Šta je novo?

Može li ovo biti PayPal prevara?

aleksicbre

Poštovan
Učlanjen(a)
29.05.2017
Poruke
81
Poena
60
Pozdrav, biću kratak, imam već 2,5 godine PayPal nalog, personalni. Na Facebook-u vidim da je NixaZizu objavio story gde piše da se traži 5-6 meseci star nalog i da je iz Srbije (slika u prilogu).

Kontaktiram Nixu i on me poveže sa tom osobom koja drži teretanu i treba joj nalog za teretanu kroz koji je "prošao novac" i da je star više od 5-6 meseci, a on će da prebaci u business nalog.

Moje pitanje je, da li mogu prodati ovaj PayPal nalog ako uklonim svoju karticu, a da budem siguran da neće biti neki scam ili prevara? Nisam do sada video ovakve pokušaje prevare, a ni da se kupuju/prodaju nalozi, zato mi je mnogo čudno.

Molim odgovor što pre, hvala!
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    158.9 KB · Pregleda: 301
Najverovatnije je reč o nekoj prevari čim se traži tuđi nalog. Svakako ne vidim zašto bi rizikovao kad svakako taj nalog ne možeš ni da prodaš puno.
Može biti i da je taj Instagram nalog hakovan.
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije je reč o nekoj prevari čim se traži tuđi nalog. Svakako ne vidim zašto bi rizikovao kad svakako taj nalog ne možeš ni da prodaš puno.
Može biti i da je taj Instagram nalog hakovan.

To je njegova zvanična facebook stranica, i na njoj je story. A inače čovek koji se javio ima ok profil i proverio sam u APR i poklapa se njegovo ime i godište sa fb profilom.
 
Malo je sve to neozbiljno... Pogotovu kad kažeš da čovek ima firmu i teretanu. A nema Pejpel nalog.
 
Hoće verovatno da svuku veću količinu novca pa posle tebe poreska da juri. [emoji846]
 
Još uvek nisu sasvim regulisali porez na prihode iz inostranstva, ali za velike iznose kažu da su jurili ljude. Elem, premijer reče da će od sledeće godine da uvedu harač.
 
@aleksicbre gledaj na to ovako, prodaješ svoj nalog na paypalu koji je povezan sa tvojim ličnim podacima i za sve eventualne probleme će zakon da juri tebe a ne tog nekog kome si ga prodao. Drugim rečima razlog zašto Nixa ili bilo ko drugi želi da kupi tudji paypal nalog je upravo taj, ne kupuje se tudji paypal nalog zato što je nekome dosadno ili ne zna da otvori paypal nalog.
 
A zašto taj lik ne bi kreirao spostveni PayPal nalog, to je bar lako? Miriše mi na neku prevaru.
 
Можда је за нешто потребно да буде стар налог, пише да тражи да је стар 5-6 месеци. Ја као имам неки пеј пал налог али га не користим, да ли могу да се промене подаци и који су све подаци уписани? Да не тражим сада, можда је неко то проверавао. Наравно да немам намеру да га понудим, само питам. ;)
 
Paypal je uvek radio kao posrednik. Nema nikakve potrebe da nalog bude određene starosti da bi on nekome platio uslugu ili dobio novac.
Jedino gde starost naloga može bidi bitna je ako hoće da aplicira za pp kredit, za koji nisam siguran da uopšte može kod nas.

Kao što su već rekli ljudi, taj ne planira ništa dobro. Hoće da se sakrije iza nekoga ili da zaobiđe neko ograničenje koje postoji sa razlogom.
 
Prevara.

Ne mogu da verujem da ljudi i danas nasedaju na nigerijsku prevaru i te fore / posalji 300 eur / usd da dobijes 1 mil.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
1. Garant neki tip prevare. Ne mora da znaci da tebe hoce da prevari, ali nije nista dobronamerno u globalu :)
2. Ako nema tvoju karticu/bankovni racun na nalogu, sta ce moci da ti uradi? Prebaci kroz tvoje ime, sa njegove (IP) adrese i tebe ce neko da juri... po cemu, imenu i mailu? :D
Mozda racuna na to da ces zaboraviti karticu da sklonis :)

Zasto 5-6 meseci? Da ne bi prodavao sa naloga koji je nov, neke stvari PP ne dozvoljava odmah mozda?


Najverovatnije zeli da prodaje digital key ili neku slicnu robu, koja je zabranjena preko PPa, nema dovoljno svojih kartica da izotvara dovoljno PP racuna koji bi opstali dovoljno dugo :)
 
Jedina zloupotreba koja mi pada na pamet je paypal kredit, koji dozvoljava odlozeno na 2 nedelje do 10.000 e.
Vidjao sam par oglasa ranije po forumima gde su ljudi takodje trazili pp naloge statije od 6 meseci...
Ne znam u cemu je tacno fora...

TuturuTu on 6X
 
I vi odmah pomislite na prevaru i najgore... Mozda je taj teretana lik dobrodusan covek, pa hoce da bude anonimni donator za decu u Africi, a nece preko svog naloga da ne ispadne da se hvali. :)
 
Jedina zloupotreba koja mi pada na pamet je paypal kredit, koji dozvoljava odlozeno na 2 nedelje do 10.000 e.
Vidjao sam par oglasa ranije po forumima gde su ljudi takodje trazili pp naloge statije od 6 meseci...
Ne znam u cemu je tacno fora...
Zar za to ne treba proveren nalog, sa dokumentima itd.?
Plus to ne funkcionise u RS.
 
Meni nikakva dokumenta nisu trazili pa imam tu opciju iako sam u medjuvremenu skidao i dodavao bank racune.
Lepo rekoh, ne znam u cemu je fora...

TuturuTu on 6X
 
paypal prevara

Odustao sam od prodaje.
Moguće je svašta, i meni je palo na pamet PayPal kredit, ali nisam siguran da može u Srbiji.
Takođe, ponuđena mi je opcija da mi uplati PayPalom pare na drugi paypal nalog ili od nekog.

Dakle oprez ako neko naleti na neke ponude i preporuke od Nixe.
 

Prilozi

  • Screenshot_20190523-135009_Messenger.jpg
    Screenshot_20190523-135009_Messenger.jpg
    407.7 KB · Pregleda: 222
  • Screenshot_20190523-134954_Messenger.jpg
    Screenshot_20190523-134954_Messenger.jpg
    293.8 KB · Pregleda: 217
Poslednja izmena:
Nixa zizu dobri preposteni LoL. Imam ja da mu prodam pp nalog za 2000 evra ako ce da plati
 
Prosto ne mogu da shvatim koliko su ljudi u Srbiji naivni i misle da se jede sve što leti. Veoma je teška situacija u zemlji u svakom pogledu i svi treba da se borimo da mlade generacije odrastaju sa pravim idejama i idealima, a ne da se od dece prave *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i. I posle se čudimo kad nam se dešavaju ovakve stvari.
 
I?? Zasto ga niko od vas nije prijavio VTK odelenju?
 
Kinezi su radili prevare sa robom, uzmu stari nalog sa pozitivnim ocenama, ljudi vide da je neko dugo tu i da ima pozitivne ocene, kinez onda stavi nesto po ceni osetno nizoj od trzisne, proda toga gomilu, povuce pare i ispari bez slanja robe. Ebay/paypal u takvim situacijama vraca lovu ostecenima, ali naravno juri i prevaranta koji je na neki nacin morao povuci taj novac, mada moguce su razne metode za zaobilaznje, pada mi na pamet da lova stoji u paypal ballance, odatle se kupuje bitcoin bez linkovanja ikakve kartice te moze lako da se zatre trag.
 
Pa ako me povuce na tvoju karticu, kako bi tebe jurili?
 
I?? Zasto ga niko od vas nije prijavio VTK odelenju?

Mislim da od toga ne bi bilo ništa, jer nema nikakvih dokaza prevare,
mene nije prevario, ali da sam mu prodao, verovatno i bi.
Jedino ako postoji neki način nadgledanja, ko zna ko se još javio osim mene, možda će da prevari ostale
 
Prevaru mozete prijaviti i ako je slutnja, i iako niste vi sami prevareni.
Ali ako vam je pristup "ma znam ja, sigurno je tako", bolje nemojte nista pricati (pa neka se neko upeca, on ce ga prijaviti).

Ali da stvarno znate, prijavite!
 
Kinezi su radili prevare sa robom, uzmu stari nalog sa pozitivnim ocenama, ljudi vide da je neko dugo tu i da ima pozitivne ocene, kinez onda stavi nesto po ceni osetno nizoj od trzisne, proda toga gomilu, povuce pare i ispari bez slanja robe. Ebay/paypal u takvim situacijama vraca lovu ostecenima, ali naravno juri i prevaranta koji je na neki nacin morao povuci taj novac.

I dalje toga ima u poprilicnoj meri vecinom kinezi koji koji stave neke predmete po nerealno niskoj ceni kao npr smartwatch koji je mozda 200 usd stave na 49 npr ili cak 2o i prodaju toga gomilu a daju lazne brojeve za pracenje ili uopste ne salju itd..A primetio sam jedan racun gde kinez bas tako postavlja predmete po nerealno niskoj ceni onda je stavio da je odsutan i d atrenutno ne obradjuje narudzbine..Sledi sada dosta refunda...
 
I dalje toga ima u poprilicnoj meri vecinom kinezi koji koji stave neke predmete po nerealno niskoj ceni kao npr smartwatch koji je mozda 200 usd stave na 49 npr ili cak 2o i prodaju toga gomilu a daju lazne brojeve za pracenje ili uopste ne salju itd..A primetio sam jedan racun gde kinez bas tako postavlja predmete po nerealno niskoj ceni onda je stavio da je odsutan i d atrenutno ne obradjuje narudzbine..Sledi sada dosta refunda...

Na nešto slično sam ja "naseo" an Alexpressu. Tek kad su izašle Xiaomi Airdots (bežične slušalice) bilo ih je jako teško naći, i oni koji su ih prodavali dizali su cenu za 20ak eura u odnosu na oficijalnu cenu koju je Xiaomi najavio. Nađem ja jednog kupca sa manjom cenom, ima 1000+ prodaja, 4.8 ocenu, sve izgledalo super. Što je najgore, naručimo i ja i drugar od njega, oko mesec dana nas lik razvlačio sa nekim tracking brojevima koji nisu imali veze sa realnošću. Srećom Aliexpress sredio sve, dobili smo povraćaj, u međuvremenu naručili od drugog prodavca i stiglo nam za mesec dana. Na kraju nismo ništa izgubili sem vremena, ali da - treba se paziti prevara jer itekako postoje.
 
Nazad
Vrh Dno