Šta je novo?

Google obustavlja podršku za Huawei.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znacu da prodajemo telefone?
Znaci nista od sledećeg Android Q. Ostaje se na P do daljnjeg, a od sledećeg update-a neće biti podrške i neće moći od tog i tog datuma koji su utvrdili da se proizvodi sa gapps paketom.
 
Realno ja mislim da ce se riješiti. Nego posle par dana korišćenja telefona mogu da kažem da je odličan. Sve ono što sam želio, to sam i dobio. Sve preporuke!

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ja mislim davsu krenuli u ozbiljan trgovinski rat sa Kinom i sumnjam da ce se ovo tako brzo i dobro po nas zavrsiti
 
Kakve veze imamo mi sa ovim? Tj vi koji imate huawei telefone, moguće da će da vas dotiče

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Jedini način da zadrže mesto prve sile na svetu su upravo ovakvi potezi. Mada ni jedna imperija nije pala bez krvi , tako da je u budućnosti sve moguće

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa nemoj raditi update i ok ste. Ili telefon u oglase dok još vredi ;)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mozda sad padne cena P30/pro mate 20 pro modelima

Obit ce im se o glavu to sto ne omogucavaju otkljucavanje bootloadera i sto nema custom zajednica
 
Poslednja izmena:
Kad p30 pro padne na 50 evra uzeću ga da ga koristim kao kamkorder :) brzo postade preskup držač za papir...
 
Meizu je nekad imao foru da se play servisi i play store instaliraju posebno, ali i to je na dugom štapu...mislim, čak i da bude izvodljivo to će i Huawei svesti na meizu nivo a to nije njihov plan...
Takav telefon će u startu biti nezanimljiv za 99 posto kupaca...
 
Poslednja izmena:
Ma nacice foru ali sve je to bezveze, hocu da mi radi sve kako treba bez budzevina
 
Ne ložite se, nije Huawei ZTE pa da prsne tako lako. Samo će da ubace playstore kroz ovaj njihov Huawei app gallery I sve će biti isto. Živim za dan kad ću videti kako Amerika propada i kako puca po svim šavovima.

P30 Pro
 
Huawei se odavno pripremio za ovu mogućnost pa su napravili sopstveni OS. Tu je Google na gubitku jer je Huawei drugi najveći proizviođač telefona

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Mozda sad padne cena P30/pro mate 20 pro modelima

Obit ce im se o glavu to sto ne omogucavaju otkljucavanje bootloadera i sto nema custom zajednica
Најмањи проблем им је да одмах дозволе откључавање бутлоадера и да кеширају добру своту новца у заједницу девелопера да би за кратко време добили квалитетне РОМ-ове.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
I sta mi imamo s tim sko otkljucaju bootloader? Opet zezanje sa instaliranjem.romova kao do pre dve god? Meni licno je muka od tog zexanja na samsungu iskreno . A i sta mislis koliko ljudi to zna da radi procentualno ? I da li ih uopste zanima da se zezaju s tim? Mnogo sam romova flesovao do sad i iskreno nemam vise zivaca da se zezam s tim
 
Put sa ROMovima nije put za kompaniju koja je zacrtala da bude prva na globalnom nivou, i bila na putu da to postane...

Huawei P10
 
Dobro bi doslo u ovakvoj situaciji kad se dese ovakve stvari da google raskine/stopira saradnju. Onda bi nastupila custom zajednica i sa svojim AOSP romovima uredjaji bi opet zaziveli. Instaliras jednom i ne diras vise. Koja je razlika izmedju stock i custom? jedino sto custom moras sam instalirati.
Oneplus je popularan bas zbog te custom zajednice , ne zbog samog sebe.
 
Živi bili pa videli, ali bice "tresla se gora, rodio se miš" ali ajde da vidimo, previše je to ozbiljna kompanija...

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Huawei se odavno pripremio za ovu mogućnost pa su napravili sopstveni OS. Tu je Google na gubitku jer je Huawei drugi najveći proizviođač telefona

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
Pa nije to baš tako jednostavno. Veliki Ms nije uspeo da napravi konkurentan OS. Samsung jeste ali ga i dalje ne nudi na telefonima.

Verovatno će naći zajednički jezik ali cilj je da im se pokaže od koga zavise.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakav je to konkurentan OS napravio Samsung? Bada aka Tizen? Daleko je to od konkurentnog OS-a.
Jedino što je moglo i trebalo da bude konkurentno Androidu jeste MeeGo (Nokia N900) ali je i ta priča prohujala sa vihorom kao i WP.
 
Nema sanse vise da osim iosa i androida bilo koji os zazivi,kasno je za to
 
OS kao OS je najmanji problem. I dalje oni mogu da koriste AOSP. U pitanju je ceo ekosistem..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Huawei se odavno pripremio za ovu mogućnost pa su napravili sopstveni OS. Tu je Google na gubitku jer je Huawei drugi najveći proizviođač telefona

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
Šije mi ga Đuro.
A da li će Facebook, WhatsApp, Instagram, Tapatalk, Gmail, Snapchat, banking aplikacije, kao i brdo ostalih, da postoje za taj novi, super moćni OS?

Previše je veliki ekosistem u ovom trenutku da bi se pojavio novi OS, od toga nema ništa.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Obrni, okreni, uvek neduzni (u ovom slucaju korisnici telefona) najebu kad Amerika sprovodi pravdu.
 
Fora je u google servisima. Ako to zabrane onda su telefoni skoro neupotrebljivi. Kakav je to telefon bez gmail, youtube, google maps. Zato je microsoft pukao na mobilnoj platformi jer nije imao pristup tim servisima. Ogromna većina ljudi neće znati da se igra sa romovima.
 
Fora je u google servisima. Ako to zabrane onda su telefoni skoro neupotrebljivi. Kakav je to telefon bez gmail, youtube, google maps. Zato je microsoft pukao na mobilnoj platformi jer nije imao pristup tim servisima. Ogromna većina ljudi neće znati da se igra sa romovima.

Normalno da nece. Kad kupis telefon u 2019. se ocekuje da skoro pa savrseno radi out of the box, tvoje je samo da ga customizujes kako ti odgovara i prilagodis sebi. A ne da ga osposobis za osnovne funkcije ceprkanjem po forumima i drkanjem sa custom ROMovima... i sve to da bi imao podrazumevane stvari. Pogotovo sto je Huawei mainstream brend, a ne brend za entuzijaziste koji bi se mozda i igrali sa tim stvarima (tipa OnePlus, mada i oni su odavno taj geek segment prosli).
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno