Šta je novo?

koji jeftini android TV boks?

Orchard

Cenjen
Učlanjen(a)
16.02.2018
Poruke
3,049
Poena
160
u sustini mi je najbitnije da moze eon mobilna aplikacija da radi,ili eventualno iz brauzera.skoro isto tako da ima wlan (mada kapiram da to ima svaki) kao i daljinski.pozeljno da moze po oglasima da se nadje,ili po prodavnicama po bg-u.potpuno sam van ove price,krenuo neki mislim da dualkor sa 1gb rama i kitkatom kupim,kad kaze prodavac da eon koci...ona opcija sa podesenim kodijem zvuci interesantno,jel to moze u domacoj radinosti ili bas mora neko da se plati.

svaka pomoc dobrodosla.
 
Najbolje ako mozes sa Alija da narucis nesto. Neki 2gb/16gb bi bio ok, ali bolje uzeti neki jaci 4gb/32gb npr.
Kodi je dobar i radi veoma dobro, ali ne mozes bas da se oslonis na to ako hoces da imas uvek pristup Live TV. Imas Green addon koj radi veoma dobro. Serije, flmovi rade uglavnom bez porblema. TV kako kad, uglavnom je upotrebljivo ako bas nemas neki drugi izvor.
 
nemam opciju da narucujem sa alija,plus trebace mi relativno uskoro,tako da svakako ta varijanta otpada.koliko citam neki konsenzus za eon mobilnu aplikaciju treba amglogic s905x ili s905w?

edit: sad vidim po oglasima mxq 4k (dakle ne pro ili pro+) zna neko jel s905x u tom boksu?2/16gb,nerutovan,2600din,deluje da je to to...
 
Poslednja izmena:
Ljudi za 600 dinara mesecno mozete kupiti iptv usluge gde sve, apsolutno sve od kanal ima i lepo radi, bar kod mene.
Nikakvi addonovi, nikakvi ugovori i slicno.
 
imas na kp za iste i/ili verovatno manje pare istu stvar,ako ne i bolju.2/16 sa rocktech cipom,a taj je 1/8 sa random no nejm cipom.glavna fora kod tih generickih bokseva je sto valjaju koji stignu cipset i najcesce dobijes bloatovan firmver kojeg neces moci da promenis.
 
imas i jeftinije,ali sve ti je to macka u dzaku.najjeftinija proverena varijanta trenutno je 3k dinara na amazon firestick TV ili da kao i ja cesljas oglase sa polovnim da bi dobio potvrdu da zapravo amlogic cip i koji tacno je unutra.
 
od najjeftinije ka najskupljoj varijanti:

1.najjeftiniji random 2/16gb kinez (mxq 4k ili sta vec nadjes,neimenovani navodno rocktech cip - cca 2400din na kp)
2.amazon firestick TV (nema bloata,nije neki performer ali je cist - 28e na kp,jedan jedini prodavac iz bg-a)
3.prvi najjeftiniji amlogic s905x sa 2/16gb - u ovom slucaju je cca 4600din mada za slicne pare vec mozes da trazis i neki od mi box-eva.

ja da sam na tvom mestu uzeo bih firestick ali ja sam bukvalno pre tri dana krenuo da se bavim ovom tematikom...
 
Ja sam nedavno sebi postavio slično pitanje, sad pojam "jeftino" različito shvatamo, nije navedena konkretna suma.
Iskoristio sam dvodnevnu akciju i 20% popusta te uzeo sledeću kombinaciju:

A95X F2 Quad-Core Pie TV Box 4/64GB (40 $)
https://www.fasttech.com/p/9698213

W-SHARK SP3 2.4GHz Rechargeable Wireless Air Mouse + Qwerty Keyboard (10 $)
https://www.fasttech.com/p/6823100
 
Drugari,
aj mi preporucite neki android tv box, isproban za do 40e. Da mu sve osnovne funkcije rade dobro i relativno brzo. Kodi, klasicne aplikacije sa playstore, youtube.
Unapred zahvalan
 
Гледам на алију, за ~40е има свашта лепо да се купи, 4GB ram, 64GB rom, јак чипсет, андорид 9-10, свашта нешто...
Бокс за млатимудију, филм, музика, 4К, хдр, хд звук (дтс хд мастер, атмос), апп локалних провајдера за тв, попут еона, ехе, мтс и сл.
Шта гледати? Тотално сам погубљен... не знам шта је ок... да, лепо је да има сат на дисплеју. :)
 
nvidia shield>>>>>>>beelink gt king>>>raznorazni xiaomi mi boksevi>>>>tanix i sl,ispod ne vredi ici a ako mene pitas bilo sta sem GT king ce te kad tad iznervirati (pa i on),naleteces na neko ogranicenje,zato sam ja odustao od androida rasprodao sve i polako sklapam htpc.
 
Гледање филмова је мадвр на компу. Гледање серија може и бокс. Апликације за тв су ипак за андроид. Ту мора бокс неки...
 
Имате ли конкретан предлог за неки бокс? Наведени модели од пре неколико постова да ли вреде? Реда 40-50е на алију. Да ли је Таникс стварно ок? ТХ3, ТХ6, Х96?
 
Имате ли конкретан предлог за неки бокс? Наведени модели од пре неколико постова да ли вреде? Реда 40-50е на алију. Да ли је Таникс стварно ок? ТХ3, ТХ6, Х96?

Ja sam uzeo X96 MAX PLUS TV BOX S905X3 4GB/64GB, 2.4G&5GHz, Bluetooth,1000M LAN, 2 x USB... (https://tinyurl.com/ve2c6jq).

Nisam neki zahtevni korisnik, ali koliko sam video i probao sve radi (Kodi, modifikovani EON, PLEX...) i sve radi fluidno.

Jedini problem je što se malo više greje pri puštanju 4K, tako da se preporučuje neko dodatno hlađenje.

IMG_20200126_112740.jpg

Kada sam već otvarao, dodao sam i antene

IMG_20200126_112726.jpg

Ovo je elektronika:

IMG_20200119_200307.jpg
 
Poslednja izmena:
Хвала на предлогу. Антене имају своје улазе или си ти долемио нешто?
По чему се разликује овај модел од оног за који је irinmanbg питао?
 
Хвала на предлогу. Антене имају своје улазе или си ти долемио нешто?
По чему се разликује овај модел од оног за који је irinmanbg питао?

Unutrašnje antene su zamenjene antenama iz nekog neispravnog rutera, dolemljene zbog dužine antenskih kablića.

Ovo je čistokrvni no name, prednost 1Gb mrežni port, dok je Tanix (https://tinyurl.com/vcpfagy)brendiran i nešto skuplji. Neke sitne razlike su u portovima (SPDIF vs. optički, IR port...) i možda u hlađenju.
 
Да ли има прави гбит лан? Систем је Андроид тв на оба модела? Баш су им штуре спец, негде пише само спдиф па онда негде друге коакс/опт и сл.
Постоји ли 2х хдми излаз на неком моделу?
У ironmanbg посту такође је Х96 макс, разлика у додатном даљинском изгледа. Помиње и ТХ3.
 
Jeste gigabitni:

2020-01-26_190626.png

Brzine paketa 200/20 (brzine preko Wi-Fi-ja, na 5GHz, su isto tu negde).

Mislim da nije Android TV, već Android

Screenshot_20200126_180152.jpg
Screenshot_20200126_175900.jpg

Pogledaš na Aliju, gornji link i ima sve to što piše (i daljinski).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno