Šta je novo?

Google, Qualcomm, Intel, Microsoft raskinuo saradnju sa Huawei kompanijom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nekron

Slavan
Učlanjen(a)
14.02.2006
Poruke
790
Poena
345
Moja oprema  
CPU & Cooler
Noctua D15 Chromax
Matična ploča
GA Z460 AX PRO
RAM
32gb Kingston HyperX 3200mhz RGB
GPU
Intel i5 10600k
Storage
Samsung Evo 980 Pro 1tb
Zvuk
Creative Sound Blaster Z
PSU
Cooler Master v850
Kućište
Cooler Master SL600M
Monitor
Asus VG291 144hz
Miš & tastatura
Logitech G Pro wireless Razer BlackWidow v2
Laptop
Lenovo X1 Carbon gen8
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ako je tacno, onda je cisto pokazivanje misica Amera. Nazalost, imaju toliki arsenal oruzja protiv bilo koga (i dovoljno ludog Trampa) da svakome stave do znanja da su i dalje neprikosnovena sila na svetu.
 
Pa nego sta? Apple ne moze da izbaci 5G telefon, pa kako sme Huawei ikome da omoguci da puste 5G mrezu i da tudji telefoni imaju 5G?
Svasta, odakle vam ideja da se to sme pustiti ;)
 
To će trajati mesec, dva i vratiće se sve u normalu

P30 Pro
 
Wow. Ovo je baš zajebancija.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ovo se svakako ni Guglu nikako ne isplati... Prilicno sokantan razvoj dogadjaja, pogotovo ako se obistini i zabrana pristupa play store-u...

Huawei P10
 
KAko da ne, Meni se cini da ce brzo udariti glavom o zid, Kinezi mogu da im sunovrate ekonomiju za par dana, ako im vrate dolare u vidu drzavnih obaveznica. Mada ja mislim da ce im odgovoriti reciprocno u vidu taksi na neku od vrsta roba. KIna stupa na scenu kao najaca sila za nekih 10-20 godina i niko to ne moze da promeni. Amerika svoju ekonomiju odrzava sa niskim cenama nafte tamo i sa stampanjem dolara, Kina kupuje masovno njihove drzavne obaveznice i u nekom trenutku ce odluciti da im napravi hiper inflaciju..

Da ne pricam koliko tehnoloski Kinezi napreduju, koliko vidim i vojno koracaju uveliko napred...
 
Zar u USA nije trzisna ekonomija? drzava ne bi smela da se mesa u poslovanje firmi. Nama daju packe.
 
Nadam se da ce Huawei izbaciti svoj OS. Inace ostajem veran ovom brendu kao i Xiaomiju, imam p20 i mi mix 3 i prezadovoljan sam, svaki ima svoje prednosti. Ovo sto Ameri rade je skandalozno. Uostalom sta reci o drzavi koja je dokazano izvrsila invaziju na Irak na pravdi Boga. Pred njihovim sudovima je dokazano da su obavestajne informacije da Irak razvija nuklearno oružje, bile lazne! Sada slicna prica sa Huawei-jem, navodno spijunaza. Nadam da ce proterati Apple iz Kine, Foxcon i ovako sklapa modele i drugih kompanija, uposlice ljude nekako.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Sve je tacno. Ali dzabe zakasnili su..u svajcarskoj 5G uveliko radi i u mnogim drugim zemljama radi takodje,ili je instalacija mrezu u toku. Takodje u svici nude Opo 5G fleg ship telefon na ugovor. Doplata za 5G ogranicen neki paket nznm napamet sad,se doplacuje oko 9 mesecno uz vec postojecu pretplatu za odredjeni ugovor.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Google je ozbiljnu p...u napravio time sto je saradjivao sa Kinezima i pomogao im da razviju brendove telefona, Sad to sve mora na misice sa dovede u red.

Svakako, bolje kasno nego nikada.

Strasno je i da je pored Ericssona i Nokia-e huaweiu opste dopusteno da pridje Evropi.
 
Zakasnili? Ako se ispostavi da je vest tacna i da Huawei ostaje bez licence za Android ili cak samo bez Play Store-a, ovo ce biti daleko najozbiljniji potez u trgovinskom ratu, jaci cak i od tarifa na celik i aluminijum.
 
Zasto je strasno sto je Huawiu dopusteno da pridje Evropi?
 
Zato sto u Evropi postoji domace, Nokia i Ericsson.
Zasto pustiti strane subvencionisane kompanije da ti raskupusaju provredu nefer konkurencijom?

Pricam o telekom opremi.
 
Google je ozbiljnu p...u napravio time sto je saradjivao sa Kinezima i pomogao im da razviju brendove telefona, Sad to sve mora na misice sa dovede u red.

Svakako, bolje kasno nego nikada.

Strasno je i da je pored Ericssona i Nokia-e huaweiu opste dopusteno da pridje Evropi.
Ovo ne razumem nikako..Zasto nekome treba nesto, ako ima nesto jednako dobro (ili bolje), a jeftinije?
Prvi deo ne bih da komentarisem.
 
Trump+Apple=ludilo!
 
Google raskinuo saradnju sa Huawei kompanijom svi telefoni pogodjeni ovime

Zato sto se mora razmisljati duze od 6 sekundi unapred.

Koliko kosta ako ze zatvore sve domace kompanije koje zaposljavaju desetine hiljada ljudi?

Zasto je huawei opste jeftiniji? Da nije mozda zato sto partija pumpa nova u njih ne bi li unistili konkurenciju pa na dugi rok vladali trzistem?

Moglo je Kini dok su bili nerazvijeni da se gleda kroz prste, tolerisu subvencija i kradja IP, ali dosta je.

Kina orvoreno ogranicava stranim kompanijama pristup njihovom trzistu, ne vidim zasto se oni ne bi tretirali na isti nacin.
 
Poslednja izmena:
Google je ozbiljnu p...u napravio time sto je saradjivao sa Kinezima i pomogao im da razviju brendove telefona, Sad to sve mora na misice sa dovede u red.

Svakako, bolje kasno nego nikada.

Strasno je i da je pored Ericssona i Nokia-e huaweiu opste dopusteno da pridje Evropi.

Meni je neverovatno da neko izjavi ovakvu glupost. Da nije tih Kineza, sve što imamo bismo plaćali 5x skuplje, da nije Huawei-a razvoj mobilne industrije bi bio 2x skuplji a mi u Srbiji verovatno ne bi ni imali 4g mrežu danas. Oprema im je 2 do 3 puta jeftinija od Ericssona i Nokie, telefoni su im puni inovacija...i to je problem jel da?

P30 Pro
 
To ti je kao sa kupis kradenu robu pa kazes da nema lopova sve bih morao platiti 5x vise.
 
To ti je kao sa kupis kradenu robu pa kazes da nema lopova sve bih morao platiti 5x vise.
Ne lupetaj,zivota ti.

Nista ovo ne moze na duge staze Huaweiju, ogromna kompanija,koristice open source android dok ne razviju svoj OS. Mogu da tuze google stranim sudovima i da ih oderu od kazni,makar pred eu. Mogu da spuste cene telefona, da kinesku drzavu "motivisu" da udari po dzepu americkih kompanija koje ogromnu prodaju imaju u kini. Moze kina da uvede 20% dodatnog poreza na US firme u Kini i od njih nadoknadi gubitak. Mogu sta hoce da rade,prodaju us deonice, oslobode se dolara iz rezervi, kopiraju guglove tehnologije i koriste ih bez placanja nadoknade, nije Kina sala.
 
Poslednja izmena:
E jos da nadju ludake koji ce da kupe takve osakacene telefone.
 
Sve se svodi na to da 5G mora da pusti americka kompanija u rad.. Sramota je ako to urade kinezi u americi,a i mora apple da se gura u kini je pri kraju da izgubi bitku kao brend. Ogradjuju USA trziste jer znaju da ce da dominiraju sa toliko modela koji pariraju bez problema apple procesorima.

Po meni samo im fali "Sound" kao sto Samsung saradjuje sa AKG da Huawei pored Leice za kameru pocne saradnju i sa Bower and Wilkins ili Boss ili Phillips ili recimo "beats"Da im i telefoni imaju super zvuk i to je to.. Vw recimo ima novog pola "bets edition" sa odlicnom muzikom i raznim drugim dodacima. Pogodak za mlade samo tako medju ostalim paketima opreme..

Inace Kina je jedina zemlja koja godisnje odskoluje 40 Miliona inzenjera. Amerika kasno to primecuje 5G ugovora koliko hoces itd.. Tek za 10-15 god cemo videti taj efekat tih 40.000.000 inzenjera godisnje. Oni ce tek biti na vrhuncu razvoja Amerika je dotakla kraj cim je Huawei poceo prvi na svetu da instalira 5G serijski na zahtev klijenata.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ce Huawei izbaciti svoj OS. Inace ostajem veran ovom brendu kao i Xiaomiju, imam p20 i mi mix 3 i prezadovoljan sam, svaki ima svoje prednosti. Ovo sto Ameri rade je skandalozno. Uostalom sta reci o drzavi koja je dokazano izvrsila invaziju na Irak na pravdi Boga. Pred njihovim sudovima je dokazano da su obavestajne informacije da Irak razvija nuklearno oružje, bile lazne! Sada slicna prica sa Huawei-jem, navodno spijunaza. Nadam da ce proterati Apple iz Kine, Foxcon i ovako sklapa modele i drugih kompanija, uposlice ljude nekako.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Nije nuklarno oruzje, vec hemijsko. Naravno, to nisu pronasli. Nije ni da im je trebao povod za invaziju. Imas film sada, 'Cheney" pa ga pogledaj.

on-topic - bio sam ubedjen da je protekcija Apple-a u pitanju, sada bas i nisam. Ne radi se ovde o finansijskom gubitku Alphabeta, vec i udaru na tehnoloski razvoj IT industrije. Huawei nije bilo ko, vec jedna od 20 najvecih kompanija na svetu po svom uticaju. Teska glupost i nece ovo biti dobro.
 
Shvatite jednu stvar, Apple i Alphabet nisu americke vec internacionalne kompanije. Huawei je kineska.
 
Ne lupetaj,zivota ti.

Nista ovo ne moze na duge staze Huaweiju, ogromna kompanija,koristice open source android dok ne razviju svoj OS. Mogu da tuze google stranim sudovima i da ih oderu od kazni,makar pred eu. Mogu da spuste cene telefona, da kinesku drzavu "motivisu" da udari po dzepu americkih kompanija koje ogromnu prodaju imaju u kini. Moze kina da uvede 20% dodatnog poreza na US firme u Kini i od njih nadoknadi gubitak. Mogu sta hoce da rade,prodaju us deonice, oslobode se dolara iz rezervi, kopiraju guglove tehnologije i koriste ih bez placanja nadoknade, nije Kina sala.

Ne mogu oni nista od toga, posebno ne 'US deonice" jer ce i vrednost tih istih deonica da padne. A tek taj njihov "OS", pa Microsoft nije uspeo, tek nece Huawei. Ili da ispeglaju ovo jako brzo i da urade sta od njih trazi USA ili ima da ih nema. A bez Huaweia, ima da se dogodi isto sto i bez Nokie, nekoliko dosadnih godina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno