Šta je novo?

Budzet telefon sa DOBROM baterijom

lab310

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
1,053
Poena
360
Znaci, najbitnija je baterija, pa onda cena, sve ostalo je sporedno. Ima li sta da izdrzi 3-4 dana laganog koriscenja?
 
Pomozi ljudima da ti pomognu. Najvažnije koliki je tačno budžet, a potom da li dolazi u obzir i polovno ili isključivo novo.
Jer ovako kako si postavio pitanje imaš i nove Landrover telefone na oglasima za 2000 din sa kojim će ti baterija trajati od deset dana pa naviše, ali verujem da nisi na tako nešto mislio.
 
Poslednja izmena:
Kada neko postavi ovo pitanje, uvek mi padne na pamet Redmi Note od Xiaomi-ja. Sada je aktuelna sedma generacija. Za manje od 200 jura odlična baterija, solidan procesor, ekran, izrada. Ukoliko nisi zahtevan korisnik, biće ti odličan.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zašto baterija treba da traje 3-4 dana? Da li to znači da često boraviš negde gde ne postoji utičnica po nekoliko dana. Za takve stvari postoji powerbank. U suprotnom, uveče na punjač i većina telefona će izgurati ceo dan, do sledećeg punjenja. Ako već hoćeš budget phone, definitivno neki xiaomi, ili RN7 ili Mi8 lite.

SM-A505FN 4/128 tt
 
Napomenuo sam da je budzet telefon, znaci da kazemo do nekih max 200 evra, ali novo.
A sto je bitna baterija, pa telefon ce da koristi penzioner, koji je navikao na stare nokie sa baterijama od 10 dana i duze. Nije problem nedostupnost uticnice za punjenje vec navike. Posto je doslo vreme da mora da predje na android platformu, trudim se da mu olaksam muke. Koristice se minimalno, Viber, onlajn placanje, malo Eon-a i to je to, zato i karakteristike telefona nisu bitne (sem pomenute baterije).
 
Poslednja izmena:
Ako Redmi note 5 ne zadovoljava, a trebalo bi da zadovoljava sve opcije, onda mozda moze mi max2 ili 3, oni su znatno veci, ali imaju i mnogo bolju autonomiju. Ne znam sta ima od drugih proizvodjaca a da je baterija na nivou.
Uostalom i moj mi8 moze da izdrzi 2-3 dana, sve zavisi kako ga koristim i koliko.
 
@lab310 Redmi Note 5 definitivno, trajaće mu sigurna 3 dana sa opisanom minimalnom upotrebom. Možda i duže, zavisi koliko vremena Eon bude gledao.
A i povoljan je, slobodno uzmite 3/32 varijantu, nije mnogo skuplja 4/64 ali je zaista nepotrebna za penzionera koji če ponekad koristiti Viber i još dve, tri aplikacije.
 
Može i običan Redmi 5. Ja ga kupio tati na otvaranju Mi Store-a za 10k, nema šanse da mu potroši bateriju za dan, uglavnom ga puni svako veče iako mu ostane +50%, jer kako kaže nikad se ne zna. :d
 
Ako je starija osoba i nije pre imala android onda je baš svejedno da li je miui ili čist android. Svakako se mora navići

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Motorola Moto G7 Power ima 5000 mAh bateriju. Samo treba proveriti koliko se dobija na izdrzljivosti u odnosu na 4000 mAh bateriju kao kod nekog Xiaoma, koji je svakako najbolja opcija. Motorola ma onu neku akciju da posle mesec dana mozes vratiti telefon, ako budes uzimao u prodavnici.
 
Poslednja izmena:
Ako Redmi note 5 ne zadovoljava, a trebalo bi da zadovoljava sve opcije, onda mozda moze mi max2 ili 3, oni su znatno veci, ali imaju i mnogo bolju autonomiju. Ne znam sta ima od drugih proizvodjaca a da je baterija na nivou.
Uostalom i moj mi8 moze da izdrzi 2-3 dana, sve zavisi kako ga koristim i koliko.

Koliko je to mnogo bolja autonomija? To sto su veci nije mana, naprotiv, samo da vidim koje su cene.
 
Može i G7 Power, nisam je koristio ali mora imati petnaestak posto bolji SOT (ili više, mažda čak i 20%). Neka izvaže pa vidi šta i kako, izbora ima to je bitno.

Ajde neka se javi ko ima iskustva sa G7 Power, prvi telefon koji je covek imao je Motorola 8200 ili tako nesto, obradovao bi se ko dete da ponovo ima Motorolu.
 
Nemoj se opterećivati baterijom, RN5 3/32 je najjeftiniji telefon koji će raditi više nego skroz ok što se performansi tiče, a imaće oko 6.5-7 sati uključenog ekrana na 2.5-3 dana korišćenja.
Objasni korisniku da svaki dan stavi telefon pola sata na punjač i to je još jednostavnije rešenje. Pola sata na punjaču dnevno a punjenje do kraja ako će eventualno izbivati van kuće duže od dana, i sve njegove potrebe su podmirene.
 
Ok. hvala svima, pašće verovatno jedan "Šomi 5" :d
Umalo da zaboravim, android se moze prebaciti na srpski?
 
Poslednja izmena:
Naravno.
 
Nazad
Vrh Dno