Šta je novo?

AMD X570/X570S ploče

99% je ploca onda, najgore od svega.
Ma idi, ti si jos veci maler od mene. Meni stap rama bio DOA.

Plocu sam hteo da kupim kod nas jer sam osecao da ce ovako nesto da mi se desi, ali se blizio septembar i "launch" 3950x, pa resim da uzmem plocu u inostranstvu jer kod nas tad ova ploca nije bila dostupna. Tesko s****e. Izgleda da imam neplaniran odmor kako stvari stoje.

Inace sad sam stavio i drugo napajanje, ne radi.

Hvala na pomoci u svakom slucaju :).
 
@gile
Probaj kontaktiraj Gigabyte, mozda ti izadju u susret, pa samo nasim distributerima odneses plocu.
Objasni sve, mozda skrati proces reklamacije.
 
@gile
Probaj kontaktiraj Gigabyte, mozda ti izadju u susret, pa samo nasim distributerima odneses plocu.
Objasni sve, mozda skrati proces reklamacije.

To sam i ja hteo da uradim i verovatno cu uraditi, Hvala na savetu.
Inace na Gigabyte sajtu pise da je podrzana lokalna garancija za maticne ploce, koliko sam procitao jedino EVGA nudi globalnu garanciju na svoje proizvode.

Javljam sta su rekli obavezno. U medjuvremenu sam uzeo MSI B450 Tomahawk Max.
 
Pozdrav ljudi,
da li vredi prelaziti sa B350 na X570 ili X470 pa sacekati x670?
Kako vam se cini ova MSI MPG X570 GAMING PLUS ?
 
Pozdrav ljudi,
da li vredi prelaziti sa B350 na X570 ili X470 pa sacekati x670?
Kako vam se cini ova MSI MPG X570 GAMING PLUS ?

Za taj cpu se ne isplati.
Sacekaj ddr5 2021. godine, pa onda menjaj sve.
2600 je dovoljan za igre sledecih 2-3 godine lagano.
 
Imam problem sa Gigabyte X570 AORUS ELITE. Naime, ne mogu da udjem u bios preko USB tastature, gasi se kad treba da pritisnem DEL, ponovo se upali tek kad udje u WIN. Ovo mi se desilo posle instalacije novog Win 10 pro 64, Stavio sam novi SSD M.2 i instalirao novi win... Pre toga sam mogao da udjem. Problem je sto ploca nema PS2 ulaz. Menjao sam mesta gde "bodem" USB i 2.0 i 3.0 itd. svuda je isto. Probao i drugu tastaturu. Nemam vise ideja.
 
Imam problem sa Gigabyte X570 AORUS ELITE. Naime, ne mogu da udjem u bios preko USB tastature, gasi se kad treba da pritisnem DEL, ponovo se upali tek kad udje u WIN. Ovo mi se desilo posle instalacije novog Win 10 pro 64, Stavio sam novi SSD M.2 i instalirao novi win... Pre toga sam mogao da udjem. Problem je sto ploca nema PS2 ulaz. Menjao sam mesta gde "bodem" USB i 2.0 i 3.0 itd. svuda je isto. Probao i drugu tastaturu. Nemam vise ideja.

Mozda ti je ukljucen fast boot u BIOS-u? Probaj ovo:

https://www.tenforums.com/tutorials/5831-boot-uefi-firmware-settings-inside-windows-10-a.html
 
Na žalost, ne pojavljuje mi se opcija UEFI firmare settings. Verovatno je to u pitanju, ali ne znam kako sada da iskljucim.
 
Kako nema treba da stoji kao kod mene u boot sekciji ko na slici. Imam istu ploču..... Probaj otkači sve diskove pa tada probaj da uđeš u Bios i flešuj bios na najnoviji F11. Imaš i taster F2 probaj i njega da uđeš u bios. Imaš i dole na ploči dva pina za Clear CMOS možeš i to da probaš izvadiš kabal iz struje i kada se ploča isprazni dodirneš ih sa šrafcigerom i CMOS će ti se vratiti na zadane vrednosti. Ili izvadi bateriju ako ne možeš da se snađeš.
 
Poslednja izmena:
Problem je sto ne mogu da udjem u bios. Ugaseni USB portovi, ne radi tastatura. Ne znam sta ce se dogoditi ako uradim CMOS, da li ce mi tada omoguciti da udjem u BIOS, da li ce resetovati Fast Boot?
 
Pa nece se nista desiti, vratice sve na fabricke vrednosti i to je to. Podesis posle sve, ako ni onda ne mozes da udjes, reklamacija ploce.

...riding on 720p...
 
Da li neko ima realno iskustvo? Pitanje je sta se dogadja kada se uradi reset biosa, putem Clear CMOS ili stavljanjem novog/starog BIOSa? Da li mu je onda ostalo podesavanje Fast boot ili vraca na default koji nije Fast boot?
 
vraca na default
 
Realno iskustvo... kod svake maticne imas clear cmos i svaka radi isto kada odradis clear cmos proceduru.
Dobices iste parametre kao kada si kupio maticnu (ako si ti sklapao).
Baterija sluzi da bios zapamti zadate parametre a bez nje (sto u principu clear cmos radi) uvek krece sa defaulr fabrickim podesavanjma.
Tako da odradi taj reset i videces na cemu si. Takodje proveri da li maticna ne dobije negde "nulu" preko limcica ili ne adekvatnih maticnih srafova.

...riding on 720p...
 
Da li i flash biosa vraca na default podesavanja ili samo clear cmos? Čini mi se da je elegantnije da uradim flash biosa, ali ako to zadrzava korisnička podešavanja onda nisam ništa uradio. Strah me je da uradim nesto sto nece rezultirati "vidljivom" tastaturom u biosu.
 
Podešavanja su u CMOS-u ne u samom BIOS-u. Kada flešuješ novi BIOS on ima svoja fabrička default podešavanja. CMOS može da zadrži neka zapisana podešavanja ali ih neće sam vratiti a obično ona i ne rade više. Sat je sada odvojen od BIOS-a i jedino vađenje baterije može da ga vrati na default.
U svakom slučaju, pre flešvanja novog BIOS-a, najbolje je da se resetuje CMOS i da se počne od defaulta.
 
Probaj da nakacis tastaturu na usb 2.0 port ako vec nisi

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ne razumem ovoliko ebade oko gluposti.
Uradi cmos i zavrsi sa problemom.
 
Hvala svima na pomoći. Nikad se nisam susreo sa ovakvim problemom, jer su sve prethodne ploce imale i PS2 slot, a i nikada mi se nije dogodilo da ne mogu da udjem u BIOS. Sacekacu da izadje novi BIOS za ovu plocu, nadam se da ce ispraviti grešku (aktuelan je 11 BIOS), ako ne onda Clear CMOS...
 
Brate mili sta ga komplikujes... odradi odmah clear i cao. Nije kvantna fizika u pitanju...

...riding on 720p...
 
Druze samo odradi CMOS, kakvo crno cekanje BIOS-a... Ako ti je toliko frka izvadi bateriju iz maticne i ostavi tako sat vremena, isti efekat

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Radi mi i ovako dobro, sve sam vec podesio a i imam Fast boot:). Vazno je da znam šta je bio problem i kako da ga rešim. Inače, pošto su me neki u pp pitali kako radi ploča, mogu da kazem da je za sada sve u redu. Nisu previše bučni ventilatori na ploči, mada temperature idu dosta više nego što sam navikao kod Intela. CPU ide do 74, matična max 55 stepeni... Osim ovog problema koji sam imao nisam naišao na druge...
 
Super mi ploca samo ne mogu u bios da udjem... :D
Odustajem...

...riding on 720p...
 
I samo da javim, Clear CMOS je resio problem.

fa40ca04b3fc434cf01300ea87a77cc3.jpg
 
E ovako, prelistah sve ove komentare, nisam sve procitao, al dosta jesam.
Planiram da konačno zamenim i5 2500k, lepo se naradio, mada jos uvek je dobar.
Dvoumio sam se izmedju i5 9600k i Ryzen 3600x, i prelomio sam na ryzen. Sta je po vama bolje?

Posle ovih silnih komentara, sad sam malo u dubiozi, a imao sam u planu ovo da uzmem

AMD ryzen 5 3600x
MSI x570-A Pro
Kingston 2x8gb 3200Mhz predator
Samsung 970 EVO Plus 500gb

Budzet mi je nekih 65-70000 za ovo četvoro.
Sta vi mislite, dal mi treba x570, ne planiram da klokujem, samo za gaming

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
E ovako, prelistah sve ove komentare, nisam sve procitao, al dosta jesam.
Planiram da konačno zamenim i5 2500k, lepo se naradio, mada jos uvek je dobar.
Dvoumio sam se izmedju i5 9600k i Ryzen 3600x, i prelomio sam na ryzen. Sta je po vama bolje?

Posle ovih silnih komentara, sad sam malo u dubiozi, a imao sam u planu ovo da uzmem

AMD ryzen 5 3600x
MSI x570-A Pro
Kingston 2x8gb 3200Mhz predator
Samsung 970 EVO Plus 500gb

Budzet mi je nekih 65-70000 za ovo četvoro.
Sta vi mislite, dal mi treba x570, ne planiram da klokujem, samo za gaming

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Koju grafu uzimaš? Koji monitor imaš?
 
1080p je monitor, ne planiram da pojačavam sad monitor, grafika je radeon 580 sa 4gb, nju planiram kasnije da menjam, mozda neki radeon 5600 ili 5700, ako padne cena, ali to tek kasnije

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno