Šta je novo?

Vaša mišljenja

Vladimir2101

Poštovan
Učlanjen(a)
01.01.2018
Poruke
757
Poena
80
Pozdrav pre svega,
Došlo je vreme da menjam svoj stari telefon (Xperia Z2) i kroz nekih 20ak dana da kupim neki novi. Inače bukvalno zadnjih 2 meseca ,,visim" po YouTube-u i gledam poredjenja telefona i slično,i muka mi je iskreno. Prvo se tu motao S9+ pa ocu/necu uhvatim se za Note 9. Znači veličina,ekran sve sve full. Ali dzabe opet mi je 500€ mnogo. (razumem ja da ne mogu takav fon da uzmem za 300€). Dalje krenem da razgledam i za oko mi zapadne Mi 8 i Poco F1. Eh tu sad dolazi veliki problem. Zaboravio sam i na Note 9 i S9+ i slicno jer mi je to mnogo para. A kako čujem Samsung godinama kako izlaze novi modeli usporava Updateovima ove ostale (opet kažem čujem tako). S toga sam zaboravio na njih. Poco F1 je VEOMA pristupačan telefon,a performanse su mu vanserijske za taj novac. Ima odlicnu kameru sa GCamom ali sto se tice Video zapisa valjda nema Opticku stabilizaciju(ne razumem se bas najbolje) nego neku EIS,koja valjda radi dobro ako je ruka mirna. Telefon može znači da podrži MicroSD karticu,3.5mm jack ali ima i LCD ekran. Baterija mu je odlična,što saznajem od dosta ljudi koje znam,što sa yt praćenja. Tu je i Mi 8,koji je takodje pristupačan (u mom slučaju). Koji poseduje AMOLED ekran,što je za mene veliki +,nema MicroSD slot,nema 3.5mm jack,ali ima OIS video stabilizaciju. Ono što je meni potrebno. U stanju sam da microsd i 3.5mm jack zaboravim. Uzeo bih model od 128gb memorije. Eh sad,za šta je meni telefon potreban i šta je bitno kod telefona
- Da šljaka fino naredne 3 godine (ako je moguce)

- Kamera

-Video zapisi

Pratim već dugo temu oko Xiaomi Mi 8 i vidim stalno se vrte priče oko ROMova (te se spominje neka XEU Rom,pa beta pa stable,magisk,twrp(to znam od prilike šta je) nov sam u tome pa ako bi mogao neko i to malo da pojasni,bio bih mu jako zahvalan.
Ukoliko imate neki drugi sličan mobilni telefon za oko 300€ pišite slobodno.
I ukoliko posedujete Mi 8 napišite neka vaša iskustva,jer na Mi 8 temi se piše većinom oko GCama,nekih sitnih grešaka i oko ROMova.
Hvala puno na pomoći ::)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Prošetao sam Balkanskom ulicom. Tu ima jedno 4 5 radnji sa prodajom mobilnih telefona. Stvari su ovakve
Gigafon - Mi 8 128GB,2g garancije 43500 (tako negde),1g garancije (~40500)
Logic Shop - Mi 8 128gb samo bela boja ima,1g garancije 335e
Mobicom - nema uopste.
Sad ne znam da li je bolje uzimati u Gigafonu ili negde na KP sa 2g garancije. Ne znam kakvi su ovi po pitanju garancija.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Obrati paznju na tip garancije.

Mnogi (i KP i radnje u kojima kupujes bez fiskalnog racuna) daju garanciju samo na "softver" i potrosne delove koje mogu da zbudze u svom servisu.
 
Ovi u LS daju godinu dana garancije na sve, nije ona garancija samo na softver. Sad kako se toga pridržavaju ne znam. Ja do sad sa telefonima sa oglasa nikad nisam imao reklamacije pa ne znam ni kako se to rešava, ali obavezno vodi računa o tipu garancije jer većina će ti dati garanciju na softver, mikrofon, zvučnik i te gluposti, a retko ko daje full garanciju koja pokriva i ploču i ekran. Bolje 6 meseci full garancije, nego 2 godine garancije na softver i gluposti od 1$.
 
Pa da,to je tačno. Nista onda,videcu ili da sacekam neku drugu boju ili nesto slicno,ili da uzmem preko KP prodavca nekog.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Na kraju sam prelomio za Pocophone F1. Na KP nov 64gb za 257€ (negde sam procitao da je najbolje Poco uzimati samo u jeftinijoj varijanti(odnosno 64GB)). Garancija ne pokriva LCD,Maticnu plocu ali nema veze. 257e je nov uredjaj dok su polovni po 245,250. Sto mi je velika prednost da je nov uredjaj. Na kraju sam prelomio za Poco iz razloga sto ni moj Xperia Z2 nema OIS kao ni Mate 10 Lite,i onda ne vidim razlog zasto bih ,,palamudio" oko tog OiSa. Želim da se zahvalim svima zaista na odgovorima,savetima,sugestijama i slično. Hvala veliko :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ne mislis da je pametnije dati 13€ vise i imati garanciju? :)
 
Poslednja izmena:
Ja ti baš pisao kako da ne kupuješ telefon sa takvom wc papir garancijom i ti baš to uradiš. Veselo. Daj Bože da mu ništa ne fali, u suprotnom ima da proklinješ sebe što nisi dao 15e više za krštenu garanciju.
 
Ma razumeo sam ja to tvoje oko garancije,ali sam se ja onda zeznuo izgleda sto imam razmisljanje da ne bi trebalo nista da mu se desi s obzirom da je vakum pakovanje. Al eto izgleda moze,otkud znam. Pa ajde onda pusti u PM ili ovde oglas sa krstenom garancijom za tih par evrica vise,nije problem,daleko bilo.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno