Šta je novo?

problem pri paljenju kompa

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
nekih mesec dana vec, komp kad se prvi put u toku dana pali, treba mu 10 minuta dok zapisti i napise ono lenovo thinkpad itd itd, posle toga se normalno podigne i sve normalno radi. ako ga ugasim i ponovo palim, odmah se podigne. znaci, situacija samo posle duze pauze , tojest dok je duze iskljucen, se to ponavlja.
gledao sam kondenzatore na ploci, ne vidim nijedan da je naduvan ili procureo.
stavio sam i drugo chieftec napajanje 100% ispravno, i isto se i sa njim ponavlja.
ima li ko ideju sta moze biti ili sta da radim sledece?
hvala.
 
Reset BIOS-a, ocisti RAM module, Grafiku, probaj sa minimalnim hardverom, otkaci sve sa ploce pa probaj. Ako resi problem, jedno po jedno vracaj i procesom eliminacije pronadjes sta je. A moze da bude i ploca nesto.
 
probao, ima integrusu grafu, zamenio i ram, vec pomenutio drugo napajanje, stavio nove sata kablove za hddraskacio rezac, promenio slot sata2 na ploci, i i dalje se isto ponasa...... :(
 
Probaj ga upaliti bez icega, znaci samo psu i Marina, vidi da li ce imati odmah one beepove da nema rama, kreni od toga to pa dodaj jednu plocicu rama pa dalje vidi ima li na tom pocetku da rsdi normalno

Isto probaj iskopcati kabal za struju pritisnuti par puta dugme za paljenje, ukopati kabal pa onda upaliti
 
probao sam to sa vadjenjem kabla od struje, i pritiskanjem dugmeta jos pre, to mi je odmah palo na pamet......
najgore, sto kad mi prvi put upali komp, posle mogu da ga gasim i palim sto puta, odmah ce paliti..... tako se ponasa samo posle duze pauze kad je ugasen
 
Verovatno je neki elektrolit ili kondezator na ploci oslabio pa kad je van struje, treba mu vremena da se napuni i stabilizuje napon potreban za procesor da krene. Kad je ugasen, da li je van struje ili samo ugasen racunar?
 
Nazad
Vrh Dno