Šta je novo?

Slim Ram memorije?

Novatech

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poruke
1,446
Poena
110
Nasao sam na KP ovaj model Kingston ram memorije, KVR16N11. Sada me zanima da li se ti modeli normalno kace na sve ploce ili su namenjene nekim specificnim plocama? Potreban mi je sto pre odgovor
279786cc22ad09004347fca925ef05ff.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Evo šta piše

https://www.kingston.com/datasheets/kvr16n11_8.pdf


To je DDR3 na 1600 CL11 SDRAM. Mogu da rade na svim DDR3 desktop matičnim pločama, a to što su niskog profila, je zbog kačanja ventilatora.

Mada ja ne bih kupovao na KP osim:

- ako doplaćujem za drugu veću (menjam), ili
- ako ima baš super cenu

Kod nas je ram baš jeftin i ima garanciju 10 godina.

Sve u svemu opiši malo tvoj problem. Šta si treba, koju imaš matičnu i ram?
 
Konfiguracija:
Msi H61 1155 ploca
Intel i5 2500
4gb Hyperx blu ddr3
Amd RX 560 2gb
Konfiguracija nije tako losa, ali problem su ovih 4gb ram memorije zbog cega je kompjuter prilicno neubotrebljiv. Moj prvobitni plan je bio da kupim jos 4gb iste hyperx memorije, ali na oglasima nisam uspeo da nadjem ram koji se voltazom poklapa sa mojom. Da ne bih rizikovao sa ram memorijom drugacijih specifikacija odlucio sam da kupim jedan stap od 8gb, ukoliko slucajno uklopi sa starom imacu 12gb sto je dobro, ukoliko ne stara ide na oglase a ostace 8gb sto mi je ionako dovoljno. Nasao sam na oglasima 8gb za 3500 din ali je u pitanju low profile memorija, sad koliko sam ja uspeo da protumacim nema nikakve razlike u odnosu na one klasicne. Namenjene su u slucaju da zbog veceg hladnjaka procesora ne moze da stane standardni ram.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Vidi da li možeš da probaš pre kupovine. Taj ram je verovatno izvađen iz nekog brend računara. Što u principu ne bi trebalo da te brine.
 
Ne mogu nikako, prodavac je iz BG-a a ja sam iz okoline Nisa.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ako već možeš da biraš, uzmi bar klasičnu Ddr3 1600 ali CL9, ovih CL11 je živi leš.
 
U kom smislu je zivi leš? Na sta bi to uticalo? Sve neke koje su mi u uzem izboru su CL10, CL11, CL13.
Ukoliko ce mi to 50% usporiti rad kompjutera i igranje da odustanem, ali ako su to razlike samo na papiru u nekom malom procentu onda mi i nije bitno.
Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Otprilike je 1 CL = 5% u performansama, sto znaci da bi ti CL9 doneo oko 10% brzi komp (naravno, ako ploca i cpu mogu da vide ddr3 1600), a cena modula CL9 i CL11 je bezmalo ista, tako da ne vidim poentu uzimanja najgore low level memorije koja postoji (ne znam samo gde si video CL13, a da nije neka ddr3 2400)...
 
Stigla ram memorija, ubacio sam i zasad sve radi ok. Slaze se sa starom i vidi 12gb.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kako osećate brzinu? Pitam se da li DDR3 RAM sa BUS-om 1600 ispunjava teške uvjete. Pogledao sam benchmark RAM-a na Techgari, ali još uvijek nisam mogao odlučiti koja vrsta novca potrošiti na izradu stroja za rad.
 
Nazad
Vrh Dno