Šta je novo?

Huawei Hongmeng OS

Hongmeng je vec pukao, nema nista od toga. Hoce da guraju Sailfish OS sad, tako da nisi ni blizu resenja jos uvek ali ga traze.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Tako što od ovoga nece biti ništa [emoji6]

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Realnost je sve samo ne drugacija.

Ako se ne dogovore sa Amerikancima, ruralna Amerika ostaje bez interneta, jer manji operateri koji nemaju novca za Ericsson/Nokia opremu koriste Huawei (koja je podjednako dobra, ako ne i bolja, a jeftinijan) nemaju resenje. I veci koriste Huawei ali bi imali resurse da predju na druge dobavljace.

Ta zabrana apsolutno nikom ne ide u korist, osim inferiornim proizvodjacima 5g opreme.

https://www.businessinsider.com/bro...e-2-billion-following-trump-huawei-ban-2019-6
 
Poslednja izmena:
Nemoj da veruješ u sve što provitaš [emoji6]

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
huawei polako postaje telefon samo za dinamične muškarce :)

kupac na zapadu nema ni volje ni vremena da previše razmišlja o tome, kupiće nešto drugo i vozi dalje...dosta mu je da pročita naslove da tu nešto nije u redu i da odustane od kupovine...vidim da ovde svi pričaju kako će huawei ovo ili ono, ali činjenica je da oni nemaju nikakav manevarski prostor niti od njih puno toga zavisi...google sad pokušava da lobira i vrši neki pritisak da se to nekako ublaži, ali i to je više neki očajnički potez povezan sa pretnjom novog os, od koga takođe nema ništa...otprilike, bolje da mi stavljamo google servise u njihove telefone nego da kinezi sami nešto petljaju, to je tek pretnja za nacionalnu bezbednost bla bla truć, providna priča...ne može nikakva pretnja da bude 500 prodatih huawei hongmeng telefona na zapadu, ali eto google se kao brine ( za svoj profit)...
 
Poslednja izmena:
Vec polako i sami zvanicno priznaju da su gotovi ne promeni li se nesto:

https://www.reuters.com/article/us-...act-of-u-s-ban-sees-revenue-dip-idUSKCN1TI0KL

Huawei Technologies Co Ltd’s founder and CEO Ren Zhengfei said the impact of a U.S. ban on the Chinese company was more severe than expected

Huawei’s international smartphone shipments will drop 40%, Ren said on Monday, without specifying a period. Bloomberg reported on Sunday that the tech giant was preparing for a 40% to 60% decline in international smartphone shipments.

“We did not expect they would attack us on so many aspects,” Ren said but added that he expects a revival in the business in 2021.

“We cannot get components supply, cannot participate in many international organizations, cannot work closely with many universities, cannot use anything with U.S. components, and cannot even establish connection with networks that use such components.”

Ako ovo zvanicno kazu, onda mogu samo da zamislim koliko je stvarnost jos crnja.
 
Tu dolazimo do razloga zasto Ameri vec vode 1:0, psiholoski aspekt je najbitniji
 
S obzirom da radim u jednoj prodavnici gde ima svih modela telefona, ne bi verovali da ljudi nece vise ni da pogledaju Huawei (cak ni Xiaomi, jer je jelte kineski brend, Meizu takodje), a ti ljudi apsolutno ne znaju nista o tehnologiji. Cak iako im kazem da to nema veze za telefone koje sada kupe, oni nece. Samsung je najvise profitirao, barem kod mene.
 
postoji i ono što se zovu posredne sankcije, koje su još podlije nego zvanične, a to je da niko više ne sme s tobom da posluje zbog amerikanaca jer će onda ameri tebe da kazne...ameri tako idu i reketiraju po svetu, onu francusku banku su napenalili sa 9 milijardi dolara kazne jer su imali neki promet sa iranom...tako da i saveznici i prijatelji moraju da stoje mirno i da i oni sprovode američke sankcije...evropa nešto malo gunđa, ali na kraju moraju da slušaju...
 
S obzirom da radim u jednoj prodavnici gde ima svih modela telefona, ne bi verovali da ljudi nece vise ni da pogledaju Huawei (cak ni Xiaomi, jer je jelte kineski brend, Meizu takodje), a ti ljudi apsolutno ne znaju nista o tehnologiji. Cak iako im kazem da to nema veze za telefone koje sada kupe, oni nece. Samsung je najvise profitirao, barem kod mene.

Tako to ide, isti oni koji se pecaju na ''Leica'' natpise/nalepnice, placene testove i reklame koje se vrte po najgledanijim medijima prvi odustaju vec posle prvih losih vesti.
Sto bi narod rek'o - kako doslo tako i proslo/otislo. Mada ce u SRB Huawei verovatno i dalje imati dobru prodaju jer se ljudi ovde tripuju da su na strani Kineza protiv NATO-a.

Generalno, Samsung ce najvise profitirati od ovoga jer im je Huawei ugrozio ne samo srednju klasu uredjaja vec i flagship modele. A u Evropi sansu mogu da traze i LG, Sony a htc je izgleda blizu propasti pa ne verujem da imaju resurse da se vrate u igru.
 
S obzirom da radim u jednoj prodavnici gde ima svih modela telefona, ne bi verovali da ljudi nece vise ni da pogledaju Huawei (cak ni Xiaomi, jer je jelte kineski brend, Meizu takodje), a ti ljudi apsolutno ne znaju nista o tehnologiji. Cak iako im kazem da to nema veze za telefone koje sada kupe, oni nece. Samsung je najvise profitirao, barem kod mene.

Ne čudi me... Dajte realno; ni ja, a ni većina Vas, ne bi sada odvalili 1000 eur za P30 Pro... Preveliki je rizik i neizvesnost. To je jednostavno normalna reakcija tržišta i racionalno razmišljanje.

Iznenađuje me ovo za Xiaomi, Meizu nisam ni znao da se nešto prodavao... Kako se to beše zove - kolateralna šteta?
 
Poslednja izmena:
Tako to ide, isti oni koji se pecaju na ''Leica'' natpise/nalepnice, placene testove i reklame koje se vrte po najgledanijim medijima prvi odustaju vec posle prvih losih vesti.
Sto bi narod rek'o - kako doslo tako i proslo/otislo. Mada ce u SRB Huawei verovatno i dalje imati dobru prodaju jer se ljudi ovde tripuju da su na strani Kineza protiv NATO-a.

Generalno, Samsung ce najvise profitirati od ovoga jer im je Huawei ugrozio ne samo srednju klasu uredjaja vec i flagship modele. A u Evropi sansu mogu da traze i LG, Sony a htc je izgleda blizu propasti pa ne verujem da imaju resurse da se vrate u igru.

Ne čudi me... Dajte realno; ni ja, a ni većina Vas, ne bi sada odvalili 1000 eur za P30 Pro... Preveliki je rizik i neizvesnost. To je jednostavno normalna reakcija tržišta i racionalno razmišljanje.

Ma jasno sve, ali ja ne mogu da verujem da je toliko odjeknulo kod ljudi koji nemaju dodira sa IT-em, niti citaju takve vesti. Svi do jednog su bili upoznati sa Huawei situacijom.
 
Ma jasno sve, ali ja ne mogu da verujem da je toliko odjeknulo kod ljudi koji nemaju dodira sa IT-em, niti citaju takve vesti. Svi do jednog su bili upoznati sa Huawei situacijom.

Izgleda da ti čitaš SAMO IT vesti :) To oko Huawei-ja ti je bilo u Blicu, Novostima, Politici, a video sam i na par televizija. Mislim da je i Huawei dodatno zakomplikovao sebi, jer su davali neke plaćene tekstove u medijima kako će sve biti u redu itd - a samo su dodatno skrenuli pažnju na problem kod običnog čoveka.

Naš ti čovek čim čuje za sankcije odmah se seti '93, zelenog i ljubičastog goriva u flašama Koka-Kole iz Rumunije i kraj priče. Mislim, veruje i navija srbin da će kinez ili rus da nadmudre amerikanca, ali daj ti ipak u međuvrmenu jedan Samsung, a posle ćemo videti...
 
Poslednja izmena:
ograničena je snaga lobiranja u americi kada je reč o strateškim potezima u koje spadaju odnosi sa kinom i rusijom...nema tog političara koji će posle onog cirkusa oko rusa imate petlje da se tu nešto previše protivi...a gubitke američkih kompanija ćemo svi plaćati pomalo, kao što smo svi platili krizu iz 2008 godine...
 
postoji i ono što se zovu posredne sankcije, koje su još podlije nego zvanične, a to je da niko više ne sme s tobom da posluje zbog amerikanaca jer će onda ameri tebe da kazne...ameri tako idu i reketiraju po svetu, onu francusku banku su napenalili sa 9 milijardi dolara kazne jer su imali neki promet sa iranom...tako da i saveznici i prijatelji moraju da stoje mirno i da i oni sprovode američke sankcije...evropa nešto malo gunđa, ali na kraju moraju da slušaju...
Upravo tu i leži najveći rizik za Huawei...
Android bi nekako, uz ogromnu štetu, možda i mogli da nadomeste, ali ako im ARM (koji čak i nije američka, nego britanska kompanija) u strahu od amerikanaca uskrati licencu kao što je najavio, ne vidim kako bi to mogli da nadoknade...
 
Nazad
Vrh Dno