Šta je novo?

GIGABYTE Radeon RX 580 Gaming 8 GB

djordje29

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruke
1,908
Poena
210
Da li je GIGABYTE Radeon RX 580 Gaming 8 GB dovoljan za 2K gejming?
 
mozda da izjuris neku 1070 na oglasima.
 
Ok, tnx. Kolika je razlika kada se igraju igre u Full HD rezoluciji na 4K monitoru naspram standardne Full HD rezolucije? Da li je grafika gora, bolja ili podjednako, manje više ista kada se 4K obori na 1080p?
 
Za 2K na nekim medium/high bi ti trebao gtx1070Ti/1660Ti. To je naravno povrsno,negde ce ici bolje negde gore ali smem da se usudim neki prosek da izvucem. GTX 1070 (non Ti) po meni je sad za neki ultra na 1080p super jer vidim da se moja rx580 vec muci na tim podesavanjima (noviji open-world naslovi)
 
Najviše će zavisiti od igre koja se igra. Neke možeš da teraš i na 4K sa max detaljima a neke će i na 1080p dobro da uposle 580-icu...
U principu, većinu igara ćeš moći da teraš na Ultra (ili kako već zovu max podešavanja) u 1440p i 60 fps. Mada, za većinu igara ti je bolje da oboriš detalje za stepen niže od max i ne preteruješ sa AntiAliasingom (ili ga čak isključiš)...
Opet, sve zavisi od toga koje su igre u pitanju.
Nije teško otkriti, uostalom. Izguglaš za tu-i-tu igru koja te interesuje sa RX 580 u toj-i-toj rezoluciji, ima i gomile benchmarka po YouTubeu...
 
Poslednja izmena:
Pa imas cak i ovde u oglasima kolege prodaju sa garancijom (da ne reklamiram, procesljaj malo). Za 25k i nemas neki izbor, mozda gtx1660 , mada u principu je to ista karta samo malkice skuplja. Probaj da se razvuces za gtx1660Ti, fin odnos ulozenog i dobijenog. Ili malo cesce cesljaj KP, nailaze primerci sa garancijom za oko 150e...
 
Ipak sam se pocastio novom. Nije mi se davalo 150 za polovne, kad im je ostalo u najboljem slucaju oko godinu garancije, vecina njih ide bez fiskalnog.
Za 50 evrica vise uzeo novo, imam 3 godine garancije... ako nista drugo
 
Neka te lepo služi
 
Nazad
Vrh Dno