Šta je novo?

Temperatura Ryzen 5 2600?

matke84

Cenjen
Učlanjen(a)
10.01.2014
Poruke
394
Poena
195
Drugaru ima komp sa Ryzen 5 2600, MSI B450 Tomahawk, Hyperx Fury 3200MHz, Rx580 Nitro+ 8GB... Radi se o sledecem. Kada mu postavim XMP profil za memoriju na 3200MHz temperatura procesora skoci na 50c u idlu. Bez profila je negde oko 35-40. Pricamo o fabrickom kuleru za cpu. Kuciste ima dva prednja ventilatora i jedan pozadi. Kuciste je prilicno provetreno, napred ima mrezu, odozgo otvor (LC Power Gaming 984B Dragonslayer). Cak mi se cini da i ostale komponente prikazuju vece temperature sa aktivnim XMP-om ali kod procesora je bas primetno. Kad poteram neki test temperatura skoro momentalno ode na 80c. Sta bi moglo biti?
 
Probaj da stavis napon procesora na 1.3V rucno (ako ne klokujes proc, radice na tom naponu, a ako eksperimentises mozda i manje). Svakako isprati napon sa HWMonitor, sumnjam da na Auto modu dize napon, sa tim i potrosnju i temperaturu. Kod mene je isti kombo, samo imam 3000MHz memoriju klokovanu na 3200MHz (rucno, ne XMP),procesor kloknut na 4GHz, doduse CM EVO 212 ga hladi, ali opet ne prelazi 55° u loadu.
 
Gasi XMP i rucno podesi mem, latencije i napon kako pise za taj model.
 
Hvala na ovom programu ali ne znaci mi mnogo posto nisam podesavao nikad rucno memoriju i neznam sta treba da ukucavam. Ako moze nesto malo detaljnije bio bih zahvalan. Memorija je Kingston HyperX Fury Black HX432C18FB2K2/16.
 
Izvini sto nisam odgovorio na podpitanje, nisam imao vremena. Da li ti je calc posluzio ili je bio neki drugi problem?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ma nije frka. Bio je problem izgleda sa hercazom monitora. Iz nekog cudnog razloga kada se postavi hercaza monitora na 144Hz i XMP na 3200Mhz temperatura procesora skace. Kada jedno od ta dva iskljucim vrati se u normalu. Tako da sam postavio XMP na 3200Mhz a spustio hercazu na neke osnovne vrednosti i rekao drugaru nek podesi samo kada igra igrice na 144Hz. Mada cackao sam jos neke stvari u BIOS-u, resetovao... pa je mozda doslo na svoje. Vazno da je sada sve ok.
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima frekvencija MONITORA sa frekvencijom RAM memorije? :)
 
Vidis i meni je cudno ali veruj mi da onog trenutka kada spustim hercazu u podesavanju grafike na 60Hz temperatutra se spusti i grafike i procesora. Ima na netu slicnih primera pa mozes proveriti.
 
Nazad
Vrh Dno