Šta je novo?

Popravka bad sectora i health-a na hdd

nestolex

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruke
710
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen7 5800X3D + LC Power CC-120
Matična ploča
ASUS TUF B550 Gaming - Plus
RAM
2x16Gb Kingston HyperX 3200Mhz CL16 DDR4
GPU
AMD Radeon Dual RX 6700XT, 12Gb, 192bit
Storage
V-Nand SSD M.2 970 Evo Plus 3.0 250Gb + SSD M.2 Adata Legend 1Tb 1200TBW 4.0 + WD Blue 1Tb + WD Blue 1Tb
Zvuk
SONICGEAR SPACE 3 Maroon 2.1 Bluetooth
PSU
FSP Hammer 600W
Kućište
CoolerMaster MB-511
Monitor
GIGABYTE 32" VA G32QC A-EK, 165Hz, 2560x1440
Miš & tastatura
Miš - Logitech G402 Hyperion Fury + Tastatura - MS Gaming ELITE C330
Ostale periferije
Podrum vina
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Pametni uređaji
Xiaomi Watch S1 Active
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav,

Mogu li se uz pomoć HD Sentinela popraviti oni bad sektori i postoji li mogućnost da se poboljša opšte zdravstveno stanje hard diska?

2 seagate.jpg

Recimo...tih 16 bad sektora (kao na slici) da nestanu?

Hvala!
 
probaj preko hdd regeneratora
 
Ne može, njihov sadržaj je već premešten i izbačeni su iz upotrebe. Da su pending iliti weak sektori, onda bi moglo da se pokuša, ili bi postali normalni ili bi prešli u bad sektore
 
Moze. Disk>Surface test>Reinitialize disk surface
 
Moze. Disk>Surface test>Reinitialize disk surface

Backup podataka, low level format to jes upis nula (Mini Tool Partition Wizard, opcija Wipe disk pa upis nula) i onda test sa Victoria alatom.

Hvala obojici!

Kolega djalf....ajde samo kada smo već tu, da pitam i sledeće: Koja opcija u Mini Tool Wizardu za spajanje particija BEZ gubljenja podataka?
Imam u kompu HDD od 1tb koji je podeljen na 200gb + 800gb...pa bih hteo to da spojim opet u jednu celinu, ali da ne izgubim podatke na ovoj većoj particiji (od 800gb). Manja particija i nije bitna...ionako su svi podaci sa nje prekopirani na tu veću!
Hvala unapred!
 
Prosto, obrises tu od 200GB pa onda na onu od 800 ides na resize, imas da razvuces preko slobodnog prostora i tako povecas da bude jedna ceo hard disk. Radio sam tako puno puta bez problema ali je moguce da krene nesto naopako, cisto da znas.
 
Prosto, obrises tu od 200GB pa onda na onu od 800 ides na resize, imas da razvuces preko slobodnog prostora i tako povecas da bude jedna ceo hard disk. Radio sam tako puno puta bez problema ali je moguce da krene nesto naopako, cisto da znas.

Brisanje, razvlačenje, kretanje naopako....SMRZ! Pa, dobro, šta da se radi :) :) :)

Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno