Šta je novo?

HP ProBook 6540b - ubili ga kao zeca

jaksa

Odeljenje za zaštitu naroda
Super Moderator
Učlanjen(a)
04.06.2002
Poruke
6,219
Poena
905
Deca ne znaju kako se je ovo desilo ekranu (slika u prilogu).
Šta da mu radim i koliko košta?
 

Prilozi

  • 20190528_144855.jpg
    20190528_144855.jpg
    351.2 KB · Pregleda: 183
Imas na oglasima kod nas za 3000 din ekran, servis ce ti uzeti za ruke jos toliko. Razmisli da li ti se isplati. Ekran je ocigledno polomljen ( udaren, ispao )

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Kupi ekran i zameni sam. Nije tesko

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Nisam našao panel na KP
 
Bas skoro menjao plocu na 6555b, isti su, uzeo sa Alija. Zamena ekrana nije komplikovana ali oznaka bi trebalo da se poklapa, ti biznis modeli kao i Fujitsu nece da rade sa klasicnim ekranima zbog vece rezolucije pa je flat kabl drugaciji. Imam jedan Fujitsu koji nisam resio a probao 5 modela, original nema. To jest ima na Ali, a on ti posalje kompatibilan koji ne radi a ispravan je.
 
Imam ja displej od HP g62 kao nov je i isto je 40pina koliko vidim da ide za taj tvoj. Rezolucija 1366x768. Ako si blizu Pančeva svrati pa možeš i da probaš da li bi ti radio, ali ne vidim razlog zašto ne bi radilo. Za cenu ćemo da se dogovorimo nije problem

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
To je manja rezolucija nego što je bila :( na laptopu. Hvala svakako, vrv ću uzeti ovaj polovan ekran.
 
15.6" sa 1600x900 (pretpostavljam da je ta rezolucija jer nalazim info o njoj i tom laptopu) je malo ređi kombo. Nećeš proći sa 3000 dinara kao što je neko gore napisao, već će te polovan panel koštati sigurno 5000-6000 dinara. Oko 3000 dinara su najgori 1366x768 paneli koji često imaju neku manu, 4000 din malo bolji bez ogrebotina.

Skini prvo svoj, pogledaj kakav je otpozadi i koji je model, gde je kačenje fleta i izguglaj koje su mu specifikacije u globalu (da l' je glossy ili mat ako ti to znači išta) i onda juri dalje nešto kompatibilno.

Ako nešto ne ide, sa skidanjem ili slično, kuckaj i pomažemo. :)
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, vece rezolucije se teze nalaze i mora bukvalno isti da bude. Ja sam imao istu oznaku ali ono u zagradama nije i nece, daje backlight, nema slike, ili daje sliku, nema osvetljenja. Zeznuto skroz.
 
Potpuno sam demoralisan.
 
1366x768 pixela je.
 
Najbolje je kada se vidi oznaka ekrana koji je u njemu.
Pitanje, koliko su velika deca? Ili ga zveknuli, ispao, ili im je ostalo nesto na tastaturi pa zaklopili, to je najcesce :(
Po ovome:
https://support.hp.com/lt-en/document/c01987830
tvoj je
15.6 in diagonal LED-backlit HD+ WVA anti-glare (1600 x 900 resolution)
15.6" WideScreen
Resolution: HD+ (1600x900)
Surface Type: Matte
Video Connector: 40 pin
 
Poslednja izmena:
Prodaj ili povezi na eksterni monitor, ne vredi cimati se za tako star laptop
 
Neki gubici se moraju prihvatiti - laptop ide u penziju.
Hvala na savetima i ponudi za pomoć.
 
Nazad
Vrh Dno