Šta je novo?

Baldur's Gate 3

Malo me je smorio ovaj Emerald Grove,previše informacija na jednom,previše kvestova,zaboraviš save i ajd jovo na novo ono šta si igrao prije dva sata
 
Šta igra nema autosave ?

Ako nema teško svima ako su navikli na moderni checkpoint/autosave sistem 😁
 
Šta igra nema autosave ?

Ako nema teško svima ako su navikli na moderni checkpoint/autosave sistem 😁
Ima autosave koji se obavlja često.
Mada, bilo je žalbi da nekad zezne save, ne znam da li su ispravili...manual ili quicksave, za svaki slučaj.
 
Da, lepo radi autosave.
Ja cesto koristim quicksave, a manual redje.
Krenuo sam kao Gale, wizard, deluje mi najzanimljivije, da ima sto vise opcija :)

Za sada ovo malo sto sam igrao, igra super izgleda, a jos bolje radi, videcemo nadalje.
 
Pratim peak igrača na steam. Realno nisu imali marketing na sva moguća zvona i igram imao Co-Op pa ajde nije čisti singleplayer.

Ima autosave koji se obavlja često.
Mada, bilo je žalbi da nekad zezne save, ne znam da li su ispravili...manual ili quicksave, za svaki slučaj.
Nadam se da su ga implementirali kao autosave u CP2077 gde igra drži 2-3 prošla autosava. Pa ako je pak poslednji zeznut onda možeš učitati prošli.
 
Možeš da podesiš koliko autosejvova/sejvova da pamti, mislim da je default 25.
 
Ma kakvo ime, bear sex je to prodao, zato su svi navalili :LOL:
 
Pa mislim, koliko je inače prosečan development time igara? CP2077 smo čekali godinama i godinama. I evo tek sad najavljuju da će vratiti neke od stvari koje su planirali još pri launchu.
 
Razvoj današnjih AAA igara je sve kompleksniji i kompleksniji počev od tehnikalija od izvedve. A nije moguće beskonačno skalirati sa brojem ljudi.

Tako da meni ne smeta da rade duže na igri, sve više cenim kvalitet i još više unkatnost u smislu ovo ne izgleda kao pre ili kao što neko drugi napravio.
Razlog je da imam sve manje vremena da igram.

A sad što dečica koja jedva završe smenu u školi i zalepe dupe za fotelju i obrnu laganica igru za 2 nedelje i onda kukaju kako je empty, nema šta da se radi itd. je ne rešiv problem.
Zato mislim da Early Access model je dobar, ko ne može da izdrži evo plati i isprobavaj igru kolko hoćeš razvojni studio ne garantuje za izgubljen progress ili bugove.
 
Pa mislim, koliko je inače prosečan development time igara? CP2077 smo čekali godinama i godinama. I evo tek sad najavljuju da će vratiti neke od stvari koje su planirali još pri launchu.
Nisi cekao godinama. CP 2077 se poceo praviti tek nakon sto je TW3 zavrsen, plus ekspanzije i DLC.
Nego cujem da je ova igra pravi RPG, sto znaci da nije za siru publiku. A opet se koliko vidim puno igra, to jest dobro prodaje.
 
Nego cujem da je ova igra pravi RPG, sto znaci da nije za siru publiku. A opet se koliko vidim puno igra, to jest dobro prodaje.
Ima story mode. Sve je pokriveno glasovno i lepo upakovano. Priča nije konfuzna. Mislim da je to razlog prihvatanja od šire publike.
 
A RPG elementi, hand holding?
 
Iskreno nisam probao najlakši mod. Mislim da nema automatizacije, RPG elementi su tu ali je sve lakše koliko sam čitao. Ko je iole imao dodira sa nekim RPG-om znaće šta je Wizard, Fighter, Rouge....

Mislim da ima još faktora koji su doprineli velikom broju igrača. Jedna od najbolji Metacritic ocena u skorije vreme plus su iskoristili prazninu dok se ne pojavi Starfield.

Nema šta napravili su remek delo. Ja sam bio skeptičan ali posle 10-ak sati nemam većih zameriki.
 
Vidim nista od Xbox Series X verzije uskoro
Za PS5 izlazi za 30 dana
Može li se ovo uopšte igrati na gamepadu ili isključivo miš i tastatura?
Diablo 4 sam sa uživanjem igrao na Xbox
Plus sa li je ovo igra za nekog ko ne voli kompleksniji RPG od Witcher 3?
Nemam odavno želje, volje sa gubim par dana sa shvatim kako sa napravim eliksir za šuljeve u igri 😂
 
Sve je do tebe da li će ti se svideti ili ne pošto je ovo potpuno drugačiji tip igre od Witcher 3...

Možda te igra toliko bude uvukla u svet da nećeš ni primetiti kako prolazi vreme a možda ćeš i za sat vremena zaključiti da niste jedno za drugo... Probaj, u najgorem slučaju imaćeš iskustvo za ubuduće...
 
Ja sam jako loš u TurnBased igrama, posebno kompleksnijim kao što je Divinity 1 i 2 i počeo sam da uživam u igranju tek kad sam stavio na Easy :D Tako sam i ovde uradio odmah na početku, što je bila dobra odluka jer ja ništa ne kontam u vezi borbe, levelovanja, opreme, ali nekako idem dalje :D
 
550k igrača u 6 ujutro....lol

Ja sam imao vrlo težak ponedeljak,nikako da se probudim

Danas ću je pazarit,zaslužuje
 
Ovo je Turn Based?
Nije pauza na "space" kako je bilo u BG igrama?
Samo turn based.
Sem okruženja i DND pravila igra nema veze sa prethodnim BG pošto je drugi developer (Larian Studios) pravio.
 
Koja je najjeftinija cena po kojoj ste igru našli?

Igra li neko igru kao forumski coop (vidim da podržava 2-4 igrača, dakle ako je 4 onda čitav party)?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno