Šta je novo?

AMD X570/X570S ploče

To što su nove ploče 220+ dolara ne čini starije kršem već dobrim kupovinom.
Gigabyte X570i ima 6 faza i 70A power stage. Strix ima 4 faze i moćni power stage, Asus lažno reklamira. Obe imaju za nijansu bolji VRM od B450i ali daleko od 100$ bolji...

Kao što rekosmo, ako ti nije žao para, slobodno...

Nije 100e bolji naravno, ali dovoljno bolji da ne razmisljam. Za te B450 ploce znam da nece biti monobloka da ih stavim pod vodu, za ove X570 je realna sansa.
Takodje WIFI 6 mi je veoma bitna stvar jer mucim muku sa 5G wifijem u stanu, daleko mi je komp od rutera ide kroz nekoliko zidova, a ne bih da provlacim 15m kabla...

Sto ce reci X570 :)
 
Cene ASUS-a kod nekog dobavljača:
Tuf Gaming Plus 247e
Prime Pro 284e
Strix F gaming 309e
Formula 630e

+PDV koliko sam razumeo

Smešno u svakom slučaju, i da nije sa PDV-om. Čisto bacanje para.
 
Poslednja izmena:
Ne znam što ste zapeli oko "bacanja para"???

Svako raspolaže svojim novcem kako želi. :)

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
Naravno.
Pod bacanjem para mislim na ove cene koje sam dobio. Mnogo deru naši.
3600 ima cenu od 216e kod nas, što je $=EUR+ <10%.
Preteruju za cene ploča.
 
Stvarno me čudi da nisu nadrukali cenu procesora (pod uslovom da ih zaista imaju i po toj ceni)...daje mi nadu da 3700X neće biti 400€.

PS: Upravo naleteh na nešto zanimljivo:
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/canqvu/proven_dont_need_x570_mb_to_use_the_full_power_of/
https://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/amd_ryzen_7_3700x_ryzen_9_3900x_x470_vs_x570_review/11

Izgleda da uopšte nije potrebna X570 ploča da bi imali punu brzinu na PCIe 4.0 NVMe drajvovima...

Druga stvar: https://www.reddit.com/r/sffpc/comments/caucij/psa_x570rx_5700_buyers/

Izgleda da RX 5700(XT) karte imaju problema sa PCIe riserima na X570 pločama...neće biti mnogo ljudi u toj situaciji (pogotovo kod nas), ali zgodno je znati.
 
Poslednja izmena:
Na KP-u se pojavile X570 ploce.
Cene za sada idu od 175e za MSI X570-A pro pa navise.
 
Aorus Pro ima isti vrm kao i Elite, kao i x470 Gaming 7. Prema buildzoidu, taj vrm je odličan.
Za pro carbon nisam siguran, jer nema testa.
Najgora stvar je što još uvek nema testa koliko se čuje zujalica na pločama.
Takođe, testeri na odmoru, tako da će testovi ploča da sačekaju.
 
Šta uzeti? Dobru X470 ili B450 ploču, zavisno od procesora. Eto.
 
Treba proveriti za koje zemlje važi i da li plaćaš nešto...
 
Ako važi kod nas da se odmah kupuje [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Takodje treba i račun da se prilozi a kod nas nema nigde u radnjama MSI Plojke ( bar ja nisam našao )

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Što se tiče ASUS-a,prema buildzoidu, cela P, Tuf, Strix serija ima isti vrm, 4 phase identičan vrm-u na Maximus XI formuli, koji gura 9900k OC bez ikakvih problema. Razlika je u bios opcijama, PCI-E konfiguracijama, RGB glupostima itd.

@Sava
Tek su najave kod dobavljača, trebalo bi da stignu u roku od 7 dana, makar je tako za Asus.
 
@Anarki1302

Gledao sam i razliku u cenama otprilike će ploča u radnjama biti skuplja v.s. madjara koliko košta cooler onda mi svakako svejedno i posebno da ga kupim da mi uopšte treba. Svakako izleteo se već poručio ploču kod madjara [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Brzo pitanje, jel ok ovaj ram za MPG X570 gaming edge wifi ? ( Ne treba mi RGB Ram jer neću ni videti PC pa nema smisla kupovati RGB komponente )

https://www.kupujemprodajem.com//Ko...2GB-Ripjaws-V-DDR4-3200MHz-74023385-oglas.htm

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako je ta cena koja pise, mnogo dere taj momak.

G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600MHz CL17 KIT F4-3600C17D-16GVK-----u hu, kada konvertujes u dinare, dodje 16000 sa porezom, tako da bi ovaj kit bio ispod 150e kod normalnog madjara. Bolji kit od tog kojeg si pokazao, a cena je odlicna.

Koliko para dajes za plocu?
 
Ako je ta cena koja pise, mnogo dere taj momak.

G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600MHz CL17 KIT F4-3600C17D-16GVK-----u hu, kada konvertujes u dinare, dodje 16000 sa porezom, tako da bi ovaj kit bio ispod 150e kod normalnog madjara. Bolji kit od tog kojeg si pokazao, a cena je odlicna.

Koliko para dajes za plocu?
Pa ovaj kit gore je 3200MHz 32gb 150€

Edit: sad je cena 220€ bahaha madjari poludeli ima na kraju sačekam da dodje u radnje i uzmem u radnji.

TridentZ 3200MHz sam našao za 215€ cl16 isto.

Ploča je 205€ kod madjara dok za CPU traže 410 a u emmi 350 hahaha

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Sava
saljem ti kontakt za najboljeg madjara na pm, samo reci da su te momci sa Bencha poslali. Ceo forum kupuje kod njega. Poslacu ti i link memorije u hu radnji, pa vidi sa njim koliko kesa.
Nemoj da te deru ostali bez razloga.

Poslato
 
Buildzoid trabunja sat vremena o kompletnoj Asusovoj X570 postavi:

 
vidim x570 asuse kod uvoznika
 
Cene?
Ja sam info dobio pre nekoliko dana, samo me interesuje da li ima razlike. Okačio sam na prethodnoj strani cene
 
Ja sam gledao baš za Asus Prime x570 pro, 280 €, toooo much !
 
Jeste mnogo, kada isti vrm ima i prime-p, 4 faze one kako to Asus racuna, nemam blage. Dobar je vrm (isti kao na formuli XI), kada moze 9900k 5ghz da istrpi bez problema, moze i bilo koji ryzen.
Koliko vidim, RGB, hladnjaci za m2 i tako neke gluposti dizu cenu, i to u nebesa.
 
Koliko vidim x570-p je prilično ogoljena u poređemju sa Pro, i to ne samo u tim fizičkim delovima, čak je audio bedan.
 
Gigabyte izbacio novi BIOS za sve x570 sa Agesom 1.03b(fali neka nula, ali nebitno), i svi čipset ventovi imaju 3 moda, tako da polako rešavaju problem zvani "zujalica".
 
https://youtu.be/zuyuS04lD4
1h brbljanja o x570, najbolji modeli za svaki segment.
Ispade da su i Asus i Gbyte napravili po krupnu grešku.
Tuf i Elite u rangu ploča od 300$, a koštaju ispod 200. xD
 
Nazad
Vrh Dno