Šta je novo?

AMD X570/X570S ploče

Kratko pitanje: ASUS Crosshair VIII Hero ili Gigabyte X570 AORUS Master?
 
Asus.Kod gige je aorus Xtreme.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Razlika u ceni je duplo, Asusu imam za 380e.
 
Ok.Samo kazem 3 najbolje x570ce su Asus crosshair Vlll hero,gigabyte aorus xtreme,msi godlike.Stepenik niže je aorus master,mada i ona je vrh..
Nezaboravi na x570 tomahawk 230e..u klasi sa masterom
Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Rekao bih da MSI x570 tomawk prakticno sve do 300e dobija na papiru, u klasi od 300-350e MSI Unify je verovatno najbolja kupovina. Ova potonja je meni licno najlepsa sa minimalisticnim pristupom.
Pitanje je samo kakva je podrska od strane MSI-a po pitanju update-a Biosa na dugorocnom planu...
 
Gledam da u ubacim Ryzen 3900X, možda se pružim i za 3950. Sve ide pod vodu.
 
Ja danas bas sklopio 3700x i Asus z570 tuf gaming plus.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
474dc2572bd50138b08a5686cf088aaf.jpg

Bas lepo videti ovako jos negde gaming x trio, jos ako je 2070 super onda smo obojica odabrali pravu stvar
 
Za broj veca, 2080 super.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Haha, salim se ja malo, okrenuo sam cpu ventilator pola sata posle slikanja kada sam video da bije u graficku vreo vazduh :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Veci problem je ovaj ventilator dole sto se bije sa grafickom za vazduh. Kompletno kontra-produktivno.
 
Koje su (ili bi mogle biti) realne/primenjive prednosti X570 vs B550 za:
1. gejmera
2. programera
3. dizajnera/arhitetku/render

P.S. Video sam da PCI 4.0 nosi mogućnosti brže komunikacije CPU-MoBo i neko keširanje, ali nisam to najbolje (ili uopšte) razumeo.
 
Pa x570 su bolje opremljene i uglavnom sa boljim VRM-om za jače processore. PCIe 4 je i na jednim i drugim.
 
Uglavnom, ko ne želi da izvlači maximum iz komponenti (čitaj bavi se ozbiljnijim overclockingom), nema potrebe ići na X570 u odnosu na B550?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Overclock će biti isti, ako ne govorimo o serioznom overclocku tipa LN2 i vađenju duše procesoru. Možda čak za nijansu bolji za memoriju na B550 jer su navodno malo poboljšali nešto na tom polju. Nisam potpuno siguran, doduše, možda sam loše razumeo to za RAM...

Mada, ako je verovati ljudima na Overclock.net, X570 ploče većinom imaju malo bolje MOSFETe ali to je opet bitno za neki ozbiljniji OC. Za normalnu upotrebu i OC, B550 je praktično isti.

Generalno, nema mnogo smisla ići na X570 osim ako imaš više 4.0 SSD-ova i zaista umeš da iskoristiš mnoštvo 4.0 uređaja...
 
Videćemo kako će se sa novim procesorima ponašati OC rama, taj deo me zanima.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Koje su (ili bi mogle biti) realne/primenjive prednosti X570 vs B550 za:
1. gejmera
2. programera
3. dizajnera/arhitetku/render

P.S. Video sam da PCI 4.0 nosi mogućnosti brže komunikacije CPU-MoBo i neko keširanje, ali nisam to najbolje (ili uopšte) razumeo.
Za koriscenje u realnom svetu (van benchmarka i 'metrije) ne postoji razlika.
 
 
Ljudi da li ima smisla menjati x570 e gaming za Crosshair VIII Formula koju sam uzeo veoma povoljno (270 eur) u odnosu na to koliko kosta. Napominjem da mi e gaming radi dobro. Jel ima neke vece realne prednosti ovaj drugi model?
 
Po meni, nema osim ako ćeš krvnički da napneš overclock ili ti treba 5Gb LAN ili ti je malo konektora na Strix E...
Ako si već kupio Formulu (kako sam razumeo), ja bih je prodao da sam na tvom mestu i uložio pare u nešto drugo, Strix E je dobra ploča i dobro te služi...
 
Kakav novi chipset, koga nema na vidiku uopšte? Ako ga i bude 8.10.2020., onda su ga bolje sakrili, nego zmija noge.

Pritom, X570 nije chipset, već repurpose IOD.
 
Cenovno slicne a sta je bolje opcija:

ASUS ROG Strix X570-E Gaming ili
MSI MEG X570 UNIFY

Ako je neko imao priliku da cuje ventilator na cipsetu za ove ploce - da li rade na maximumu i da li su bucni ?
 
Ventilatori ni približno neće raditi na max ako koristiš neki prosečni storage setup, tipa 1-2 SSD-a i 0-2 HDD-a, praktično će biti isto opterećen kao PCI-e 3.0 chipset. Može da se optereti ako mu kokneš par 4.0 NVMe drajvova i nekoliko HDD-ova i intenzivno ih koristiš, ali šansa za to je mala...
Iz tog razloga, ti ventilatori se ne vrte često i brzo i ja lično nisam video da se neko žali na njih. A i sam sam bio veliki skeptik po tom pitanju...

Obično je Unify dosta jeftiniji pa bih ti normalno rekao da uzmeš nju, ali ako su cene tu negde za te 2 ploče, praktično je svejedno koju ćeš uzeti. VRM im je odličan (čak se Unify za nijansu manje greje, ako je verovati Hardware Unboxed testu), imaju sličan broj i raspored konektora i portova...
Strix ima dual LAN, ako ti je to bitno, i čak 8 SATA portova ako ćeš da nakačiš hrpicu HDD-ova, kao i bolju RGB podršku (Unify je diskretniji). Unify ima Power i reset tastere na ploči kao i Clear CMOS pozadi, što može da bude korisno ako ćeš malo više da se petljaš sa overklokom, ima front USB-C konektor (Asus ne navodi, ali mislim da ima i on). Dakle, vidi kakve su ti specifične potrebe i koja im više odgovara, nećeš pogrešiti koju god uzemš.

Koji procesor nameravaš da staviš na njih? Možda bi ti B550 ploča završila posao?
 
Poslednja izmena:
Isla bi 2 NVMe ssd-a(1 za sistem drugi za download) bez HDD-a. Cekam cene novih Ryzen 5000 - verovatno cu uzeti 5600x (voleo bih 5800x). U pitanju je komp za surf,net povremeno gejming od racunara ne zaradjujem, konfiguracija se sklapa za duzi niz godina.

Od B550 sam vec pitao i tu ulazi u izbor : Asus B550-F nisam siguran da li vredi doplatiti vise za B550-E (wifi mi nije potreban jedino sto uma usb-c, malo jacu naponsku).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno