Šta je novo?

HONOR 20 / 20 pro

Zanima me šta ljudi misle o izdržljivosti (endurance) interne fleš memorije kod današnjih telefona koji nemaju SD card slot. Planiram da možda pazarim H20 ili H20 Pro ali me brine nedostatak sd card slota.

Pitam zato što redovno slušam podkaste, pa se fleš memorija stalno piše-briše sa MP3 fajlovima od 30-50MB. Ovo sam iskusio na jednoj SD kartici (obična Kingston class 10) od 32GB, koja je posle 2 godine korišćenja počela da štuca - prosto više nije mogla da upisuje podatke, nove pesme i podkasti su imali prekidanje, segmente od 5-10 sekundi šuma, kao CD-ROM nekada što je preskakao. Mislio sam da je problem sa telefonom, ali na kraju sam utvrdio da je fleš memorija na SD kartici stigla do kraja svog endurance-a. Slučajni 1024K sektori su bili prazni u fajlu.

E sad, kod telefona sa proširivom memorijom (slot za SD karticu) to se rešava tako što zameniš karticu i teraš dalje. Podaci koji se stalno menjaju (fotografije, video zapisi, itd) se smeštaju na izmenjivoj memoriji, a ono što se vrlo malo menja (logovi, kontakti, poruke) ostaje na brzoj internoj memoriji.

Ali ako interna fleš memorija (64/128/256BG) dođe do kraja svog radnog veka, telefon se može baciti na đubre, jer je zamena matične ploče obično neisplativa. Naravno proizvođači telefona upravo na to i ciljaju, eliminacijom card slota sa telefona.
 
Lako mozes to da resis isto tako, memorijska kartica i usb otg

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Procitaj sta sam napisao. Znam da nema. A i imam taj tel, kao sto se i vidi u potpisu.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Pa, teško da će memorija telefona da ode. Bar ja ne pamtim, od poznanika ili da sam čuo da je nekom otišla memorija, na bilo kom telefonu. Dok memorijska zna da crkne češće, imam iskustva s tim.
Tako da to nebi trebalo previše da te brine.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Dejan tacno tako. Interna memorija je puno sigurnija nego memorijske karttice koje su sklone gubljenu podataka dal prilikom potresa ili same od sebe.
 
Ja ovo čudo od telefona pazario (honor 20) :) Nakon 2 - 3 dana mogu Vam reći da je telefon fenomenalan :) Neki tip/savet za korišćenje istog? Do skora sam koristio win10 fon, tako da je ovo meni skok iz fiće u spejs šatl.
 
Nema nekog specijalnog saveta. Samo uzivaj. Obavezno meka futrola jer je jako klizav.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Ja ovo čudo od telefona pazario (honor 20) :) Nakon 2 - 3 dana mogu Vam reći da je telefon fenomenalan :) Neki tip/savet za korišćenje istog? Do skora sam koristio win10 fon, tako da je ovo meni skok iz fiće u spejs šatl.
Kakav je utisak posle tri dana?

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Letim, eto takav :)

Telefon izdrži tri dana bez da se opet priključi na punjač, a puštam ga skoro pa do kraja da "iscuri" baterija. Naravno, nisam od onih što igraju igrice, jesam instalirao nekoliko da vidim kako radi, ali to nije moj prioritet. :) Ja to za normalnu neku upotrebu koristim.

Upoređivan sa a40, RN7, a50, a70. (kako brzo radi, fluidnost, brzina otključavanja itd..) Nisam verovao, ali ne mogu da mu priđu. Ne mogu ja rečima da prenesem to oduševljenje... Trenutno mislim da za ove pare, nema bolji telefon.

P.S. Još se učim na telefonu ahhaha, svašta ima :D
 
Izbegavaj da pustas telefon ispod 30%. Barem sada dok je nov telefon pa te ne mrzi da ga punis.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kažu da se tako produžava vek baterije ali mislim da je sve to glupost.

P30 Pro
 
Neki kazu da treba puniti telefon u rasponu od 40 do 80% i da je to nacin da se izbegne degradacija baterije. Uglavnom najbolje je da se baterija tokom punjenja sto manje greje tj da sto manje vremena bude na punjacu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Kažu da se tako produžava vek baterije ali mislim da je sve to glupost.

P30 Pro

Nije glupost, litijum polimer i litijum jon baterije "ne vole" naprezanje do krajnjih granica i ne vole extrenmu temperaturu takođe. Ako se ne prazne ispod 20% i ne pune preko 80% to efektivno produžava životni vek baterije u vidu većeg broj ciklusa punjenja i pražnjenja kao i sporiji pad kapaciteta tokom upotrebe.
Ali pitanje je koliki su tu zapravo benefiti za korisnika jer ovakvim "čuvanjem" baterije korisnik zapravo sebe uskraćuje za ne baš tako mali deo kapaciteta iste, pa će konstantno morati da prati stanje baterije i češće je dopunjavati što je svakako smaranje a s druge strane telefoni imaju svakako sve kraći i kraći upotrebni vek i čak iako u sasvim upotrebljivi većina korisnika će se več posle 2-3-4 godine odlučiti za zamenu novim modelom pa je onda upitno zašto se cimati, maziti i paziti telefon samo da bi ga i ovako i onako zamenili za par godina, za koga onda čuvamo bateriju, budućeg vlasnika? zašto?

Baterije inače ne vole ni brze punjače tj. brzo punjenje i brzo pražnjenje takođe negativno utiče na zdravlje baterije.
 
Ja moju punim od 20-100% vec nekih 3 meseca. I sot varira od 7 do 7 i po sati

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Baterija će pre degradirati zbog čestih punjenja nego zbog toga da li će se puniti do 100%, jedino sto može da joj skrati radni vek je punjenje brzim punjačima, ali svakako ne na manje od 2 godine, a posle toga svakako 90% ljudi menja telefon za novi.

P30 Pro
 
Ja sam bateriju na mom proslom telefonu (P9 lite) u 90% slucajeva punio od 5-100%, i to jeste uticalo na kapacitet. Kapacitet je pao sa nekih 2 dana kada je bio nov na 1 dan trajanja posle 3 god. Nedavno sam uzeo Mi9 i njega cu puniti od nekih 30-100%, jer kao sto neko rece iznad preveliko je smaranje puniti od 40-80%. Sto se tice brzih punjaca, moj prosli telefon se punio 3.5 sata, to me je ubijalo u pojam. Necu se odreci brzog punjaca na Mi9 (18w) jer to je jedini razlog zasto sam uopste zamenio(dao sestri) P9 lite koji mi je savrseno pokrivao sve potrebe.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Baterija će pre degradirati zbog čestih punjenja nego zbog toga da li će se puniti do 100%, jedino sto može da joj skrati radni vek je punjenje brzim punjačima, ali svakako ne na manje od 2 godine, a posle toga svakako 90% ljudi menja telefon za novi.

P30 Pro

Ja nisam u tih 90% :D 4/5 god prethodni fon sam koristio... Ja bih najviše voleo da punim fon ko i do sad, svaku noć na punjač, ali mi nekako sad dok je još nov, traje dugo baterija, mrsko.. Čak imam i još jedan ispravan punjač, ali nije brz, i opet ne uključujem nov fon na njega..
 
Uzeo HONOR 20 PRO, za sada sve super. Baterija kao na Poco-u, iznenadio me pozitivno Kirin 980 :)
 
Nemam tih problema, upravo sam proverio, Honor 20 je u pitanju, star neka 3,4 meseca.
 
Da li ga mozda od početka nosis u silikonu pa je taj deo zasticen?

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Ja ih imam par malih, kao i ovo sto je navexeno, a isto je u silikonu od pocetka

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Ja sam bateriju na mom proslom telefonu (P9 lite) u 90% slucajeva punio od 5-100%, i to jeste uticalo na kapacitet. Kapacitet je pao sa nekih 2 dana kada je bio nov na 1 dan trajanja posle 3 god. Nedavno sam uzeo Mi9 i njega cu puniti od nekih 30-100%, jer kao sto neko rece iznad preveliko je smaranje puniti od 40-80%. Sto se tice brzih punjaca, moj prosli telefon se punio 3.5 sata, to me je ubijalo u pojam. Necu se odreci brzog punjaca na Mi9 (18w) jer to je jedini razlog zasto sam uopste zamenio(dao sestri) P9 lite koji mi je savrseno pokrivao sve potrebe.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Posle 3g opalo zbog zahtevnosti aplikacija u 3g koje se skoro jednomesečno ažuriraju i normalnog pada kapaciteta nakon xxx punjenja.

Послато са уз помоћ ТT
 
Meni je 10.0.0.168, obican je Honor 20 nije pro

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno