Šta je novo?

AMD X570/X570S ploče

Na mojoj Aorus Elite se ventilator aktivira samo pri ukljucivanju racunara i to bukvalno na 2 sekunde. Nakon toga se ne pali ma sta radio i koliko dugo igrao igre.
 
Za vas koji imate X570 ploče, koliko se onaj mali ventilator na čipsetu čuje? I da li radi non stop, ili se pali po potrebi, ili je ovo od ploče do ploče?
Ne znam da li uzimati neku B550 ploču sada, kada im je cena u rangu X570.

Pali se po potrebi tj radi na temperaturnoj krivi, koju uglavnom kod svakog proizvodjaca mozes da podesis iz BIOS-a... Ja ga na Aorus Elite ne cujem uopste kada radi...
 
Ja na mojoj ploci u biosu uopste ne mogu da podesim krivu...
 
Imam plocu msi mpg x570 gaming plus
zanima me gde u koji konektor za procesor ukljucujem napajanje
imam konektot 1 sa osam pina ili rupe i 2 sa cetri rupe ili konektora
u koja ova dva bodem kabli za napajanje u 1 ili 2
evo slika
787878.jpg
 
Ja sam na istu takvu X470 MSI Gaming Pro utakao u oba konektora napajanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Imam plocu msi mpg x570 gaming plus
zanima me gde u koji konektor za procesor ukljucujem napajanje
imam konektot 1 sa osam pina ili rupe i 2 sa cetri rupe ili konektora
u koja ova dva bodem kabli za napajanje u 1 ili 2
evo slika
787878.jpg

Ne treba ti taj od 4. Ubodi samo u 8.

Got the board yesterday. You don't need the 4 pin CPU power connector. It boots fine with just the 8 pin one. According to Buildzoid it's just a marketing feature without any real world use
 
Poslednja izmena:
Kako kaze sam MSI:

CORE BOOST

Core Boost is the latest advancement of MSIs motherboard CPU power delivery system. A reserved zone of premium power delivery components on an optimized circuit design results in a highly efficient power system capable of precise current output to the CPU.

Core Boost technology combines MSI's premium layout and full digital power design which allows for faster and undistorted current delivery to the CPU at pin-point precision. Not only does it support Multi-Core CPU's, but it also creates the perfect conditions for your CPU

Combining 8+4 pin power connectors and premium layout design, that is ready for unleashing the maximum performance.

Sto najcece znaci : dobra reklama:smoke:
 
Običan marketing bullshit. Ubodeš u 8-pin i to je to.
 
Hvala svima na pomoci uboscu samo u 8 pin
Da pitam jedno glupo pitanje zasta sluzi taj 8 pin a zasta taj 4 pin
i sta bi se desilo kad bi ubo oba i 8 pin i 4 pin
 
da napaja cpu xD.
4pina ispručuju 144w,8 pina 288w,kad ubodes oba saberi koliku kolicinu struje mozes da napajas cpu.Tako da vidis da i sa 4pincem bi nahranio cpu.
Kao sto kazu glupost,ili extrime overclock za pojedine intele xD

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Bios mi nevidi ssd,ploca je msi mpg x570 geming plus a ssd je samnsung m.2 860 evo
 
Ja sam totalni ruki što se tiče x570 matičnih ploča. Imam Aorus Elite MB i ovo su temperature posle pola sata drljanja RDR2 i zanima me da li su u redu, pošto na internetu nailazim na oprečne stvari...
MB-temp.jpg
Ukoliko imate neki savet, rado bih poslušao. Hvala unapred.
 
Identicne temperature su i kod mene posle Metro Exodusa nakon sat-dva.
 
Evo ti moj screen shot poslije igranja Control
 
R3 1200, nije za poredjenje ...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Pozdrav svima, koja je razlika između x570 i b550 jednu od ove dve bih upario sa 3600x? Koju preporučujete?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
JEDINA razlika je što X570 komunikacija sa procesorom ide preko PCI 4 konekcije, dok je kod B550 to preko PCI 3 konekcije. OVDE imaš detaljno objašnjenje.

Ja sam uzeo X570 SAMO zato što sam hteo da jednom u životu imam matičnu ploču sa najjačim čipetom neke serije, iako me užasava aktivni ventilator na ploči. Inače, preporuka je B550 svakako.
 
Koliko sam ukapirao nije baš pametno uzimati sad pci 3. Gledam ovu Asusovu x570 e 44000 dinara mnogo baš. Ispade da neku srednju konfiguraciju ne možeš napraviti bez 1000 evra.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
X570 je bacanje para za 99% masina, solidna B550 je dovoljna za sve.
 
Ja danas bas sklopio 3700x i Asus z570 tuf gaming plus.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
474dc2572bd50138b08a5686cf088aaf.jpg
 
Ja danas bas sklopio 3700x i Asus z570 tuf gaming plus.

Z570TUF??? Lepo i jedinstveno u svetu. :D :p

Ja imam stariji model Corsair HX napajanja od 650W i vrhunsko je. Sviđa mi se ovoliko Noctua ventova, sjajna konfiguracija u (sudeći po tome kuda ti prolaze kablovi) kućištu kupljenom krajem prošlog veka... :) Samo pokušavam da provalim šta ti je ovo između grafičke i napajanja??
 
Hahaha, Intel mi ne da mira [emoji1787]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Z570TUF??? Lepo i jedinstveno u svetu. :D [emoji14]

Ja imam stariji model Corsair HX napajanja od 650W i vrhunsko je. Sviđa mi se ovoliko Noctua ventova, sjajna konfiguracija u (sudeći po tome kuda ti prolaze kablovi) kućištu kupljenom krajem prošlog veka... :) Samo pokušavam da provalim šta ti je ovo između grafičke i napajanja??
Ja ni ne procitah ceo post :D

Da, zvucna kao sto rece covek iznad, a kuciste je Cosmos 1000, kupljeno 2009. cini mi se, generalno super kuciste, bez cable managementa, ocigledno :D
Cak i ovo na slici je namestano sat vremena da ne budu bas baceni kablovi preko :)

Da, imam 3 Noctua 14mm i 1 12mm, ali je neki najjaci sto je bio, pa je i cena kao 14ice nazalost...pored toga, jos 2 12mm CM silent koji su dosli uz kuciste(doslo je 4 ukupno).

Uz 6700k sam drugaru dao i Noctua d15 koji je bio na njemu.

Originalno sam kupio 4 CM MasterFan Pro kulera citajuci da sabijaju, ali imaji jako losa lezista, svi su vraceni zbog zujanja.
Cak i onaj sto mi je dosao default uz CM MasterAir pro 4 cpu kuler je otisao.

@dean87 ma jok, sve je kako treba [emoji3]




Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uz 6700k sam drugaru dao i Noctua d15 koji je bio na njemu.

Znači i ti si slabić prema ortacima baš kao i ja. Ja sam dao ortaku dve godine staro (još godinu garancije) Intel i5-8500, Asrock B360 (kažu da su oštećeni pinovi ležišta, ali to može da se sredi), 16 GB Geil DDR 4 i neki bezvezni SSD M2 WD Green od 120 GB za nekih 15.000 čisto da kupim sebi neki brži RAM. Šta ću, njegovo dete me molilo, a na dečje molbe ne mogu da budem imun... :)
Mogao sam da dobijem mnogo više, ali kad usrećim dete najboljeg ortaka nema para koje su vredne toga.
 
Nazad
Vrh Dno