Šta je novo?

AMD X570/X570S ploče

Svejedno bih radije uzeo X470 Taichi nego te dve, mnogo bolji feature set, ima sve šta može da ti zatreba.
 
Nisam poredio razliku između elite i taichi ili Gaming 7, a iskreno nisam ni nešto zahtevan korisnik.
Samo nagađam, ali update bios-a će na x470 da kaska poviše u odnosu na x570. To je jedini razlog zašto uopšte i razmišljam o x570.
 
X470 Taichi će biti i više nego dovoljan za nove Ryzene.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@Gulfi
Da ali moraju BIOS da srede, jer ima velikih problema da se namesti memara na 3600, a kamoli preko. Makar to je info sa njihovih foruma.
Ako si probao memaru na njoj, onda podeli utiske. Ja bih radije uzeo Taichi, da znam da memara može makar na 3600 da radi.
Neću ispod 3600 da kupujem.
 
Srediće to sigurno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A zar ima smisla ram terati na vise od 3600MHz? Zar ne opada mnozilac if, pa dolazi do pada perf? Nisam jos detaljno proucavao, pa mozda gresim, s toga samo pitam.
 
To bi bilo logicno, s obzirom da eksplicitno pise da do 3600MHz IF radi u 1:1 modu, a nakon toga u 2:1 modu, ali zapravo sa ramom brzim od 3600MHz IF samo ostaje na 1800MHz koliko je i sa 3600MHz ramom.

Ne znam ko je normalan mogao da to nazove 2:1 i 1:1 modom.
 
Hoću da kupim 4000+, spustim na 3600 i zategnem lat što je više moguće.
Recimo, 4000 cl18 ili 4400 cl19 će manje da me košta nego 3600 c16, a moguće i da će moći isto, ako ne i bolje da se zategnu. Makar je to moje razmišljanjem, možda je pogrešno. Naravno, zavisi i od lutrije, ali opet, bin be trebalo da bude mnogo bolji na memarama visoke brzine.

Nervira me što sve najbolje memare su RGB i zbog toga cena im je visoka. 200e max dajem za 16gb kit, i to je mnogo.
Bolje da vidim koju CountMike ima, i da kupim 32gb. Radi mu na 3600 c16 laganeze.
 
Poslednja izmena:
Najbolje je i jedno i drugo, ali spuštsnje latenci ima svoj limit. Treba ići frekvenca gore, ali da i latence isprate.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@anarki1302
Nema mesta za tako nesto u konfi od 70-80k svakako (koju si napomenuo da uzimas u R3000 temi), tracenje para sve preko 70e za 16GB 3000MHz 2x8 kit, osim ako nemas vec 1080Ti ili jacu grafiku.

I ja sam se zamlacivao i pricao da cu uzeti neki B-die, shvatio da je besmisleno za moju konfu (u koju ce ici 5700 XT, monitor je 1440p), kao sto je besmisleno za 99% drugih konfiguracija. Opravdano jedino ako je zbog entuzijazma :D
 
Poslednja izmena:
Je l' ce biti nekih novih - jeftinijih ploca kao Tomahawk za Ryzen 3000?

Ili je samo X570 predvidjen za novu seriju procesora?
 
@anarki1302
Nema mesta za tako nesto u konfi od 70-80k svakako (koju si napomenuo da uzimas u R3000 temi), tracenje para sve preko 70e za 16GB 3000MHz 2x8 kit, osim ako nemas vec 1080Ti ili jacu grafiku.

I ja sam se zamlacivao i pricao da cu uzeti neki B-die, shvatio da je besmisleno za moju konfu (u koju ce ici 5700 XT, monitor je 1440p), kao sto je besmisleno za 99% drugih konfiguracija. Opravdano jedino ako je zbog entuzijazma :D

80k sam stavio na stranu, nameravam da dam oko 1000e na ploču, ram i CPU. Procesor uzimam na Amazonu, verovatno i memoriju, a ploču ću kod madjara. Računam 500$ CPU, 52k dinara, do 250$ memorija ako uzmem tamo, max 30k dinara ploča kod madjara.
Grafu ću da uzmem nešto ispod 200e, ne treba mi jače, dosta za cs go, malo apexa na low.
Do septembra će da izađu namenski memare za r3000, i ako ne budu preskupe, neki 4000 kit će da padne. Nisam entuzijasta, nego kada kupujem, da ga upakujem i završim. Neću posle menjati ništa sigurno 3 godine, najverovatnije 5.
 
Poslednja izmena:
Je l' ce biti nekih novih - jeftinijih ploca kao Tomahawk za Ryzen 3000?

Ili je samo X570 predvidjen za novu seriju procesora?
Prvo idu najjače čipseti, pa posle će biti i slabiji.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
80k sam stavio na stranu, nameravam da dam oko 1000e na ploču, ram i CPU. Procesor uzimam na Amazonu, verovatno i memoriju, a ploču ću kod madjara. Računam 500$ CPU, 52k dinara, do 250$ memorija ako uzmem tamo, max 30k dinara ploča kod madjara.
Grafu ću da uzmem nešto ispod 200e, ne treba mi jače, dosta za cs go, malo apexa na low.
Razmisli onda i o 32GB memorije, mozda ce ti vise znaciti od 16GB, ili je neka specificna namena gde je potrebna toliko skupa memorija?
 
Super, pa da se pazari nesto! :D
 
Za 250$ može da se uzme 32 GB pristojne memorije...ima jeftinih modela na 3600 MHz sa Hynix C-die, poput Patriot Viper 4...
 
Bas tako, ne moze 16GB 3000MHz da kosta manje od 70e, a b-die 16GB 250e, nema smisla.

Realna cena za 16GB b-die je oko 100e.
 
Namena je da utegnem to maksimuma i ne pijem sledećih nekoliko godina.
50e tamo vamo mi ne igra nikakvu ulogu u ovom trenutku, jedino ako odlučim da menjam sve, onda ću morati da vodim računa. Ne znam ništa do septembra, pitanje je koliki će mi budžet biti. Za 3900x+ploču+ram+gpu ispod 200e ću imati. Ovaj phanteks ću da zadržim, pa nek vozi. Ukoliko se otvorim više, menjam kućište i napajanje, dojadio mi cm 690 i ovaj nemodularni cors.


Patriot 4400 je 170$ čini mi se, 16gb naravno.
B-die 16gb 4000+ je preko 250$, tridentz naravno.
Pogledajte na Amazonu cene. Ako hoću da uštedim u odnosu na naše i madjare, jedino mi je Amazon opcija, dolazi ortak krajem septembra ili početkom oktobra.
 
Poslednja izmena:
Koju biste preporucili izmedju Gigabyte x570 aourus pro ili asus strix x570-f gaming, najvise me interesuje kvalitet vrm sekcije i hladjenje istog kao i naravno kvalitet same ploce i dugotrajnost iste, ostalo mi u secanju da gigabyte nisu bili bas dobri, izbacivali ranije po nekoliko verzija jedne te iste ploce...mozda su se popravili i da vrede sad...
 
Gigabyte se popravio itekako za x570, cak i bios rework je uradio. Ali Aorus x570 Pro nikako ne uzimaj, ne nudi dovoljno bolje nista u odnosu na jeftiniju Aorus Elite.

Gigabyte X570 Aorus elite trenutno ima najbolji odnos cene/ulozenog, ASUS TUF Gaming X570-Plus je drugo mesto, manje vise su izjednacene osim sto gigabyte ima malo bolju VRM sekciju.
I WIFI verzija TUF je isto best buy ako ti treba WIFI na ploci.

Jedina mana obe je sto imaju slabiji chip za zvuk, prva ploca koja ima bolji je MSI MPG X570 Gaming Edge WIFI.
MSI ova je ok izbor za 3600/x,3700x, 3800x stock ali zbog dosta losije VRM sekcije nije za overclock 8,12 jezgarnih ryzen-a.
 
Poslednja izmena:
Sve X570 ploče imaju sasvim dovoljan VRM za 8-core, velika većina je ok i za 12-core...
 
Ima li nekih vesti za neke noce ploce ispod 150e? Da podrzavaju ova nova cuda itd.
 
Sve X570 ploče imaju sasvim dovoljan VRM za 8-core, velika većina je ok i za 12-core...
Sve imaju i za 12 core, samo je pitanje na kojoj može kakav OC.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@Đole
Najbolja b450 za pare, može 3900x opušteno na nju.
 
Jel dovoljna b450 tomahawk max za ryzen 3600?

Potraži MAX verziju ploče, trebalo bi da se pojavi ovih dana kod Mađara, ako već nije. Ima prepravljen BIOS, trebalo bi da ne pravi zvrčke sa novim Ryzenima...

EDIT: tek sad videh da je čovek pomenuo Max...treba mi još sna.
 
Poslednja izmena:
Fleshovali smo bios kolegi na b450 tomahawk (ne max) i sve je ok proslo. Bez procesora, samo napajanje i msi.rom fajl na root-u usb-2.0 flasha. kad smo uboli 3600 i corsair 3200mhz sve je glatko radilo. Cak ni win 10 nije menjan sa stare konfe. Ram je radio na 3200mhz bez ikakvog cackanja napona. Valjda ce ostati tako.
 
Nazad
Vrh Dno