Šta je novo?

Moze pomoc oko ram memorije

limontus

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2018
Poruke
727
Poena
115
moze pomoc
kupio sam ovaj ram
HYPERX Predator 8GB Kit (2x4GB) DDR4 3200 MHz CL16 - HX432C16PB3K2/8 8GB Kit, DDR4, 3200Mhz, CL16
e sad hocu da dokupim jos jedan kit memorije da imam cetri modula ali ni gde nema da se kupi ista memorija vec duze vreme,pitanje glasi da li mogu ovu da stavim memoriju da neremeti ovu drugu da li ce lepo raditi sa ovom kojom imam, moja je 3200 mhz a ovu sto hocu da kupim je 3000mhz?
HYPERX Predator 8GB Kit (2x4GB) DDR4 3000 MHz - HX430C15PB3K2/8 8GB Kit, DDR4, 3000Mhz, CL15
 
Nikako 3000 Mhz, onda će ti sve raditi na toj brzini. Gledam sada na sajtu eponuda i ima tih memorija po radnjama. Bar tako piše. Jel si zvao radnje?
 
Ljudi probao i na kupujem i prodajem i zvao sve prodavnice i nigde nema,sad da pitam
Moze ova memoriju da stavim sa moju samo veci kapacitet
moja memorija i otznaka
HYPERX Predator 8GB Kit (2x4GB) DDR4 3200 MHz CL16 - HX432C16PB3K2/8 8GB Kit, DDR4, 3200Mhz, CL16
memoriju da kupim ovu
HYPERX Predator 16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200 MHz CL16 - HX432C16PB3K2/16 16GB kit, DDR4, 3200Mhz, CL16
kad se sabere imacu 24gb rama onda
 
Ne reče za koji kompjuter ti treba, neki MB su tolerantniji od drugih. Negde ne može da radi memorija punom brzinom ako su oba IMC kanala zauzeta, tj. ako su svi memorijski busevi popunjeni.
 
uzeo sam ram novi 2x8gb, a ovaj sto pre kupio isto novi 2x4gb prodacu.
Da pitam kako da poredjam memorije imam deva slota od 8gb,ja sam ubacio obe u DIMM_A1 i DIMM_A2 a prazni mi DIMM_B1 i DIMM_B2
Sad gledao upustvo maticne i tu pise ako imam dva slota ram da idu na DIMM_A2 i DIMM_B2
Da li je tako ispravno da mi neko kaze i pomogne kako pravilno da prikljucim ram u koj slot mislim DIMM
Evo i slike upstva od maticne ploce,obelezio crvenim kako je u upustva jel tako treba
a11.png
 
uzeo sam ram novi 2x8gb, a ovaj sto pre kupio isto novi 2x4gb prodacu.
Da pitam kako da poredjam memorije imam deva slota od 8gb,ja sam ubacio obe u DIMM_A1 i DIMM_A2 a prazni mi DIMM_B1 i DIMM_B2
Sad gledao upustvo maticne i tu pise ako imam dva slota ram da idu na DIMM_A2 i DIMM_B2
Da li je tako ispravno da mi neko kaze i pomogne kako pravilno da prikljucim ram u koj slot mislim DIMM
Evo i slike upstva od maticne ploce,obelezio crvenim kako je u upustva jel tako treba
Pogledajte prilog 270196
Da A2 I B2, drugi slot i četvrti slot računajući od processora. Iako je sve novo, resetuj CMOS pre prvog paljenja.
 
Baš onda ima potrebe da se CMOS/BIOS resetuje. "Memory training" na Ryzen pločama. Posle većih promena u postavkama memorije, najbolje je resetovati CMOS, kada se sačuva onda ugasiti struju na nekoliko secundi pa tek onda ponovo paljenje. Tada odmah prihvati promene inače može nekiliko puta sam da se gasi i pali.
 
Ok, to nisam znao. To je onda do BIOS-a, nisam vidjao problem posle promene RAM-a.
Najbolje da skine bateriju i saceka par minuta posto se ne razume bas.
Da, i mene je to iznenadilo kada sam prvi put uzeo Ryzen platformu. Na mojim pločama a verovatno i na ovoj treba i normalno preko postova da se resetuje CMOS a za potpuno resetovanje uključujući i datum/vreme mora da se skine i baterija. Može i F5 ako ne treba da se vadi baterija.
Pošto sam puno ekspermentisao, priklučio sam reset prekidač na igle za resetovanje biosa da ne moram da ulazim u kućište.
PS.
Iglice za resetovanje su dole na dnu ploče, odmah levo do RGB2.
 
Poslednja izmena:
uradicu to, i da otvorim temu da mi neko objasni kako novi bios da ubacim i kako flesku napraviti da bude dutovana za bios
isto jos jednu temu da otvorim oko instalacije wina10 bi hteo ssd da mi bude C a hard disk da mi bude D
 
Poslednja izmena:
Pa moze i load defaults ili bas mora reset? Planiram i ja da predjem na Ryzen, merkam MSI B450 Gaming Plus, predpostavljam da i je ona slicna Tomahawk-u? Cekam ponedeljak da vidim sta ce da kazu za cene.
F5 učita factory defaults ako vidiš BIOS, ako ne, mora preko kontakta, vađenje baterije ako baš mnogo zabrlja, tek onda vrati sve na početak uključujući i datum/vreme. Mora de nešto ostane kada se uradi sa F5 ili preko kontakta. Meni je raciomo AiSuite i Aura zabrljali nešto sa RGB i dok mi nisu rekli da vadim i bateriju nije se propravilo. Kod ploča sa dual biosom to je takođe način da se uključi "rezervni".
 
danas bi trebalo da narucim r5 2600 i tomahawk, koju memoriju da jurim 2x8gb ? sta sve radi od ovih aktuelnih memorija kako treba i koja brzina jer bih sa memorijom da sto manje prodjem a da ne gubim na perfomansama???
 
Kingston HyperX Predator HX432C16PB3A/16 ako nađeš.
 
Nazad
Vrh Dno