Šta je novo?

Potrebna pomoc oko izbora memorije

Bockoo

Poštovan
Učlanjen(a)
15.10.2012
Poruke
20
Poena
54
Zdravo,
potreban mi je savet u vezi kupovine RAM memorije. Komponente su:

Maticna - Gigabyte AM4 B450 AORUS M DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.1
Procesor - AMD Ryzen 5 2600X 3.60GHz AM4 BOX+Wraith Spire
Graficka - GeForce GTX1060 Zotac 6GB
Napajanje - 650W FSP Fortron HEXA 85+ HA650

Kupio sam memoriju Corsair 2x8GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz i posle nekog vremena pucao je Windows da bi se na testu videlo da jedna memorija, ima lose sektore (kad stavim drugu od 8GB racunar je radio super, igre...) ali posto su u paketu 2x8GB reklamirao sam i uzeo trenutno DDR4 8GB 3200MHz CL16 Kingston HyperX Predator da bi je spojio posle sa prve 2x8GB kada ih uzmem i racunar je totalno odlepio. Igre nisu mogle da se pokrenu (pokazivalo je nedostatak video memorije) malo po malo pa plavi ekran na Windows-u, sve se koci, Firefox i Chrome pucaju. Negde na net-u sam procitao da mora da se dosta eksperimentise sa voltazom, i uticaju Ryzen-a i memorije, ali cak i kad sam spustio na 2000MHz u BIOS-u nista se nije promenilo. Posto se u medjuvremenu iskomplikovao povracaj 16GB Corsaira moram da uzmem novu i pouzdanu memoriju, tako da ako neko moze da mi da neki savet za provereno dobru, bez potrebe za dodatnim majanjem oko pokretanja, bio bi mu zahvalan!
Pozdrav!
 
HyperX PREDATOR DDR4 3000MHz 2x8GB HX430C15PB3K2/16 koristim na b450 Tomahawk, kloknuta na 3200MHz (rucno 14 17 17 17 36), 4 meseca bez problema, memtest64 bez gresaka 12+h... Malo mi je sumnjivo to da te 2 razlicite memorije zezaju, i to modeli koji ne prave probleme sa Ryzen (masa ljudi ih ovde ima)... Cime si testirao Vengeance i da li si menjao slotove sa HyperX?
 
HyperX PREDATOR DDR4 3000MHz 2x8GB HX430C15PB3K2/16 koristim na b450 Tomahawk, kloknuta na 3200MHz (rucno 14 17 17 17 36), 4 meseca bez problema, memtest64 bez gresaka 12+h... Malo mi je sumnjivo to da te 2 razlicite memorije zezaju, i to modeli koji ne prave probleme sa Ryzen (masa ljudi ih ovde ima)... Cime si testirao Vengeance i da li si menjao slotove sa HyperX?

Sa memtest64, da naravno da sam menjao slotove, prvi je radio u sva 4 bez greske, drugi u sva 4 sa greskom... Vengeance je radio dobro (taj prvi) ali morali su u kompletu na reklamaciju... Dok je Predator u startu i sa razlicitim frekfencijama gasio komp...
 
Onda te poteralo sa tim memorijama... Pa traži ili isto Vengeance (ovog puta obe ispravne ;)) ili probaj sa Ripjaws V, ima ih dosta ljudi ovde.
 
Gledam na Aliexpressu ima dobra ponuda RAM-ova. Kakvi su ovi kineski proizvodjaci, vidim dobre chipove stavljaju (Samsung, Micron, Hynix...), ima li ko iskustva? Dosta su jeftinije su od ovih "poznatijih" proizvodjaca.

I ova trenutna je vjerovatno kineska i radi k'o sat! Sta da gledam od parametara da uparim jos 8GB?

Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Ja uzeo pre 4-5 godina 2x4GB DDR2 i jos rade kao prvog dana i to u dual channelu.
 
Nazad
Vrh Dno