Šta je novo?

koji jeftini android TV boks?

Orchard

Cenjen
Učlanjen(a)
16.02.2018
Poruke
3,049
Poena
160
u sustini mi je najbitnije da moze eon mobilna aplikacija da radi,ili eventualno iz brauzera.skoro isto tako da ima wlan (mada kapiram da to ima svaki) kao i daljinski.pozeljno da moze po oglasima da se nadje,ili po prodavnicama po bg-u.potpuno sam van ove price,krenuo neki mislim da dualkor sa 1gb rama i kitkatom kupim,kad kaze prodavac da eon koci...ona opcija sa podesenim kodijem zvuci interesantno,jel to moze u domacoj radinosti ili bas mora neko da se plati.

svaka pomoc dobrodosla.
 
Da li je neko od vas uspeo da poveže Xbox 360 Wireless kontroler na Android box, konkretno Mi Box S?

Utaknem u njega onaj wireless stick što ide u PC, i ništa se ne dešava. Uopšte ga ne prepoznaje. Na PC-ju kontroler radi, a na Boxu USB stikovi rade.
 
lUtaknem u njega onaj wireless stick što ide u PC, i ništa se ne dešava. Uopšte ga ne prepoznaje. Na PC-ju kontroler radi, a na Boxu USB stikovi rade.
Mislim da ne moze tako da funkcionise.

Imas u developer options USB Configuration, ali me nesto ne greje sunce da bi radilo sa tim adapterom.

Sto ne povezes preko BT? Taj kontroler ne podrzava BT konekciju?IMG_20201225_110557.jpg
 
Mislim da ne podržava, wireless je.

Xbox One kontroler je BT, to sam našao da može, ali ovde izgleda mrka kapa.
 
Pozdrav svima, ne bih da otvaram novu temu pa cu se samo "ugurati" ovde. Zeleo bih da uzmem neki Android TV box koji bi se koristio prvenstveno za HBO GO, Netflix, YouTube i Stremio ili Popcorn time. TV kanali (KODI) nisu u tolikoj meri bitni ali svakako ne bi skodilo imati pristup i tome. Do sada smo za ove potrebe koristili PS4 Pro (naravno bez Stremia/Popcorna), ali uzevsi u obzir da se uskoro resavam PS-a, trebalo bi nam neko alternativno resenje za sve ovo.

Uredjaj bi se povezivao na Samsung FullHD televizor od 50" i kacio bih ga na Ethernet port, mada bi bilo dobro da moze i preko WiFi.

Spreman sam da izdvojim do nekih 50 eura za uredjaj, i na osnovu postova koje sam citao u najuzi izbor mi ulaze Xiaomi Mi Box S ili Tanix TX6. Na sta bih trebao da obratim paznju, i da li mozda imate jos neke preporuke za uredjaje?

Uzevsi u obzir da nemamo nikakve Android uredjaje u stanu, da li na bilo kom od ovih uredjaja moze da se koristi iPhone kao remote? Ili kao alternativno resenje, da li mogu da povezem Logitech bezicnog misa i tastaturu sa Unifying receiverom?

Hvala unapred na odgovorima!
 
Hvala na odgovorima! Po svemu sudeci uzecu onda Mi Stick, jedino sto bih imao jos par pitanja.

Ruter mi je na 2m vazdusnom linijom od televizora i verovatno necu imati nikakvih problema sa kvalitetom streaminga, ali me ipak malo brine uzevsi u obzir da je npr wifi konekcija na ps4 pro kafastrofalno losa pa sam morao da ga prikljucim na ethernet kabl.

Koliko je pouzdan Mi Stick sto se tice WiFi konekcije?
Takodje me interesuje da li je vredno doplatiti za Mi Box S iako imam samo FullHD TV? Jer kapiram da 4k video downsampleovan na 1080p opet izgleda bolje nego native 1080p video.

Dakle interesuje me da li vredi da dodam jos nesto novca za tih dodatnih 1gb RAMa, downsampling i mogucnost povezivanja na ethernet ili necu u tolikoj meri osetiti benefite svega toga?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hm, ne znam sto sam onda utuvio sebi u glavu da ima ethernet. Onda u sustini jedinu razliku prave nesto bolje performanse kod mibox s i cinjenica da bih verovatno svakako mogao da izvucem nesto kvalitetniju sliku uz downsampleovan 4k na 1080p televizoru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Duplo vise ram, duplo vise interne, 4K podrska, USB port.

35e je Mi TV Stick, 50e Mi Box S, besmisleno je uzeti Stick za 15e razlike..
 
Sad kad si tako predstavio, ima puno smisla... bice da cu uzeti onda Mi Box S po svemu sudeci. Nisam nasao za 50 ali sam nasao za 55 sto mu dodje isto, a kapiram da bih brzo zazalio ako bih uzeo Stick upravo zbog toga sto nije neka razlika u ceni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo je dosta oglasa za 50e, neki i za 45e. Sada nema ispod 55e, svakako se ne isplati uzimati Stick osim ako nije barem duplo jeftiniji, jer je osetno losiji uredjaj.

4K televizori su standard sada, krecu od 250e, nema smisla ogranicavajuci se sa 1080p Stick-om..
 
Poslednja izmena:
Kupio sam Mi Box S, stigao mi je pre 2 dana, za sada sam prezadovoljan, jedino mi je Kodi poprilicno konfuzan i ne znam sta se i kako se radi ali to je vec nevezano za sam uredjaj. Hvala svima na preporukama!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakav li je Tanix TX3 mini+ 4/32? Da l' dodati malo i ići na mi box s? Treba nam na poslu samo za youtube i poneki cast kad su neke utakmice. Imamo generički fox 42'' 1080p tv
 
Nazad
Vrh Dno