Šta je novo?

HONOR 20 / 20 pro

Srrki to ima mate serija kod huawei telefona imam na mete 20 pro zove se 3D panorama. Kad objavis na fb kad pomeras telefon levo desno i slika se pomera. Nego ja imam problem sto te slike ne mogu da objavim na fb nemam tu opciju.
Da, znam, citao sam. Ima i na p30 lite, ali ja kod mene nemam na p30

I da, ovo moze da se pošalje, a ta 3d panorama ne


Sent from my P30 using Tapatalk
 
Tacno je ne moze da se posalje i objavi na fb kao takva vec samo mozes u tel da je pregledavas. A ako je serujes na fb naprimer objavice se kao obicna slika.
 
Vec sam pitao ovde u vezi sa Honor 20 Pro VS Huawei P30, medjutim posto telefon uzimam preko firme izbor se malo promenio pa sam definitivno suzio izbor na dva telefona.

Znaci Honor 20 Pro ili Samsung Galaxy S10 Lite (Snapdragon 855). Oba imaju 8GB rama, oba ce se koristiti kao dual sim telefoni (moja Telenor i poslovna Telenor kartica).

Honor me privlaci zato sto je manji telefon, vise rom memorije (256GB vs 128GB stim da se na S10 Lite moze prosiriti ali u mom slucaju ne sobzirom da ide druga kartica) i rekao bi bolje kamere.
Sta je losije, pa najvise me brine problem u koji je Huawei (Honor) upao sa kojekakvim zabranama i sl, iako ovaj model ne doticu te zabrane ali ko ce ga znati u buducnosti. Slabija baterija, nesto stariji telefon, nesto slabiji procesor, neko ce reci i ekran (meni nije toliko bitno) i ta neka podrska i odnos prema korisniku (imam Huawei Watch GT i svi vlasnici znaju kakve su sve opcije dostupne za vlasnike iz Kine a sta za ostatak sveta...).

Sto se tice S10 Lite, bolja baterija i procesor, noviji telefon pa i subjektivno bolja podrska (zena ima A50, non stop stizu neki update-i) posto jelte Samsng nije pogodjen nikakvim sankcijama jedino sto je veci, ima manje Rom memorije, losije kamere (ali bolji video).

Da bude posteno i dobijem odgovor iz oba tabora isto cu pitanje postaviti na S10 Lite temi :)
 
Sto se zabrane guglove tice tu ti mogu odgovorit odnosi se samo na novije telefone huawei od mate 30pro p40 i itd. Dobijaces update i dalje normalno na Honor20 Honor 20pro jer oni ne spadaju pod tom zabranom kao ni p30 p30 pro radi gugl na svim njima normalno.
 
Svestan sam da ne podloze trenutnim zabranama ali posto sa one strane okeana imamo Trampa koji mozda ima jos koju ideju kako Huawei-u (Kini) da zagorca zivot ko ce ga znati u buducnosti. No da zanemarimo ovaj aspect sta mislite o izboru? Trenutno imam Nokiju 6.1 pa na koji god da predjem bice veliki skok.
 
Pa ja svakako glasam za honor ipak je s10, lite verzija

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Lite u ovom slucaju ne znaci nista jer po karakteristikama svakako nije lite (svi se cude zbog cega lite kad je u nekim slucajevima bolji od s10), naprotiv zato mi je i zanimljiv jer da preko firme ne uzimam nikad ne bi gledao ni jedan ni drugi jer nikad ne dajem tolike pare za telefon bez obzira sto imam mogucnosti ali eto sad sam dobio izbor izmedju par telefona i ova dva su finalnom izboru.

Zato sam i postavio ovde (i u S10 lite temi) pitanje, nadajuci se da je jos neko imao slicnu dilemu ili da je kojim slucajem imao obadva u ruci pa da uporedi.
 
Nekako sve vise naginjem ovom telefonu, s10 lite ce mi ipak biti prevelik za nosenje u dzepu. Probao sam zenin A50 koji je veci od H20 pro i koji je u tankoj silikonskoj futroli i on u dzepu je na gornjoj granici prihvatljivosti a S10 Lite je jos veci telefon a ja uvek koristim malo deblje maske tj uvek istu na zadnja 2 telefona.

Da li neko koristi dual sim na H20 (Pro), kako vam drzi baterija sa dve kartice. Takodje pretpostavljam da se jedna kartica moze iskljuciti kad nije potrebna softverski (bez fizickog vadjenja naravno).
 
Nekako sve vise naginjem ovom telefonu, s10 lite ce mi ipak biti prevelik za nosenje u dzepu. Probao sam zenin A50 koji je veci od H20 pro i koji je u tankoj silikonskoj futroli i on u dzepu je na gornjoj granici prihvatljivosti a S10 Lite je jos veci telefon a ja uvek koristim malo deblje maske tj uvek istu na zadnja 2 telefona.

Da li neko koristi dual sim na H20 (Pro), kako vam drzi baterija sa dve kartice. Takodje pretpostavljam da se jedna kartica moze iskljuciti kad nije potrebna softverski (bez fizickog vadjenja naravno).
Koristio na huawei dual sim radi ok s obzirom da je ovo huawei sa drugim imenom nebi trebalo da ce bit problema. Sim Kartica moze po potrebi da se pali gasi koju zelis 1 ili 2 a i baterija bi trebala da je ok kao i na svim huawei telefonima tu su no1 sto se autonomije tice.
 
Dobih od firme ovaj tel ... da li je realno da ima 0 custom rom-ova za njega? Ili ja ne trazim na pravom mestu
 
Nema ih koliko ja znam

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Dobih od firme ovaj tel ... da li je realno da ima 0 custom rom-ova za njega? Ili ja ne trazim na pravom mestu

Nista ti romovi ne trebaju jer su fabricki sad ispeglani i dovedeni do vrhunca. To je nekad bilo kad je slabo rama i interne memorije bilo pa smo neku nadu gajili sa romovima i malkice eto osetili bi sa njime vise brzine.
 
Huawei je zabranio otkljucavanje bootloadera, tako da nema custom romova.

Emui je 10 godina daleko od "ispeglanog i dovedenog do vrhunca".
 
Poslednja izmena:
Imao sam mate 20 pro ja nijednu zamerku nisam nasao na emui a dolazak emui 10 bilo je pravo osvezenje i promena. Naravmo zamerke se uvek neke nadju i nedostaci al u globalu ok je bar meni emui 9 i 10 jer sam se sa oba druzio na pomenutom modelu. Huawei se bas trudi zadnjih par godina da udovolji korisnicima al eto politika i situacija sa guglom ima uticaja i mozda je to usporila.
 
Njet.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Stigao 10.1
fc6b85d33396091908c96691b55e0e17.jpg


Sent from my YAL-L41 using Tapatalk
 
Utisci? Nisam baš skroz ispitivao, ali mi brže radi fon.
 
Moze da se skace iz aplikacije u aplikaciju kao na iPhonu, ima Huawei asisent, duple aplikacije na jednom ekranu slicno kao Samsung i u kameri ima jedan dodakat visoka rezolucija, i malo je drugacije odradjena animacija brisanja aplikacije iz ram memorije

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Moze da se skace iz aplikacije u aplikaciju kao na iPhonu, ima Huawei asisent, duple aplikacije na jednom ekranu slicno kao Samsung i u kameri ima jedan dodakat visoka rezolucija, i malo je drugacije odradjena animacija brisanja aplikacije iz ram memorije

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka

Ne razumem...Ovo sa duplim aplikacijama je bilo i ranije i bilo je jako prostije i sad sam poludeo jer izgleda ne može to da se vrati... Mnogo je praktičnije kad ti stoji tel na onom držaču u kolima i pritisneš "KOCKICU" on ti smanji na pola ekrana prvu aplikaciju, izabereš drugu aplikaciju ona je na drugom delu ekrana.


Kako se to skače iz app u app... To za kameru sam video, to ajde kao nije loše i animacija mi se svidja :D
 
Ne razumem...Ovo sa duplim aplikacijama je bilo i ranije i bilo je jako prostije i sad sam poludeo jer izgleda ne može to da se vrati... Mnogo je praktičnije kad ti stoji tel na onom držaču u kolima i pritisneš "KOCKICU" on ti smanji na pola ekrana prvu aplikaciju, izabereš drugu aplikaciju ona je na drugom delu ekrana.


Kako se to skače iz app u app... To za kameru sam video, to ajde kao nije loše i animacija mi se svidja :D
Evo slika, nisam znam kako drugacije da nazovem nego dupla aplikacija. Kao neka plutajuca aplikacija [emoji16]
c5076ea9c82ba0b1821813073121d506.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Ok to plutajuća to sam skontao, ali idalje ne razumem čemu :D Kad je pomeram treperi, ne mogu da je smanjim, ne vidim poentu... Šta kao u pozadini ti ide jedna app a ova plutajuća preko nje.. Ali to mi generalno i nije tolko bitna, bitno mi je da vidim da li može da se vrati ono predvajanje da bude na "kockici" a ne preko piiiip doka. :)
 
Poslednja izmena:
Ok to plutajuća to sam skontao, ali idalje ne razumem čemu :D Kad je pomeram treperi, ne mogu da je smanjim, ne vidim poentu...Ali nije ona tolko bitna, bitno mi je da vidim da li može da se vrati ono predvajanje da bude na "kockici" a ne preko piiiip doka. :)
Moze i dalje da se podeli ekran na pola kao i pre

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Da, može, ali preko onog doka, ali ne može na ovaj način koji sam ja opisao... A taj način je MNOGO lakši i praktičniji...Makar meni.. Ne znam da l me razumeš na šta mislim? :)
 
Da, može, ali preko onog doka, ali ne može na ovaj način koji sam ja opisao... A taj način je MNOGO lakši i praktičniji...Makar meni.. Ne znam da l me razumeš na šta mislim? :)
Tek sam vidim da ne moze da se podeli ekran preko kockice, mada ja koristim gest prstom da isecem ekran.
A za ono skakanje iz aolikacije u aplikaciju potrebno je da koristis geste za navigaciju, ne one standardne tasterehttp://cloud.tapatalk.com/s/5f1f1268f1b6f/SVID_20200727_194106_1.mp4

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Lele majko moja, ja ništa to ne koristim nit znam da ga ima xD Auh, ala sam tupav :D (taman se naviknem na jedno, oni ubace neku novinu...) Pokušao sam da isečem ekran, ne dozvoljava mi, opet me baca na je****ni dok. Haos. To nisu trebali da menjaju, sve ostalo manje više ali TO, to je baš glupost... Hvala na svim informacijama koje si mi dao... Suma sumaru, animacija za zatvaranje je vrh. ostalo ne znam što su dirkali :)
 
Nillkin i Mofi udarili embargo za Srb,ne moze se naruciti normalna maska za telefon?! Ima li nesto slicnog kvaliteta
 
Probaj da nadjes na ebay nillkin i mofi

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Lele majko moja, ja ništa to ne koristim nit znam da ga ima xD Auh, ala sam tupav :D (taman se naviknem na jedno, oni ubace neku novinu...) Pokušao sam da isečem ekran, ne dozvoljava mi, opet me baca na je****ni dok. Haos. To nisu trebali da menjaju, sve ostalo manje više ali TO, to je baš glupost... Hvala na svim informacijama koje si mi dao... Suma sumaru, animacija za zatvaranje je vrh. ostalo ne znam što su dirkali :)
Imate opciju da iskljucite multi window dock
c7692e7b741aed1aa77bfbe6b4257953.jpg
2f37253e116169bf5a8830adbda95e43.jpg


Sent from my P30 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno