Šta je novo?

HONOR 20 / 20 pro

Dart Vejder

Poštovan
Učlanjen(a)
15.05.2017
Poruke
221
Poena
70
Zar nikome nisu zanimljivi, pa još uvek nema teme?[emoji16]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Odličan telefon i lepa cena, ali teško da je u ovom trenutku nekome zanimljiv, budućnost je maglovita.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Meni bas zanimljivi :d Nego nisam hteo da otvaram temu.

Meni je interesantan obican dakle Honor 20 model, ono vise sto nudi PRO mi realno ne treba (pre svega kamera), a ostaje nesto kesa u dzepu. Bice interesantno videti kako ce se sve razvijati, uopste se na forumu ne prica mnogo o Honor View 20 modelu a smatram da je za oko 400e za koliko se moze naci sa 24 meseca garancije, jako, jako dobar deal Ako Honor 20 bude ispod toga easy buy za mene. Onaj punch hole (obavezno sa leve streane, nikako kao kod Sljamsunga desno) je pet puta bolje resenje od bilo kakve kapjice u sredini. Steta sto su iz meni nepoznatog razloga izbacili headphone jack koji je dostupan na View 20 modelu. Mnogi ce sada reci ok, fali amoled ovde, sto ima nekog smisla, ali opet meni licno nikakav deal breaker. Gledam sad neke review-ove bukvalno Honor 20 Pro model je samo upgrade u pogledu kamere, a i to nije nesto drasticno. Tako da realno Honor 20 ima i ne treba ako se ne ponudi sa boljom cenom od View 20 modela.

E sad sto rece covek gore buducnost je maglovita, ja sam misljenja da je ovo najobicnija predstava Amerikanaca posebno onog *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a "predsednika" kao i za sve ostalo u vezi Kine. Najjace da ce Google tek tako odustati od drugog najveceg proizvodjaca telefona na android trzistu zbog svega toga. Veliki novac je u pitanju. Kao sto rekoh, misljenja sam da je ovo najobicnija (politicka) predstava i farsa i da od toga nema nista. Kad im istekne "privremena" licenca, sve po starom. Zivi bili pa videli.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je nedopustivo za fon od 599 evra da nema amoled ekran.

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Realno jeste, opet sta znam meni licno ne smeta. Dobra autonomija, softver koji nije kao MIUI ali opet ok vise mi se dopada od Samsungovog npr. ili klot androida, 90+ screen to body ratio, punch hole sa (leve) strane, kirin 980 za odlicne performanse (ok ima u toj klasi i SD 855 na mi 9 ali dobro), dobra kamera, koliko vidim bukvalno kao na P30 Pro nijanse male, sa 6.1 inc ekranom nije preglomazan kao npr. pomenuti MI 9 (subjektivno gledano naravno), lepo lezi u ruci i dovoljno velik ekran. Sve u svemu, kao paket rekao bih odlican deal, amoled bi ga ucinio objektivno najboljom ponudom na trzistu flagshipova kad bi se sve uzelo u obzir, ukljucujuci i cenu. Da recimo Honor 20 Lite ima ovakav punch hole to bi bilo vrh.

Ja opet najvise cenu kao cenu gledam sa oglasa, mislim na stranu sve (sto je ovde na forumu i bench redakciji potencira legalna kupovina i cena, realno pravila igre su takva i to mora da se postuje), ali ako je nesto na oglasu novo sa garancijom operatera od 24 meseca, 30k dinara jefitnije nego zvanicna cena (govorim npr. za Huawei P30 pro) onda mislim da tu nema sta dalje da se prica. Vazi apsolutno za svaki fon dostupan kod operatera. To je recimo na nasem trzistu minus za Xiaomi, od novijih telefona ja vidim samo Mi MI 3 u Vipu i to je to. Zasto ih nema, to je vec neka druga prica.
 
Mislim da je nedopustivo za fon od 599 evra da nema amoled ekran.

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
Da li je amoled stvarno superiorniji? Znam da ga hajpuju i reklamiraju kao najbolje ali da li je stvarno tako? Meni licno se svidja amoled ekran na samsungu ali da li je bolji ili je to stvar ukusa?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Superiorniji nije, skuplji jeste, telefon od 500+e sa IPS ekranom mora nuditi dosta vise na drugim poljima od konkurencije, to ovde nije slucaj. Takodje Kirin telefon (kao i Exynos) mora biti jeftiniji od telefona sa SD chipsetom, jer je pre svega losiji, plus je SD chipset kupljen, a Kirin proizveden interno.

Nema Amoled, nije vodootporan, rupa u ekranu, softver medju losijim, nema stereo zvuk. Ljudi su kukali za cenu od ~700e za OP7 Pro koji je spejs satl u odnosu na ovaj telefon, u svakom mogucem smislu, kako ovaj telefon opravdava cenu od 600e?
 
To zavisi od osobe. Ja sam skoro uvek do sada koristio Samsung telefone sa Amoledom, od skora prešao na Honor 8x IPS i uopšte ne vidim neke mane ili nedostatke, nisam primetio da mi nešto fali. Razlika se vidi jedino kada staviš IPS i Amoled jedan pored drugog.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
DOA sa ovom cenom + ova zahebancija sa Googleom.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Superiorniji nije, skuplji jeste, telefon od 500+e sa IPS ekranom mora nuditi dosta vise na drugim poljima od konkurencije, to ovde nije slucaj. Takodje Kirin telefon (kao i Exynos) mora biti jeftiniji od telefona sa SD chipsetom, jer je pre svega losiji, plus je SD chipset kupljen, a Kirin proizveden interno.

Nema Amoled, nije vodootporan, rupa u ekranu, softver medju losijim, nema stereo zvuk. Ljudi su kukali za cenu od ~700e za OP7 Pro koji je spejs satl u odnosu na ovaj telefon, u svakom mogucem smislu, kako ovaj telefon opravdava cenu od 600e?
Hvala na info ima smisla, ja licno telefon koji ima rupu sa strane u displeju nebih pogledao , onaj tear drop sto je furao one plus mogu da svarim nekako jer je u sredini ali rupa kao ma s10 totalno unisti simetriju telefona.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Tek kad se slomi pukne od pada i itd amoled tad svako pozeli da mu je LCD zbog znatno jeftinije cene zamene LCD-a i do duplo jeftije. Cak ne nekim samsunzima cena amoleda premasuje cenu celog telefona.
 
Porucio telefon, uzimam ga samo u varijanti sa sluskama. U suprotnom odustajem. Javicu se kad (ako) ga uzmem :d
 
Cena jako jako zanimljiva , bas me zanima zasto se jos uvek nije pojavio kod Telenora i MTS-a da bi se uporedile cene.
 
Pojavio se i u Telenoru.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
U VIP-u 40k + 1.7k mesečno na dve godine, a u MTS-u 50k + 2k mesečno. Definitivno nisu normalni.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja ga jos uvek ne vidim u ponudi kod MTS-a .
 
Nema na sajtu, pitao sam juče u poslovnici.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam ga uzeo sa popustom 1699 + 8000 din za kes.
Javicu utiske kad stigne.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ga juce pazario u Telenoru u kompletu sa bezicnim sluskama. Jako jako dobar telefon, brz u radu i sto se meni svidja veoma oseca se u ruci da ima na tezini. U kompletu ne ide ni zastitna maska ni slusalice medjutim dobio sam uz telefon bumper za ledja i dve zastite za ekran, elem zastita iako na pakovanju pise izricito da je za Honor 20 nije, na zastiti je da kazemo tackica za prednju kameru na sredini i jako je mala dok je na samom telefonu kamera sa leve strane. Za sada toliko, slusalice sam samo isprobao neki prvi utisak je da su jako udobne, sto se kaze cuce u usima, zvuk je jako kvalitetan i cist.
 
Nakon skoro 2g sa Honor 9, doslo je vreme za novi telefon. Mislio sam da idem na P30, preko VIPa, to mi je negde gornja granica budzeta - kad se sad pojavi i Honor 20. Deluju mi dosta slicno na prvu loptu. Imate li neke +/- savete?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Mene je baš razočarao ekran, ostalo je ok. Mislim da bih zbog toga išao na P30. Volim kvalitetan IPS, nekad su mi i lepši od OLED-a, ali u ovom slučaju je baš velika razlika. Čini mi se da je na View 20 barem 30% bolji panel od ovoga na H20.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zar je moguće da se telefon toliko reklamira, a da tako malo utisaka korisnika u ovoj temi...? Kupuje li ko ovaj tel? Ante vlasnici iznesitr malo vise iskustva za nas koji se razmišljamo o kupovini Honor 20 telefona.
 
Da li se isplati uzeti Honor 20 ili P30 zbog ove situacije sa Goglom
 
Honor bi trebao da dobija sve apdejte ja mislim, a P30 ce sigurno dobijati.
 
Nazad
Vrh Dno