Šta je novo?

Google Play store i ostale google aplikacije posle 19. Avgusta - Huawei uredjaj

Dejan194

Poštovan
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruke
22
Poena
54
Posto vec par dana pratim situaciju sa Huawei i restrikcijma s kojima se suocavaju zbog Americke blokade, uzimajuci u obzir takodje da sam korisnik dotickog brenda telefona, trenutno sam prilicno zabrinut. Prvo i glavno pitanje koje odzvanja: posto znam da ce do 19. Avgusta google i huawei moci manje vise da nastave normalnu saradnju, problem nastaje kad taj period prodje i tu dolazi moje pitanje. Da li imam razloga za strah da ce posle 19. Avgusta, ako se nesto drasticno ne promeni, Google ce prekinuti saradnju potpuno i samim tim postojeci korisnici doticnog brenda izgubiti potpuno pristup Google Play prodavnici, Play Play protect i ostalim google aplikacijama?

Ja sam vec pripremio rezervni plan i ukoliko se ovaj haos ne rascisti do 19. Avgusta uzimam novi telefon (koji naravno nece biti Huawei-ev niti Honor-ov), trenutno sam prilicno siguran da ce to biti Samsung, ali to je sada nebitno.

Cisto zelim da cujem druga misljenja da vidim da li ja previse brinem bez velikog razloga, ili je zapravo moj strah opravdan?
Inace apsolutno mi je neophodan nesmetan pristup Google Drive i Google Docs aplikacijama zbog posla, tako da kao sto rekoh, ako se haos ne rascisti do 19. Avgusta, nazalost cu morati da svoj trenutni telefon stavim sa strane dok mu ne dodju bolji dani.
 
Ja mislim da će to da se sredi, ostaviće telefone koji su na tržištu bili do onda da i dalje imaju sve G servise, previše je to pravno zapetljano da bi riskirali. S druge strane, svi noviji H telefoni koji izađu na market posle tog datuma moguće da će oni biti uskraćeni. Ako na to gledamo sa druge strane, valjda će sada H opet početi da deli unlock codove za unlock bootloader i možda da da svoje source code open source zajednici, možda padne i neko strateško partnerstvo sa LOS i sl... što da ne.
 
Tako sam i ja u pocetku razmisljao dok nisam poceo da nailazim na mesta gde se pominje mogucnost gubljenja pristupa G. Play i ostalim aplikacijama ukoliko dodje do azuriranja softwera jer bi to u sustini znacilo da uredjaj gubi sertifikaciju. To je ono cega se ja najvise bojim.
 
Poslednja izmena:
Svako ko je imalo pratio situaciju zna da je MNOGO PUTA naglaseno da ce postojeći uredjaji nastaviti da funkcionišu normalno,samo nece dobijati bezbednosne zakrpe i azuriranje softvera. Gugl servisi ce raditi.
 
Biće i security patches redovni. Samo je pitanje da li će novi OS dobijati, recimo Android Q ko je sad na Pie i sl.
 
Svako ko je imalo pratio situaciju zna da je MNOGO PUTA naglaseno da ce postojeći uredjaji nastaviti da funkcionišu normalno,samo nece dobijati bezbednosne zakrpe i azuriranje softvera. Gugl servisi ce raditi.

Pratim ja vrlo aktivno. Ali kada na vise mesta nailazim na odgovore koji su medjusobno kontradiktorni, onda nastane trenutak gde vise nisam siguran sta je istina a sta nije. A Tweet Androida je vrlo povrsan barem meni. Vise lici na pokusaj samo da smire strasti trenutno dok ne ukapiraju sta i kako dalje. Meni licno ne uliva puno sigurnosti u to sta ce se desavati u daljoj buducnosti. Barem ne za sada. Zato i postavljam pitanje :)

Da me neko ne shvati pogresno, ja bih bio naj srecniji kad bi se ovo rascistilo i vratilo na normalu, da ne moram vise da razmisljam o tome.
 
Savetujem ti da sada više ne razmišljaš o tome i nastaviš u korišćenju telefona kao da se ništa nije desilo, a G servise sigurno nećeš izgubiti. Čak i da se to kojim nemogućim slučajem desi uvek postoje iste te G aplikacije u apk formatu koje možeš da instaliraš i da ponovo sve koristiš najnormalnije.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Imao par dana novi playstore sa novim dizajnom i sada se vratio na staro [emoji23].

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno