Šta je novo?

Iskustva sa domaćin Cloud rešenjima

Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruke
1,586
Poena
245
Pozdrav,

koga preporučujete za iznajmljivanje Cloud servisa? Probao sam mCloud/Mainstream i nisam zadovoljan, konkretno zbog ograničenog porta na 100 Mbps.

Kakav je Orion, i ko još ima od tih jeftinijih cloud provider-a, a da se serveri nalaze u Srbiji...

Sada sam se prijavio kod Telekoma Srbija na Oblaci, čekam da me neko pozove.
 
Pogledaj Mint Hosting

TuturuTu on 6X
 
Poslednja izmena:
Nem pojma, nazovi ih i pitaj :)

TuturuTu on 6X
 
Trebalo bi i Beotel da ima domaci hosting.
 
Mora li bas Srbija?
Imam da ti dam jeftina resenja, ali koja su jako dobra.
Dobijas root pristup na linux masini i cepas.
Iskreno ti kazem i ovi koji de fakto prodaju u Srbiji, rentaju servere od ovih koje mogu ja da ti dam.
 
@stefkev jel mozes da podelis sa svima ili je neka private varijanta?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Naravno da moze:

1) Hetzner - odavde svi kupuju i preprodaju. Imaju vps i dedicated hosting (takodje imaju aukciju, gde moze da se desi da za smesne pare zakupis ozbiljan server)
2) Scaleway - imaju ARM servere, pocetna cena 2.5 eur/mesecno.
3)Digital Ocean - najbezbolnija varijanta, pocetna cena 5$ mesecno, i ukljucen DNS koji samo uperis ka hostu.

Ovo nije cpanel ili bilo kakvo gotovo resenje, ovo su ciste linux masine, dobija se root pristup, sve ostalo sam namestas.
 
Aha. Ja koristim hetzner, stvarno je vrh, vps za 2.5 eura kao najjeftinija opcija .
Ja stalno cekam da se nesto desi[emoji23]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nailazio sam na preprodaju xeon servera koji su spustani sa 400 eur na 50 eur mesecno.
Tako se npr nasi snalaze da preprodaju servere.
Cak nisu imali ni setup fee.
Sve u svemu, ako znas hetzner, nista ti novo nisam rekao, vec koristis dobar vps :)
 
Hetzner je (relativno) jeftin zato što je najveći non-USA provider ;) Mislim da su samo DO i možda još jedna, dve kompanije u svetu veći od njih.
Ja još uvek nema vremena/znanja da se cimam sa VPS-om, ali imam Nextcloud (Storageshare) admin account kod njih koji je baš jeftin u odnosu na konkurenciju. Jeste da nema CO/OO, ali ima sve ostalo što mi treba.

Inače, i Netcup je i dobar i povoljan, hvale ljudi i Contabo (kod njih sam jednom uzeo server, ali pošto nisam uspeo, tj. znao da uradim šta sam hteo, otkazao sam posle mesec dana)
 
Pozdrav,

koga preporučujete za iznajmljivanje Cloud servisa? Probao sam mCloud/Mainstream i nisam zadovoljan, konkretno zbog ograničenog porta na 100 Mbps.

Kakav je Orion, i ko još ima od tih jeftinijih cloud provider-a, a da se serveri nalaze u Srbiji...

Sada sam se prijavio kod Telekoma Srbija na Oblaci, čekam da me neko pozove.
Hetzner ti je najbolja opcija. Cene su pristojne. Ako ti ne smeta što im je data centar u Nemačkoj.
Sad, ako baš želiš da su serveri u Srbiji, Unlimited ima servere u Telenor Data Centru.
Takođe u Srbiji imaju MTS oblaci i Orion DataKingCloud.
 
@Cineman prezadovoljan kod Unlimited. Probao sam sve, odabrao njih. Nisam znao da Orion ima taj DataKingCloud (😁), sa brendom Orion telekom Hosting nisam bio zadovoljan. Realno skoro niko ne daje veće brzine porta od 100 Mbps.
 
Treba mi neka domaća alternativa ec2 servisu. Radim neki crawling ali su počeli da blokiraju strane adrese pa više ne mogu da koristim ec2 instancu za to
 
Imaš ove iz Austrije, imaju VPS-ove u Beogradu (na m247 provajderu) https://www.edisglobal.com/

Performanse su ... onako, ali radi posao.
 
Nazad
Vrh Dno