Šta je novo?

hackintosh za video edit

Zorkos

Cenjen
Učlanjen(a)
15.01.2012
Poruke
123
Poena
170
Poštovanje,

Radim povremeno video editing u premieru, pa pošto moram da uradim upgrade mašine koju imam (i7 870, 16Gb DDR3, P7H55), jer je ploča počela da štuca, dobijam ideju da napravim napredniju budzet konfiguraciju, tako što...
- ili pređem na polovnu 1150 platformu, sa pločom sa 2 crossfire grafike, 32 Gb rama, na koju bi instalirao i hackintosh, jer vidim da Final Cut Pro dosta brže radi rendering
- druga opcija, nov Ryzen 5 1600x ili slično ali sa manje RAMa, verovatno i na slabijoj ploči bez crossfire., i rad samo u premieru...


U odluci koja od ove dve opcije je bolja, najviše bi mi pomoglo ako neko ko pozanje Final Cut na hackintoshu, da pojasni da li je on stvarno toliko brži od premiera kako testovi pokazuju, da li se ti testovi rade na premieru koji nije ubrzanom sa GPU tj radi samo sa CPU i da li premier ima problema sa AMD-om kako vidim da pišu po netu...


Hvala svima
 
Više mi je pitanje da li je tolika razlika između Final Cut i Premiera od kako premier koristi gpu akceleraciju, tj da li ima smisla da idem na hackintosh. Pogledaću link koji ste mi poslali...
 
Nazad
Vrh Dno