Šta je novo?

Kupovina dva telefona (budžet do 300 eura)

Valiant

Poznat
Učlanjen(a)
22.05.2019
Poruke
0
Poena
40
Pozdrav svima,

Planiram kupovinu dva nova android telefona za sebe i suprugu, prelazimo sa lumia 640, budžet je do 300 eura. Nismo neki zahtevni korisnici, dakle, surf, mail, viber...Vazna je autonomija ali i iole pristojna zadnja kamera, posebno meni. Šta je trenutno na tržištu moguće u tom budžetu naći a da može da pristojno radi barem narednih godinu do dve?

Svaka sugestija i savet su dobrodošli.

Hvala.
 
Gde kupujete, da li je bitan brend? Da li su bitni veličina i tip ekrana? Da li je bitan kvalitet izrade, ip sertifikati? Da li je bitno kojoj klasi pripada?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Možda zaboravljeni Asus zenfon 5 ako je pojedinačni budžet?! Kod nas nije bio ponuđen preko operatera, da je bio ponuđen kada sam kupovao HTC 100% bih zenfon uzeo.
A ako je zajednički budžet nije loš Samsung M20, 155€ preko kp.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Mi 8 lite je oko 170e, ja sam vise nego zadovoljan telefonom. Za 1000din doplate mozes da uzmes sa 2god garancije u logic shopu. Mada ako je baterija bitna, onda redmi note 5, ili za malo vise para redmi note 7 sa 3/32gb. Mi 8 lite ima nesto slabiju bateriju (izdrzi lagano ceo dan, ali vec drugi je prazna predvece)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gde kupujete, da li je bitan brend? Da li su bitni veličina i tip ekrana? Da li je bitan kvalitet izrade, ip sertifikati? Da li je bitno kojoj klasi pripada?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mesto kupovine a ni brend nisu presudni, ali pre svega sam imao na umu kp kao i radnje u Balkanskoj zbog nesto povoljnijih cena. Ekran bi bilo poželjno da nije preko 6 inča. Što se tiče kvaliteta izrade i sertifikata nemam nekih posebni zahteva po tom pitanju.
 
Možda zaboravljeni Asus zenfon 5 ako je pojedinačni budžet?! Kod nas nije bio ponuđen preko operatera, da je bio ponuđen kada sam kupovao HTC 100% bih zenfon uzeo.
A ako je zajednički budžet nije loš Samsung M20, 155€ preko kp.
Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока

Ukupan budžet je u pitanju. Obratiću pažnju na Samsung mada nisam očekivao da oni imaju nešto da ponude u ovom cenovnom rangu gde vladaju Kinezi ;) Hvala na predlogu.
 
Mi 8 lite je oko 170e, ja sam vise nego zadovoljan telefonom. Za 1000din doplate mozes da uzmes sa 2god garancije u logic shopu. Mada ako je baterija bitna, onda redmi note 5, ili za malo vise para redmi note 7 sa 3/32gb. Mi 8 lite ima nesto slabiju bateriju (izdrzi lagano ceo dan, ali vec drugi je prazna predvece)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Mi 8 lite kao i note 7 deluju interesantno pre svega zbog kamere ali nismo baš ljubitelji ovog trenda "staklastih" telefona a i probijaju neki zacrtan budžet koji ne bih da probijam ako baš ne moram i ne nađem neko adekvatno rešenje u okviru navedenog a tu opet dolazimo do redmi note 5 kao kompromisa po tom pitanju. Svakako, hvala na predlozima.
 
Mi 8 lite, ima ga za 165e ako nije puno 30e preko pomenute sume.
 
Redmi Note 5 je najbolji izbor. Posle njega Mi 8 Lite, uz doplatu dobijate lepši telefon (i nešto slabiju bateriju) pa uzmite u obzir kombinaciju RN5 za tebe a Mi 8 Lite za suprugu. Što se performansi i kamere bićete zadovoljni sa oba.

Planiram kupovinu dva nova android telefona za sebe i suprugu, prelazimo sa lumia 640, budžet je do 300 eura. Nismo neki zahtevni korisnici, dakle, surf, mail, viber...Vazna je autonomija ali i iole pristojna zadnja kamera, posebno meni. Šta je trenutno na tržištu moguće u tom budžetu naći a da može da pristojno radi barem narednih godinu do dve?
 
Redmi Note 5 je najbolji izbor. Posle njega Mi 8 Lite, uz doplatu dobijate lepši telefon (i nešto slabiju bateriju) pa uzmite u obzir kombinaciju RN5 za tebe a Mi 8 Lite za suprugu. Što se performansi i kamere bićete zadovoljni sa oba.

Definitivno sam i ja u uzi izbor istrazujući stavio Redmi Note 5 3/32, mada se i Mi A2 lite 4/64 motao kao jedna od opcija, kompaktniji je ali i sa losijim kamerama. Nismo nesto ljubitelji ovih novijih "staklastih" telefona.
 
Hvala puno svima na sugestijama, definitivno je RN5 3/32 bio i meni na umu pored Mi A2 light 4/64 i Redmi 7 3/32 koji je nesto jeftinija varijanta. Videću još šta mi je činiti....
 
Nazad
Vrh Dno