Šta je novo?

Mate 20 lit vs honor 8x vs p30lite vs a50

nele11

Cenjen
Učlanjen(a)
28.05.2011
Poruke
237
Poena
170
Moja oprema  
Mobilni telefon
Mi 9T
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav,planiram da uzmem telefon preko M:TS i u cenovnom rangu koji mi odgovara
mogu uzeti primerke navedene u naslovu.Mate 20 lite,a7,honor 8x,p30lite,galaxy a50,honor 20 lite...Sta uzeti od navednog?
 
P20 (ne lite) ako je slične novce. Najbolja kamera sigurno.
 
ali p20 moram da uzmem za kes posto ga nema u ponudi.Drzao sam a50 u ruci i bas mi deluje kao teski plastikaner..
 
ali p20 moram da uzmem za kes posto ga nema u ponudi.Drzao sam a50 u ruci i bas mi deluje kao teski plastikaner..

Nema sta da deluje, kad jeste teski plasikaner, opet ima dobru autonomiju, dobar cip (koliko to exynos moze biti) stavise sasvim dobar, amoled ekran (jedini u klasi), ali opet izrada, kriminalan senzor otiska u ekranu i kamere mi nisu jaca strana. Sa druge strane ni drugi navedeni telefoni objektivno (nevezano za ovu pricu oko huaweia i licence) nisu bolji izbor, sve je to tu negde. Ja bih iskreno sacekao One Vision, on je nesto drugacije u ovoj klasi. Klot android (verujem da ti je bitno, a i objektivno sigurnost u pogledu update-a znaic), punch hole umesto notch-a i to sa leve strane sto je jako bitno (ko je uzeo u ruku s10 modele gde je desno, zna o comu pricam), i taj 21:9 sto je svakako interesantna stvar, sad nekome ce to smetati jer je fon bas izduzen, opet dok ne probas sam nista. Jedina realna, objektivna mana, autonomija, nije to lose za dan lagano, ali opasno iza A50 ili Mi 9 SE koji su najbolji u toj klasi. Prosto Exynos cip, 3500mah, takav ekran, klot android kome optimizacija u pogledu iskoriscenja baterije nije jaca strana i dobija se to. Po onome sto sam video lagano 30% niza autonomija od A50 ili 25% od Mi 9 SE.

U svakom slucaju, ja bih sacekao na tvom mestu i licno probao Motorolu kad nabave, cisto zato sto je drugacija, bas drugacija od svega ostalog u ponudi u toj klasi. Pa ako ti se svidi to drugacije, punch hole sa leve strane (meni licno najbolje resenje, ne racunajuci slider ili pop up kameru) i 21:9 odnos stranica, onda je easy pick. Opet ponavljam kao i na drugim postovima, stvarno bezveze sto nema Mi 9 SE u ponudi kod operetera niti ce ga biti kako stoje stvari. Lagano best buy u klasi, jeste skuplji u proseku 3-5K od A50, P30 lite, ONe vision, nesto vise od Honor 20 Lite ali lagano koplje ispred u prakticnom svakom pogledu. Jos ima tu osobenost dimenzija, gde fenomenalno lezi u ruci, kome nije premali naravno.

Sa druge strane moje pitanje, zasto u raspalom MTS-u uzimas paket, lagano najgora mreza kod nas? Mada na papiru svakako ovaj Omorika 2 paket deluje super, ali mreza kao mreza meni uzas, nikad vise.
 
Poslednja izmena:
Trenutno sam u Telenoru,koji ima ubedljivo najgore pakete i najskuplje telefone,Vip po meni ima najlosiji signal od svih i cuo sam da vole da kraduckaju.A Telenor mi dokurcio posto za 1500din paketa ja imam 1.5gb interneta sto je premalo i realno ne nude nista posebno.
 
Trenutno sam u Telenoru,koji ima ubedljivo najgore pakete i najskuplje telefone,Vip po meni ima najlosiji signal od svih i cuo sam da vole da kraduckaju.A Telenor mi dokurcio posto za 1500din paketa ja imam 1.5gb interneta sto je premalo i realno ne nude nista posebno.

Da realno Telenor ima copy/paste pakete Vipa sa visim cenama, to sam i ja uvideo kad sam gledao. Opet moja iskustva sa VIP i MTS su krajnje suprotna, doduse u Cacku vecinom. MTS kriminal cim izadjem van grada malo, net u nekim situacijama neupotrebljiv, sluzbeni VIP je radio top. Tu govorim iz licnog iskustva za mrezu, sad svakako omorika 2 za 2k dinara na papiru kao paket deluje super najbolji deal (kada se uzima uredjaj), 6GB neta, 10GB za YT i Twitch (realno to je nista, ali dobro), ovaj kao cloud ok prica moze korstiti, i glavna stvar free drustvene mreze.

Sta znam, svako ima neko svoje iskustvo, moje iskustvo sa MTS-om, ne samo sa mobilnim paketima, nego sa svim je sve je lepo na papiru u praksi ili skupo ili ne radi kako treba. Ovo kazem kao neko ko koristi njihov IPTV (zbog matorih) i Net, jer nazalost nemam opciju za nesto drugo, sto je bolje.
 
Ja bi uzeo a70 ako uzimam samsung jer exynos je los sa signalom i baterijom, ovo sto zeza otisak bar meni nije problem ali exynos je losiji cak i od kirina sa signalom i baterijom.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Telenor najgori. Najgori pakete, najskuplji telefoni. Signal ne znam, odvano pobeogao od njih. Koleginica ih ima i dalje, ali su stvarno loši.

Imam MTS privatni i službeni VIP. Signal kod mene isti. Negde zeza jedan, negde drugi - ni jedan idealan (Veliko Gradište, kod Srebrenog jezera, granica sa Rumunijom). VIP ima najbolje pakete, a MTS najpovoljnije telefone, naročito ako se ubode neka akcija. Evo par primera koja sam ja imao sa MTS-om:

1. Ja sam recimo krajem prošle godine uzeo BOX 4 paket crveni. Imao Box 3 (bez TV-a). Oktobar mesec, bio u TC Ušće sa ženom. I dok je ona šopingovala ja rekoh da odem do MTS-a da vidim kad mi ističe ugovor, da ga obnovim i da uzmem ili par meseci gratis ili neki fon/tablet za dinar i dam klincu. Radnica koja je bila tamo, reče mi da ima još 4 meseca do isteka ugovora ali da nije problem da potpišem novi. Dala mi je neki pamflet sa kojim sam ja otišao do Meka i dok sam ručkao ispisao čitav niz stvari na papir. Pre toga mi je rekla da ako pređem na Box 4, računaće mi kao novi ugovor a ne produžetak starog i da ću dobiti 6 meseci po dinar a ne 3. Vratim se ja, i krenem da smaram pola sata. Pohvala za dotičnu radnicu koja se max potrudila i ni jednog trenutka nije dala do znanja da sam dosadan. Na kraju evo šta sam dobio:
- 6 meseci po dinar - ovo sam izboksovao sa sve mobijem. Da sam uzeo bilo koji drugi uređaj ne bih imao ni jedan mesec po dinar. Ali sa mobilnim mi je progurala 6 meseci. Ušteda 6x430. Ovo da nije bilo nje ne bi ni znao.
- 100GB šerovano na 5 MTS brojeva. Ubacio mene, ćaleta, taštu, ženu i najstarijeg klinca.
- MTS Go besplatno tokom trajanja ugovora (na pamfletu stajalo 2 meseca, provukla mi kroz ceo ugovor). Njega ustupio tetki koaj je preko.
- Planirao fon za dinar a uzeo S9+. Na akciji bio sa satom i osiguranjem ekrana na godinu dana. Izašao me 90600 - 79800 plus 10800 (18x600 din razlika u ceni paketa da sam uzeo bez fona). Sat prodao odmah za 26000 din tako da me fon izašao 64600 ili 550eu odnosno 100eu manje nego u tom trenutku kod preprodavaca na kp. A uz to sam dobio i osiguranje ekrana.
- skratio sam predhodni ugovor za 4 meseca

2. Godinu dana pre toga, uzmem tašti i klincu Mix Net L pakete na akciji kad su imali 100gb. Pošto im je ugovor bio tek na polovini, dali su mi da potpišem novi ako uzmem telefon. Naravno, uzeo 2 Nokia 6, prodao ih odmah na KP. Na jednoj zaradio na drugioj izgubio. Generalno, bio na nuli sa oba. Tašti dobro došlo tih 100gb jer u selu gde je, nema nikakav net. Samo signal mobilnih telefona. Na kraju je i računar koristila preko mobija uključenjem WiFi hotspota.
Godinu dana posle, kada sam potpisao za box, njima je istekla promocija od 100gb (važila samo prve godine ugovora). Ja ih prebacim (online preko portala) na paket sa sličnom cenom, odnosno Omorika 1 (pre skoka cena) i dobiju neograničene pozive (spram 300 na mixu) ali i mogućnost da ih stavim u onih 5 brojeva za šerovanje 100 gb neta preko boxa.

Generalno, godinama sam u MTS-u. Znaju nekad da budu *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i, ali treba se znati i postaviti. A i treba pratiti neke stvari (tipa net limit i sl.) Ja 90% stvari završim preko call centra i online portala. I par puta u ušću kad sam već tamo.

VIP isto pohvale. kod njih sve završim u poslovnici jer smo komšije. Bukavlno su preko puta mog posla. Čak neke stvari koje treba online da uradim (razni popusti) oni mi završe.

E da, fon. Klincu ističe ugovor, ja planiram da mu uzmem Motorolu G7 Power. Baterija 3 dana komotno. Od kojih si ti naveo, huawei najviše nude za cenu. I brate lepše izgledaju nego A50 (čačkam telefone u VIP poslovnici svaki dan kad izađem na "puš" pauze).
 
Poslednja izmena:
Pa sad kad podneses zahtev za prenos broja zvace te iz telenora, mozes dogovoris neki dobar popust ili gigabjte..
 
Ne verujem. Moja pomenuta koleginica, najavila odlazak u Vip. Zvali je 3 puta. Prvo je zvali, pa joj odbili prelazak, pa je opet zvali dok nisu našli kompromisno rešenje. Dobila neki popust, koji je smešan u odnosu na ono što ja dobijam u MTS. Ali nije htela da se cima sa prebacivanjem mreže.
 
Ma uopšte me nisu zvali, I ja sam se nadao da će da me zovu ali nisu. Razlika izmedju a50 I a70 je oko 6-7000din
 
Evo update. Koleginicin muž, isto telenor, najavio prelazak u Vip. Njega nisu ni zvali. Danas mu isključili telenor. Otišao sa njim u Vip da izabere paket i fon. Uzeo Samsung A20e. Očigledno postoji selekcija koje klijente hoće a koje neće.

Izgubih posle sat i po dok sam mu isprebacivao sve što mu treba.
 
Poslednja izmena:
Otpada kupovina preko mts-a pošto ako uzmem telefon (I ako doplatim za a70 26400din)onda omorika 2 nije 2000 din nego 2700din. Koji telefon preporučujete do max 250e(više bih voleo 200e ali eto neka max bude 250e), moze i polovan
 
Pocophone f1 može i nov da se nađe za 250e ali bez garancije. Polovni mogu da se nađu između 220 i 250e u dobrom stanju i sa garancijom. Za 250e može da izleti neki Mi8, a možeš i Mix 2s da nađeš ispod 250e. Pa sta ti se najviše sviđa.
 
Nazad
Vrh Dno