Šta je novo?

neka cudna glupost izbacuje na desktop

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
kupio sinoc COD WW2 na steamu, instalirao, i kad udjem u MP neku mapu, posle par minuta izbaci mi ovo na sledece dve slike i ispadne na desktop:

viber_image_2019-06-01_11-42-12.jpgviber_image_2019-06-01_11-42-12a.jpg

slicnu glupost sam imao i u quake champs, koji je isto preko steama, samo mi se tamo samo ova druga slika pojavljivala.
quake sam resio tako sto sam smanjio texture sa ultra na high, i vise me to nije zezalo (negde sam nasao na netu za to da resava)
probao to isto i u COD danas, i vise ne izbacuje to, mada, jednom mi je posle 2 sata igranja ipak zibacilo sa istim porukama.

ocitavanja iz afterburnera su:

image_2019_06_01T09_59_54_852Z.png

ako nesto odatle moze da se vidi. masina je iz potpisa.
ima li nekog resenja da se to trajno eliminise?
hvala
 
iskljucio sam page file, a swap file ni neznam gde je niti kako ga iskljuciti....
igrao sam igru celo vece, i radi, sem kad dodje do mape "gustav canon", onda opet izbaci te dve greske, i onda sam jos jednu stavku spustio na normal u graf podesavanjima, i sad radi....
nemam pojma za memoriju na grafi, ali izgleda da jeste, jer vec sam za to procitao da quake champs ima problem, i ja sam imao, i samo u quake champs i u ovoj cod ww2 imam tu vrstu problema, ali mi je totalno nelogicno, jer npr bf5 je novija i dosta zahtevnija igra, tamo sve na ultra radi bez problema, takodje i metro exodus sam sve na max stavio, isto sve radi super.....
 
Page file je isto, na to sam mislio. Ukljuci ga fixno na 4-8GB pa probaj, neki programi su pisani da ga uvek koriste bez obzira sto imas brdo RAM memorije. Ono sto kuka za teksture na prvoj slici ukazuje da je u pitanju video RAM na grafici popunjen a druga slika je za Page file.
 
e sad, drugar me ubedjuje da je page file smrt za SSD diskove, zbog toga mi je i iskljucen iskreno.....
 
Probaj ranije drajvere, ažuriraj Windows, probaj Windows 10.
 
e sad, drugar me ubedjuje da je page file smrt za SSD diskove, zbog toga mi je i iskljucen iskreno.....

da smo u 2009 mozda i da se prica o ovome, ali danas je to besmisleno.
Ukljuci pagefile slobodno. Cela prica se vodi od pocetka ssd kada smo se plasili za broj upisa koji ssd moze da dozivi, sto se pokazalo kao nepotrebna briga. Cak i tada, veci benefit je bio usteda prostora na 64gb diskovima nego sam broj upisa.
Meni sa 16gb rama auto manage pagefile oduzima 2gb sto je smesno, a za zivotni vek se ne brinem vec nekoliko generacija diskova.

ukljuci pagefile i ne brini previse.
 
Probaj ranije drajvere, ažuriraj Windows, probaj Windows 10.

quake champs, sa istim simptomima, sam probao nekoliko drajvera i uvek isto. jedino je pomoglo vec to spomenuto skidanje textura sa ultra na high.
a windows10, ne hvala, ipak ne bih..... makar jednog dana presao na linux, ali win10 nece moci kod mene :D
 
Pa moraces kad hoces igru za koju mora Win10 kojih vec ima a ne verujem da ih ima za Linux. Mada se slazem, Win7 je neprevazidjen, par stvari sa 10-ke kad bi se dodalo u sedmici i bio bi idealan.
 
Nazad
Vrh Dno