Šta je novo?

Baldur's Gate 3

Alex

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2000
Poruke
5,069
Poena
1,255
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X3D | Fuma 2 rev.B
Matična ploča
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS
RAM
Fury Renegade 2x16GB DDR4 3600MHz CL16
GPU
EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING
Storage
2x KINGSTON 1TB KC3000 SKC3000S/1024G
Zvuk
HyperX Cloud 2 | AltecLansing 2.0 Curved
PSU
Corsair SF750
Kućište
FSP CST350 PLUS
Monitor
Dell S2721DGFA | Dell U2412M
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless | Fizz Pro K616
Ostale periferije
LG C9 55, PS5, XSX
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 9T
Pristup internetu
  1. Optički internet
Izgleda da Larian radi na BG3. Iskreno mislim da su oni jedini na tržištu koji bi mogli ovo da izguraju.

KOcB17h.jpg
 
Hmmm sad cu da popijem hate, ali ja bi radije da rade na Divinity Original Sin 3.
 
Jedini u industriji koji mogu da naprave moderan Baldur.
Jedino sto me je odvracalo od DOS-a je art style (koji je previse saren i u tom pogledu je POE bolje legao) i nesto "slabija" prica, ali verujem da mogu da koriguju sa BG3.
 
Malo detalja. Nije mi samo jasan deo vezan za izometriju. Kako drugačije to napraviti. Nadam se da neće mnogo eksperimentisati.

unknown.png
 
Nisam fan Lariana, ali bi moglo da bude dobro ukoliko nije samo d&d reskin DOS-a. I bilo bi fino kada bi nabavili bolje pisce...
 
Ni pillars ni original sin mi nisu dali dovoljno dobar osecaj kao kada sam uzivao u BG igrama. Moracu da probam i pathfinder pre nego sto dignem ruke i ostanem da se nadam ovoj igri da ce da bude dobra :)
 
Previse su ozbiljan studio da bi sebi dozvolili tako nesto, u smislu da bude samo obican reskin DOS-a. Nadam se barem. A i u najgorem scenariu dobicemo nesto sto lici na DOS uz bolju pricu. :)

InXile & Obsidian bi, sto se art style-a tice, sigurno doneli najblize old school iskustvo/vajb BG-a (bugs included)... I dalje mislim da im je Tyranny najbolji RPG koji su izbacili, nazalost i najkrace.
Ali imaju tendencija za pretenciozno pisanje koje na kraju bude mlako.
Mada sto rece kolega kartelusm za CDPR bi takodje napravio fantastican posao. BG setting sa CDPR-om iza sebe, plus remasteri 1 & 2... uh...

Btw. da li je Beamdog prodao ili iznajmio licencu Larianu?
 
Misdim da su licencu uzeli direktno od Wizards of the Coast.

Ima čak i šaljiv video na tu temu.

 
Hmmm sad cu da popijem hate, ali ja bi radije da rade na Divinity Original Sin 3.

Slazem se. Ne vidim poentu pravljenja BG3 igre koja nece imati prakticno nista zajednicko sa prva dva nastavka. Kupovina BG licence je samo stvar marketinga i nista drugo. Mogli su da uzmu licencu za FR i da naprave igru u tom svetu pod nekim drugim imenom ako im je bas toliko stalo do settinga, lore-a ili d&d pravila. Ali kako je tako je, sad su sebi stavili oko vrata WotC okove i morace da se privole njihovom standardnom politically correct bullsh**u.

Ja stvarno gotivim Larian za sve sto su do sada napravili, ali plasim se da je ovo potez u pogresnom smeru i da polako krecu za $$$ u stilu BioWare-a. Mada, nadam se da gresim. DOS2 mi je jedan od 3 najbolja rpg-a u poslednjih 10-15 godina i bilo bi mi zao da gledam ovu firmu kako se pretvara u neke druge firme koje su se potpuno degradirale u poslednjih 15 godina.
 
Kako mislis nema nikakve veze? Najverovatnije vracaju likove koje smo godinama igrali (edwin, minsc, imoen, mislim da se i jaheira pominje), prica je 100 godina nakon ToB, mindflayeri i te kako imaju ulogu u celom svetu...

Igrao sam OS2 i mislim da imam poverenja u Larian da ce da izvuku ovo mnogo bolje od Obsidiana ili Beamdoga. Inxile igre mi ne odgovaraju pa ne mogu da ih komentarisem
 
Po recima Swena bice samo reference na dogadjaje iz BG1 i BG2. Prica je potpuno nova i nevezana za prve dve igre, sto je po mom misljenju dobro (jer je prica zavrsena), ali u tom slucaju nastavak BG-a nema nekog smisla niti je neophodan. Vec sam napomenuo da ako su hteli taj setting nisu morali da nastavljaju BG (dovoljna je neka licenca za FR), ali ocigledno ime BG znaci vise $$$. Mindflayeri nisu vezani za BG vec za setting. To za vracanje bilo kojih likova iz originalnih igrica prvi put cujem od tebe, odakle ti taj podatak?

There will obviously be references to everything that happened in the first and the second, but this is very much its own story. You needn't have played the previous Baldur's Gates to understand what's going on, but if you have, you will recognize the references. For example, if you just look at the teaser trailer, you will notice the guy's from the Flaming Fist, he has a flaming fist on his chest.

Link
 
Dobro, mozda je samo trebalo iz naslova izbaciti taj broj 3. :)
 
crpg je zanr koji me je uvek privlacio i uvek neverovatno smarao (dijalozima nikad kraja)
vise bih voleo da odradi neki arpg, poput diabla, tu nema greske.
 
Swen je kralj. Bio sam Kickstarter backer za DOS II i svake nedelje sam primao po neki klip u vezi razvoja igre. Kad je neko takav zaluđenik za igre i veliki ljubitelj Baldur`s Gate igre ne sumnjam ni jednog sekunda da će igra biti sam vrh. Da sad mogu da uplatim bilo koju cenu za tu igru (i mene trese nostalgija za senkama Amn-a) ne bih razmišljao ni sekunda.
Kao što me je obradovala vest da će Larian raditi BG III toliko me je rastužila vest da Den Hauzer napušta Rokstar. Idejni tvorac, producent, pisac i šta već za GTA i Red Dear Redemption, napušta sopstveni studio. Znam da će Rockstar igre i dalje biti vrh, ali sam siguran da će im nedostajati "ono nešto" što je Hauzer donosio.
 
Ne bih bas ulazio u to za Rockstar igre i dalji kontinuitet "kvalitetnih" naslova kako su vec bili neke izjave da razmisljaju o tome da izbace krace naslove. Znajuci vec da su im 2/3 kljucna coveka za kultne naslove napustila kormilo (iz jednih ili drugih razloga) kao i da im je fokus ka online modu i in-game mtx, gde obrcu najvise love, mislim da je svaki dalji komentar suvisan.
Iskreno sta je sve od vanserijskih studija nestalo, koji su obelezili jednu zlatnu eru i pomogli definisanju zanra, i uzeci u obzir u sta se neki pretvaraju/vec su se pretvorili, nemam nekih prevelikih lojalnosti prema postojecim.
Pre ili kasnije ce se svi oni sagnuti kapitalistikom trendu trzista i izgubiti identitet kao i zelju da izbace kvalitetne naslove, zarad kvartalnog/godisnjeg profita. Tako da ono - enjoy it while it lasts...


on-topic

IP za BG3 nije mogao boljem studiju da ode u ruku, barem sto se pristupa izradi igara u cRPG zanru tice.

Jedina 2 potencijalna problema koja mogu da nastanu su:
1) da prica bude previse ambiciozna i od iste ne bude na kraju nista (Pillars i "novi" Planescape efekat)
2) art style - ne bih voleo da bude previse "zivahan" i "stripski", PoE (donekle i Tyranny) je pocesao taj svrab na pravi nacin sa modernizovanim Infinity endzinom.
 
Poslednja izmena:
Ukusi su različiti, ali je nepobitna činjenica da su Rockstar igre u samom vrhu popularnosti. Ima boljih priča, ima boljih gejmpleja, ima kvalitetnijih endžina, ali jedino oni mogu to loše da smućkaju u pro.kleto dobru i zabavnu kombinaciju. Ne bi GTA igralo toliko ljudi i danas 7 godina od izlaska, a oni je stalno dopunjuju. Čak i ja bar jednom godišnje opalim Story mod GTA V. I uživam. O tome kako me je RDR2 razvalio od uživanja u igri da ne opisujem. To je moj LIČNI utisak. I na tim igrama je Den Hauzer bio "bog i batina". I zato je MENI LIČNO žao zbog toga, nikoga nisam terao da to isto misli i oseća, niti sam ja sveznalica koja je u svemu u pravu.

A što se BG3 tiče ni najmanje ne sumnjam da će igra biti vrh. Samo zbog jedne stvari - LARIAN nema izdavača u vidu gnusnih EA, Take Two, Square Enix i drugih okupljališta kravatnih mamlaza. Baš kao što i CD Project Red odlaže CP2077 dok ne budu silno zadovoljni sa kvalitetom jer nemaju Take Two da im diše za vratom. Da su pod EA već prošlog leta bi imali polupanu, nedovršenu katastrofu od Sajberpank igre.
 
Sam kazes da imas dug igracki staz - daj mi jedan primer u poslednjih 20 godina gde je veci studio ostao ono sto jeste i nastavio sa izbacivanjem odlicnih igara nakon odlaska glavnih ljudi (ne jednog vec vecinu) iza najuspesnijih projekta tih studija.
Plus izjava R* da razmatraju ka skracivanju SP iskustva u buducim igrama i veci fokus ka online modu (sa mtx-om) je naravno plus za bilo koju igru?
Ja mogu da navedem samo primere gde je nastala totalna havarija, a najaktuelniji su Blizard, Bioware i Bethesda - kod kojih taj proces napustanja glavnih ljudi traje vec duze tj vec skoro dekadu ali poslednjih godinu-dve moze se reci da su i oni pukli totalno sto se i odrazilo na kvalitet naslova...

Istu pricu ocekujem i sa Rockstarom, CDPR-om i Naughty Dog-om, Larianom, Mimimi Games itd... Prva 3 koliko-toliko imaju finansijsku stabilnost (CDPR doduse jos uvek uveliko zavisi od uspeha svojih naslova, dok je sa ND-jem neka druga prica jer ce posle TLoU2 morati da se bace i na neki novi IP jer ne mogu 2 ista da muzu u nedogled), ali poput gore navedenih par losijih IP-eva i losa reciklaza starih="dobar dan i dovidjenja" od igraca...

No dobro, uvek ce da iskoci neki novi manji studio koji ce da izbaci neku vanserijsku igru dok ih ne asimilira korporacija ili sami puknu i tako u krug...
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ce barem neke od tih biti live service battle royale mobile card game...
 
Naći će načina, ne brini...D'n'D će snaći sudbina Star Warsa, izgleda. BG3 bi trebalo da bude dobar jerbo Larian, a za dalje ko zna...
 
Poslednja izmena:
Donekle i očekivano. Kao da gledam novi nastavak Divinity Original Sin-a. I naravno gej vamir je prisutan :)
 
Poslednja izmena:
^
Yep, ono cega sam se i pribojavao: kesiranje IP-a, vise D:OS nego BG i implementacija "aktuelnih trendova"... 2/3 for now...
 
Poslednja izmena:
Njima treba endzin u kome je pravljen Torment, a ne ovo od Divinity.
 
Poslednja izmena:
Novi Infinity tj Unity endzin, pisao sam o tome gore, zbog art style u duhu klasicnog BG-a. Doduse rekao bih da je Unity skloniji problemima nego ovaj Larianov.

Mene su Larianove igre vise podsecale na mix, tj "duhovne naslednike" Dungeon Siege+Dragon Age+NWN nego li na BG/Torment,dok su iz Obsidiana nastavili u duhu BG/PsT-a... ali sta je tu je sada...
Trebao je Obsidian da radi na igri jer imaju vise iskustva u istom, u narativnom aspektu odradjuju bolji posao od Larian mada imaju tendecija da iste postanu previse megalomanske i da se izgubi tok, kao i kvalitet - samim tim i volja za igranjem...
Obsidian je valjda u MS-ovom vlasnistvu i vec rade na nekim projektima tako da taj film nazalost necemo vise gledati...
 
Poslednja izmena:
Meni izgleda super ovo sto je prikazano, ali ja svakako preferiram Divinity igre u odnosu na BG.
 
Nazad
Vrh Dno