Šta je novo?

Baldur's Gate 3

Gameplay mehanicki otvara mnogo opcija, plus ona vertikalnost kod mapa je isto vrlo interesantna.
Ne svidja mi se drecavost endzina - previse DOS, Unity bi bio mnogo vise u duhu originala, kao i "manjina" koje guraju (BG: Siege of Dragonspear anyone?!)

U svakom slucaju morace da "pokidaju" sa pricom i mislim da su svesni i sami, vidi se da su veliki fanovi i znaju sta imaju u rukama...

Nisam ni pesimistican, ni optimistacan bolje sacekati finalni produkt pa dati konacni sud.
 
Sumnjao sa da ce biti DOS reskin, a i dalje sam se razocarao. Bah, sta je tu je... Barem ce DOS fanovi uzivati...
 
Prisecam se sada nesto BG2, i prosto mi je neverovatno da je igra takvih proporcija ikada napravljena.
Sto se BG3 tice, svidja mi se sto cemo dobiti (nadam se dodatno poboljsanu) verziju DOS, ali i dalje mislim da nije trebalo da koriste BG naziv za igru ;)
 
BG2 i Planescape: Torment su bili i ostali remek dela.

Za ovo, bem li ga, dacu mu sansu, mozda mi e i svidi, posto mi nisu prevelika ocekivanja.
 
Meni je ovaj intro fenomenalan. I prvi put kad sam ga odgledao sam imao veliku zelju da krenem da igram ovo :)
 
Istina je da sam BG igrao jako davno te da mi se u sećanju mnogo toga izmešalo sa originalnim Planscapeom, NWN, Diablom, Icewind Dale, Falloutom, Jagged Alliance i drugim izometrijskim naslovima, ali je svakako bolje da su jednu franšizu dali ljudima koji vole i znaju da naprave dobar izometrijski RPG, kao što je to Larian, nego da se toga dohvatio, na primer, EA i dao to u ruke (pokojnom) Bioware u kojem danas nema nikoga koje makar bio potrčko kada su pravili tu igru i koji bi napravili neko generičko smeće na koje bi se reklamom nahvatalo more ljudi, klinci bez mozga oduševili, a ljubitelji stare igre osuli drvlje i kamenje.
Što je slučaj i, recimo, sa Mafiom. Imaju vrhunsku priču, razrađen gejmplej, solidan endžin i sve što je potrebno da se napravi odlična igra, samo da se prenese u novo grafičko okruženje, ali smem da se kladim da će MAFIA remake biti teško đubre od igre. Jer kad to prave mlađi programeri koji nemaju pojma kako je nekada izgledao gejming, a šefovi su im "kravatni brokeri" i milenijalci onda tu nema ničeg dobrog. Zašto CDPR toliko odlaže CP2077 ili Tim Šefer Psychonauts 2 ?? Zašto Rockstar ne pravi GTA svake druge-treće godine??
Očigledno je priča za BG III odavno napisana, spremna koncepcija igre, samo je bio dovoljan endžin, da se ukomponuju glasovi i muzika (verovatno je pretprodukcija urađena ranije) i zato nije trebalo puno vremena Larian-u da od DOS2 do danas spremi novu igru. Dođavola, od Kickstarter kampanje za DOS2 do izlaska je prošlo dve-tri godine, dok od prve najave za BG III i skorog Early Accessa nije prošlo ni godinu dana.
Ali, pošto LIČNO volim D:OS igre, nemam ama baš ništa protiv takvog sistema igranja sa BG Lore-om. Da, neće to biti onaj osećaj kao kada sam je prvi put igrao. Ali, niti sam ja tako mlad, niti su igre iste kao nekad, niti se ljudi koji su ih pravili nekad više time ne bave (čast Timu Šeferu) tako da je ovo sa Larianom verovatno najbolja moguća stvar u ovom trenutku.
 
Najbolji su izbor definitivno, u to nema sumnje. Najveca razlika u odnosu na original jeste to sto ce ovde biti skroz potezna borba, dok si u originalu mogao i real time da igras ali i sa pauzama. Sve je mozda malo brze i fluidnije delovalo u dvojci jer si vecinu protivnika nizeg ranga rokao u real time, dok se pauza korstila samo kod boss borbi. Mene vise zanima da li ce pogoditi atmosferu, kakva ce biti muzika, da li ce grafiku jos malo vise "uozbiljiti" da kazem, da ne bude previse stilizovana, jer za ostalo se ne brinem i verujem da ce dijalozi, prica i kombat biti super.
 
Poslednja izmena:
Samo da dizajnom ne lici previse na D:OS2 i ja sam in. Jeste da ce mi nedostajati real time dice roll simulator iz keca/dvojke, ali nema veze, ako ubodu potezno, dovoljno je.
 
Auuu....ja sam (stari) fan BG 1 i 2 i ako ce ovde biti samo potezne borbe,onda u 3PM.....tj sigurno necu biti fan BG3....
 
To je sasvim očekivano. Teško da je i moglo biti drugačije. Duh igre ne određuje njen naslov, nego tim koji je pravi, tim unosi određeni specifični štimung u sve što kreira, a tim koji je radio DOS igre teško da može napraviti nešto drugačije od toga, makar to nosilo drugačiji naslov.
 
To je sasvim očekivano. Teško da je i moglo biti drugačije. Duh igre ne određuje njen naslov, nego tim koji je pravi, tim unosi određeni specifični štimung u sve što kreira, a tim koji je radio DOS igre teško da može napraviti nešto drugačije od toga, makar to nosilo drugačiji naslov.

i to sto kazes. bas tako
 
Jel' počeo da igra neko, vredi li?

Vidim solidan hajp na steamu i pre i sad nakon izlaska igre, a komentari su u globalu vrlo pozitivni...
 
Zasad je samo Early Access.
 
Meni se bas dopalo ovo sto sam gledao, ali cekam full verziju.

Malo jos bugove da ispoliraju, nema razloga za zurbu.
 
Ako se dobro secam DOS2 je oko godinu dana bio u early accessu. Tako da cemo verovatno morati da sacekamo jos poprilicno dok ovo ne izadje.
 
Avgust 2023. Na kraju trailera gost iznenadjenja!

 
A poznat mi bio glas u traileru. JK Simmons 🙏

 


Isečak je iz ovog panel streama.



Igra mi izgleda jako zanimljivo, zanemarajući kakav art style ima njihov engine. Samo da ne ispadnu kao Bioware sa Dragon Age 1 gde sam stekao utiske da krajnja interakcija između companiona morala da bude da neko naguzi nekog drugog (nebitno za pol ili rasu). Ok mi je da to ima kao opcija, ali mi se ne sviđa ako je to jedini ultimativni ishod između likova.
 
Ne znam za vas ali ja nemam nikakav hype što se BG3 tiče. Sve što vidim je Divinity 3. deo sa dodatkom seksa sa medvedom.
Nadam se da grešim. Ne verujem da ću igrati na početku jer Larianu obično treba godinu dana da ispelga bug-ove.
 
Ne znam za vas ali ja nemam nikakav hype što se BG3 tiče. Sve što vidim je Divinity 3. deo sa dodatkom seksa sa medvedom.
nicolas-cage-point.gif
 
Nazad
Vrh Dno