljudi znaju i objasne drugim ljudima u dve reci, tako komuniciraju obrazovne osobe i ne pravese da sve znaju jel i nemaju potrebe jel znaju za sebe toliko.
 
Poslednja izmena:
@vlada951.
Kada si već prošao kroz sve te systeme, nećeš imati problem da se familiziraš ni sa 10kom. Primi moj savet i nemoj odmah da se upuštaš us sve te promene i nameštanja. Na stsrt meni nije se teško navići a zaustavljanje updejty nije baš ni preporučljivo. Prošao sam i ja sve kompjutere od početka i još neke druge pre Timex Siclaire-a pa u 70oj godini prešao sa 7mice na 10ku bez ikakvih problema.
7mica je bila pa prošla i više nikada neće biti isto, nema potrebe vraćati se nazad. Što se raznih nameštanja tiče, tu je Control panel još uvek i isti kao pre. Command prompt i Power Shell koji je još močniji.
Štono kažu "Give it a try first" i ne žali za proslošću.
 
Windows 7 koristim kako je izaso,sistem nisam obarao 5god radi ko metak,o windowsu 7 mogu zmureci da ti pricam sta se gde nalazi i td.
U vezi windowsa 10 sam pitao da nebi sam istrazivao i trazio alatke i gubio vreme zato sam pitao, nije meni problem provalicu sve bez icije pomoci i provalio vec dosta toga.Dugo sam odugovlacio preci sa win 7 na win 10 i presao ok promene navikose uklonio sta mi netreba ostavio sta mi treba to je to.
Ne znaci ako neko pita da je glup ili neznalica ovaj forum zato i sluzi da bi olaksali koriscenje jedni drugima jel mozda sam ja imo neki problem i resio i ko ima isti problem ne mora da se muci i trazi resenje vec moze da mu se pomogne i skrati vreme ali izgleda tebi to smeta i nameces svoje misljenje i pravis se prepametan,ako ti smeta nemoj da dolazis na forumu i komentarises cuti i pametuj sebe ne drugima te niko nije ni pitao niti od tebe trazio odgovor.
Stariji sam rodjen 1981 god imao sam poceci od komodore 64, pa tim 011, pa pentium 186 crnobeli,pa pentium 286 u boji monitor, Supaplex,pronc su bile igre iha ha u to vreme i ostale racunare da ne nabrajam sve.
Znam ja sta je windows 1 koj je izaso 20 novembra 1985,windows 2 9.12.1987,windows 3 22.5.1990 i dt naj poznatiji windowi su u narodu windows 95,windows 98, windows xp i td tako nadalje.
Zato nemoj vredjati ljude ako im ne zelis pomoci i skratiti vreme onda bolje cuti i ne komentarisi i ne nameci svoje misljenje i ne pravise prepametan toliko.
Izvinjavam se svima zbog ovog posta i ruznih reci ali okakve znalce usijane koj racunar koriste za net i igranje treba spustiti na zemnju i koj cim izadje windows novi prelaze da imaju novi i misle i umislili da su facer to se zovu prostim recnikom sto bi narod reko preletacevici.Ovo sto si ti napisao nikad nebi napisao neko obrazovan ili programer ili serviser nebi sebi dozvolio ovakvo ponizenje jel takvi ljudi znaju i objasne drugim ljudima u dve reci, tako komuniciraju obrazovne osobe i ne pravese da sve znaju jel i nemaju potrebe jel znaju za sebe toliko.

Smiri strasti jer sam ja stariji od tebe i sve sto si ti prosao ja sam pre tebe prosao tako da imam malo vise znanja od tebe sto se tice ove tematike a ti posto kazes da znas sve to i sto je CountMike reko onda ti nece biti problem ni da se snadjes sa Win 10.

A drugo ja se nisam nikome specificno obracao imenom i prezimenom pa da se ti bas nadjes prozvanim jer ti nisi ni prvi ni zadnji strucnjak koji bi sve da pogasi i kojem su predlagali da odmah blokira windows update. Samo sam izneo svoje misljenje koje se tebi ocigledno ne dopada i gde si se nasao prozvanim a to je da nemas potrebe da gasis neke programe koji su u sklopi samog windowsa jer cim ti pocnes da prickas po njemu unosis mu nestabilnost u radu a da update nije potreban ne bi ih sam Microsofte izbacivao nego bi jednom izbacili u 5 godina win i rekli eto vam pa se snalazite sami kako znate i umete.
 
Poslednja izmena:


Ni na jednoj poslovnoj mašini mi nikad nije palo na pamet da držim uključene apdejte. Verujem da većina poslovnih korisnika radi kao i ja.
 
Ja sam pitao kako da ugasim programe da mi se ne azuriraju kao sto su:xbox,mape i ostali ti programi na to mislio.
Zasta ce mi xbox da mi se azurira bas mi objasni?
Te programe sam pogasio obrisao ne trebaju mi a Windows upad ili ti azuriranje nisam dirao a ni to mi netreba.
Valjdaq se sad skontali
 
Moj stari kompanjon, Revo Uninstaller može da izbaci zauvek Xbox i sve druge APPs i počisti za njime tako da nikada ne dobiju update. Još jednom da napomenem, W10 nije 7mica, gašenje servisa ničemu ne služi a može da izazove probleme. Updates mogu da se uspore i kontrolišu i na home edition ako ti je baš stalo do toga.
 
Nazad
Vrh Dno