Šta je novo?

Baldur's Gate 3

Bo'me, @Alex me kupio sa onom informacijom...
Ja razmisljam o pre-orderu, ne znam ni jedan drugi rpg svet gde mozemo da ostvarimo nase najvece vantazije i prchimo medvede...




Zezanje na stranu...
Ovo uopste nema vajb Baldur's Gate-a i od samog starta deluje kao reskin D:OS-a, samim tim poprilicno ubija ocekivanja.
Prvi preduslov je bio da ubodu BG atmosferu, to im je najveca zamerka bila i na kraju je nisu resili.
Tacno postanem alergican kada vidim dizanje hajpa oko neke igre od strane YT "recenzenta" i nekih random kanala sa "eskluzivnim privjuom i utiscima iza zavese"...
Sto je definitivno slucaj u poslednjih par dana sa BG3 i kolicinom klipova koji iskacu...
I ne samo za Larianov vec jos par naslova se hajpuju poprilicno, to je dovoljno veliki red flag i znamo kako se to do sada kod drugih vecih naslova zavrsilo.
 
I jeste druid companion (Halsin) ali to ne menja ništa. Glupo je što se hvataju za takav tip marketinga.
Dobro sam onda pretpostavio premda o ovom serijalu ne znam ništa :D
Biće da ih napadaju razna udruženja za zaštitu životinja kad krenu da romantizuju faunu :cool:
 
Zezanje na stranu...
Ovo uopste nema vajb Baldur's Gate-a i od samog starta deluje kao reskin D:OS-a, samim tim poprilicno ubija ocekivanja.
Prvi preduslov je bio da ubodu BG atmosferu, to im je najveca zamerka bila i na kraju je nisu resili.
Tacno postanem alergican kada vidim dizanje hajpa oko neke igre od strane YT "recenzenta" i nekih random kanala sa "eskluzivnim privjuom i utiscima iza zavese"...
Sto je definitivno slucaj u poslednjih par dana sa BG3 i kolicinom klipova koji iskacu...
I ne samo za Larianov vec jos par naslova se hajpuju poprilicno, to je dovoljno veliki red flag i znamo kako se to do sada kod drugih vecih naslova zavrsilo.
Vizuelno je i dalje dosta to cartoony kao i prethodni DOS naslovi, mada su dosta poboljsali karaktere i proporcije su sada najrealisticnije. Takodje i potezna borba sa dosta slicnim zvucnim efektima kao u DOSu dodatno cini da sve manje deluje kao Baldur. Nadam se da ce makar muziku ubosti, mada i tu je mrka kapa cini mi se, treba to da bude epskije jos.
Ne znam sta da mislim, igrao sam neku staru early access verziju i sve je to cool ali opet vise je vuklo na D:OS, mozda ce finalna verzija biti autenticnija i vise podsecati na Baldur, nadam se. Takodje se nadam da ce popraviti kameru jer je u EA verziji katastrofalna.
 
Sve sto si naveo su problemi koji im se zameraju od samog pocetka i deluje da i dalje nisu adresirali. Vise vuce na neki mix Dragon Age-a i Divinity-ja nego na Baldur...
Ok videcemo kada dobijemo komplet igru i celu mapu/svet, ali nisam optimistican.
Morace sa pricom da naprave "home run" ako misle da se sve to progleda kroz prste od strane fanova og igre.
POE1 i Tyranny su mi recimo daleko vise davali vajb Baldura nego D:OS koji je bio ok to sto jeste u svom univerzumu i kao "kreativan crpg sandbox".
Steta sto je POE2 otisao stazom D:OS...
 
Najveci problem ove igre, kao sto sam pisao vec na samom pocetku teme je ime. Nije trebalo da uopste kupuju prava na ime BG. Trebalo je samo da igru smeste u taj setting i nazovu je drugacije.
Ovako je igra bespotrebno izlozena hejtu BG fanova od kojih vecina ocekuje raspali Infinity engine i glupavi RTWP - "u suprotnom to nije BG".
Da se razumemo, ja obozavam BG, ali isto tako volim i Divinity za koji mislim da ima daleko bolji combat engine.
Sve sto je trebalo da urade je da naprave novu igru u Forgotten Realmsu.
Sto se tice kvaliteta igre, tu ne bi trebalo da bude iznenadjenja. Ko voli DOS, volece i ovo. Ko ocekuje stari BG, treba da zaobidje. Ko voli i DOS i BG njemu ce najbolje da legne.
Za razliku od Cyberpunka, ova igra kma dostupan EA tako da znas sta kupujes. Nema lazi, nema prevare.
 
A i da ne palahmudimo previse...
RPG fanovi tj igraci starog kova nisu ciljani auditorijum za danasnje igre i tacka... Niti je to isti mindset devova/studija iza modernih igara.
Izuzetaka ima naravno...

lol.jpg
 
Posle ovakvog marketinga sa medvedom cenim da će u Bosni da bude pravi bum nakon izlaska igre...

U Srbiji su ipak koze daleko popularnije ovih dana...

Bear Hula Hoop GIF
 
Steta sto je POE2 otisao stazom D:OS...
Otkud ti ovo ?
Pillars 2 ima isti sistem i vajb kao i kec s tim što je unapređen što se tiče klasa i item-a. Jedino što je akcenat stavljen na brodski transpor zbog setup-a ali ni tu ne moraš da ulažeš mnogo ako ne želiš.
 
Ovo izlazi za par dana... Ima li kakvih review-ova da valjaju? Interesantno je što ovoj igri daje neke neverovatne prognoze. To da će biti GOTY je mala maca šta se zapravo očekuje... :rolleyes:
 
Na steamu Recent Reviews: Overwhelmingly Positive (8,186 reviews)
 
Deluje da su odradili dobar posao. Evo jedan full playthrough review

 
Kad je pre stigao da pređe igru...

Izašla je i narodna verzija, ima da skidam celu noć...
Ne znam da li da počnem sa Monkom ili Warlockom...
 
Kuku lele, pola miliona igraca na Steamu o_O
 
Igra li ko?
Ja probao malo i dopada mi se za sada. Generalno ne volim D&D univerzum ali mi je priča interesantna pa ću nastaviti.
Nisam igrao stare delove pa ne znam da li je potrebno neko predznanje za ovu igru.
Na stimu ima preko 700k aktivnih igrača. :LOL:
 
Ja sam počeo sa Warlockom pa mi se nije dopalo kako sam rasporedio atribute (navikao sam na NWN2 i 3.5e, 5e je drugačiji) i rešio sam da počnem iznova...ionako je izašao patch a prešao sam samo tutorial.

Sad ne mogu da odlučim da li da idem na no armor, light armor ili medium armor, svaka varijanta ima svoje prednosti. To će direktno uticati na raspored atributa i featove koje budem uzimao...verovatno i na klasu koju odaberem za multiclass.
 
Meni je igra mnogo šarena i kretanje je mnogo nezgrapno ostalo je korektno
 
Ja sam počeo sa Warlockom pa mi se nije dopalo kako sam rasporedio atribute (navikao sam na NWN2 i 3.5e, 5e je drugačiji) i rešio sam da počnem iznova...ionako je izašao patch a prešao sam samo tutorial.

Sad ne mogu da odlučim da li da idem na no armor, light armor ili medium armor, svaka varijanta ima svoje prednosti. To će direktno uticati na raspored atributa i featove koje budem uzimao...verovatno i na klasu koju odaberem za multiclass
S obzirom da ja nekako volim da igram dual weapon verovatno ću tako birati i armor i atribute...
 
Mislim da sad ima mnogo manje ograničenja što se tiče dual wieldinga nego u starijim verzijama...čak mislim da možeš i u heavy armor ali nisam potpuno siguran.

Nađoh ovo:

BG3 DW.PNG


Manje kerefeka nego u 3.5e ali uz ograničenja...
Koristiš standardnu akciju za napad main hand oružjem i bonus akciju za napad sa offhand oružjem. Ali taj drugi napad pojede bonus akciju koja može da bude vrlo bitna kod mnogih klasa, svašta može da se uradi sa njom, offhand oružje ne dobija dmg bonus od STR ili DEX i mora da bude iz light weapon klase...
Napomena: ovo je iz early accessa, u finalnoj verziji igre Paladin ne dobija Two Weapon Fighting Style.
Rogue sa Thief podklasom dobija drugu bonus akciju pa je verovatno najbolji izbor jer mu ostaje jedna bonus akcija nakon napada sa oba oružja...

Takođe ovo:
BG3 DW 2.PNG

Opet, ovo je iz early accessa pa ne znam da li se nešto promenilo...

Rogue/Ranger bi verovatno bio dobar kombo...čuo sam da je Rogue/Gloom Stalker Ranger jak kombo za stealth, mislim da može da se doda i Way of the Shadow Monk...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno