Šta je novo?

Pomoc oko kupovine mobilnog telefona ili odabira telefona

limontus

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2018
Poruke
727
Poena
115
Dvoumim se izmedu ovih telefona koj uzeti
1 huawei mate 20 lite
2 huawei p30 lite
3 Motorola One Vision
e sad vise razmisljam izmedju p30 lite i Motorola One Vision koj uzeti od ta dva da mi pomognete ja se ne razumem i nisam zahtevan korisnik
izmedju mate 20 lite i p30 lite video imaju isti cipset taj neki kiril 710 i oba imaju po 4 giga rama sad neki kazu bolji je mate neki p30 ja se ne razumem zato i pitam
Motorola One Vision gledao na youtub unboking kanal becmark koliko video po Peci ispade bolji Motorola One Vision od p30 lite i mate 20 lite e sade
da isto pitam u vezi Motorola One Vision kakav je ovo cipset Exynos 9609 i p'rocesor dali je bolji od kirila 710 i sta znaci ovo Android 9.0 (Pie); Android One ,mislim razumem ima android 9 a sta znaci ovo android one
zamolio bih vas da mi pomognete oko odluke i da me upoti ko se razume koj telefon uzeti bio bih mu veoma zahvalan i unapred veliko hvala

i izvinjavam se ako pogresio temu ne znam gde postaviti ovo pitanje a treba mi pomoc hitno
 
Poslednja izmena:
Kao prvo, bilo bi lep da kad pises stavis negde zarez i tacku :)
Ja bih isao na motorolu One vision.
android one ti je OS koji je najblizi, tj cist android. I za koji bi trebalo da imas zagarantovanu podrsku . Zavisi od googla, manje od samog proizvodjaca.
 
Exynos je Samsungov chipset. Taj 9609 je u rangu je sa tim Kirinom, preporučio bih One Vision, ali prvo sačekati da se formiraju cene kako u radnjama tako i na KP.
 
Dvoumim se izmedu ovih telefona koj uzeti
1 huawei mate 20 lite
2 huawei p30 lite
3 Motorola One Vision
e sad vise razmisljam izmedju p30 lite i Motorola One Vision koj uzeti od ta dva da mi pomognete ja se ne razumem i nisam zahtevan korisnik
izmedju mate 20 lite i p30 lite video imaju isti cipset taj neki kiril 710 i oba imaju po 4 giga rama sad neki kazu bolji je mate neki p30 ja se ne razumem zato i pitam
Motorola One Vision gledao na youtub unboking kanal becmark koliko video po Peci ispade bolji Motorola One Vision od p30 lite i mate 20 lite e sade
da isto pitam u vezi Motorola One Vision kakav je ovo cipset Exynos 9609 i p'rocesor dali je bolji od kirila 710 i sta znaci ovo Android 9.0 (Pie); Android One ,mislim razumem ima android 9 a sta znaci ovo android one
zamolio bih vas da mi pomognete oko odluke i da me upoti ko se razume koj telefon uzeti bio bih mu veoma zahvalan i unapred veliko hvala

i izvinjavam se ako pogresio temu ne znam gde postaviti ovo pitanje a treba mi pomoc hitno
Pogledaj i honor play .

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Hvala vam puno na pomoci,uzecu Motorola One Vision cekam 27 maj
Koliko gledao Motorola One Vision ima i bolju kameru od p30 lite
Samo i ovo da pitam, kakav je brend Motorola mislim proizvodjac po kvalitetu?Do sada sam koristio Alcatel,lenovo k6 not,i sada imam trenutno Huawei p10 lite pa je i red da zamenim telefon i podnovim.Hvala vam od srca na pomoci,meni je bar znacilo.
 
Znaš li od kada datira Motorola :D
Ne treba nimalo da sumnjaš u njihov kvalitet.
 
Ali recimo da je to skoro pa jedini "Kinez" koji meni za oko zapada. Motorola je baš bio veliki brend.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Ne, nadovezao sam se na ove izjave kakav je motorola nekad bila brend, to je proslo vreme. I samsung je nekad bio 6 mesta ispod nokie pa gle sad... Treba gledati sadasnjost i odredjene modele. Licno nisam imao dodir ni sa jednom motorolom ali su na papiru vrlo korektni u tom rangu u kom su, imaju android one i to je stvarno veliki plus. Huawei p30 nisam imao prilike da koristim, p9 lite, p10lite i p20 lite jedam, 9 i 10 su bili dobri mid range dok je 20 vec precenjen polako bio. E sad ako i uzmes huawei i ne svidi ti se prodaces ga lako, dokse za motorolu ne moze to reci... Moj najiskreniji savet je da odes i pogledas sva 3 modela uzivo i tad doneses odluku. I jos jedan savet, posto vidim da su oni oko 300e, svrati do mi store ako si iz bg, pogledaj xiaomi modele, mozes proci odlicno sa mi8 za 330e.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Ja uzimam telefon preko operatera,nisam zahtevan korisnik ne igram igre na telefonu,telefon koristim pozivi,sms,viber,kameru i net,a da ga preprodajem necu uzimam telefon koi ce mi koristiti bar dve god, a da menjam telefone ko carape ne padami napamet ili koj model izadje ovaj da prodajem i da trcim da kupujem novi model i da bacam pare uzalun nisam lud.
 
Ne, nadovezao sam se na ove izjave kakav je motorola nekad bila brend, to je proslo vreme. I samsung je nekad bio 6 mesta ispod nokie pa gle sad... Treba gledati sadasnjost i odredjene modele. Licno nisam imao dodir ni sa jednom motorolom ali su na papiru vrlo korektni u tom rangu u kom su, imaju android one i to je stvarno veliki plus...

Ja imam dodira sa njima i aktivno sam ih koristio od kada su ušli u priču sa mobilnim telefonima. Podred Sonija, jedini brend koji mi se stvarno dopada u kompletu oduvek.
Imam dodira i sa novim modelima. Znam šta pričam, ne ono šta sam pročitao ili su mi drugi rekli.
 
Ne znam ko bi kupio Motorolu pored Mi 9 Se. Ovo je best buy.

Ja na primer. Ne mogu da smislim Xiaomi (MIUI i još neke zvrčke). I još dosta njih koje znam. Kao što nikada neću koristiti ni Nokiju.
Da li se uvek kupuju BestBy telefoni? Naravno da ne? Da li se svima dopadaju isti uređaji? Naravno da ne.
Ovo je potencijalni početak apsolutno bespredmetne diskusije i zato uopšte neću da ulazim dalje u nju.

Da se razumemo, nemam ništa protiv Xiaomija, klincu sam uzeo jedan. Ali ćeri, majci i supruzi Motorole. I zilion posto sam siguran da sam napravio dobar izbor, što se pokazalo empirijski. Lično, do daljnjeg Sony. A pomenuh već, imao sam Motorole i bio extra zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Isto tako neko ne moze da smisli brend koji ne postoji (onakav kakav je bio), prodaje se zbog stare slave, neretko losiji i od "najvecih" brendova po odnosu ulozeno/dobijeno, sa dokazano tromom podrskom, ali, naravno, svako ima pravo na izbor :)

One Vision je prvi Lenovo telefon koji je vredan pomena, na globalnom trzistu, posle duzeg vremena. Za ~30k je prihvatljiva kupovina.
 
Poslednja izmena:
Od stare slave se ne živi, niti zbog toga trebaju da se kupuju brendovi kao što su Nokia i Motorola, uskoro i HTC i LG.
Tako da treba najbolje da se sagleda odnos uloženo/dobijeno i da li je to stvarno dobar telefon, a ne običan Kinez sa nazivom nekada dobre i jake kompanije.
Meni je dovoljno da vidim u Motoroli Exynos i da kažem doviđenja. Koristio sam S7 dugo i em što taj Exynos jede bateriju na 4g, ali isto tako ima i lošiji signal. Ne znam kakvi su ovi mid procesori ali sigurno nisu bolji od Sd. Na Snapdragon-u sam se preporodio što se obe stvari tiče. Plus bolje radi i manje se zagreva.
Ima Motorola svojih prednosti, ali cena treba da joj bude jeftinija za 30ak eura od Mi 9 se jer je realno gledano Xiaomi daleko ispred Motorole i jači je igrač, pogotovo u srednjem segmentu. To je moje mišljenje, naravno da se neće svi složiti sa mnom.
 
Ovde u srbiji nevalja im Sony,LG.Motorola,Nokia,Samnsung oni su pukli po nekima i skupisu im a zasto da se zapitamo, zato sto stavljaju kvalitetnije delove i onda su ne isplativi a zato su kinezi najbolji kao Xiaomi zato sto stavljaju ne kvalitetne delove i bitno da su stavili ekran veliki 6gb ram i 128gb memoriju i da su 200 e i to su naj popularniji telefoni ovi ostali ne valjaju.Na balkanu daim samo veci ram i memoriju i svi zadovoljni i da jos kosta 100e pun pogodak za vecinu.
Pricao danas sa jednim likom rekomi ima sluzbeni telefon sony a kupio taj Xiaomi i kaze sony mu je ispadao sto puta i beton i svugde i nista ni ogrebotina a Xiaomi mu je pao kad potrcao iz dzepa trenerke mu izleteo kaze nije mogo da mu sakupi delove hteo da zaplace dao pare velike preko 200 e za taj Xiaomi, moj drug ima sony i drugi drug ima LG idemo na bazene i upadao im u bazen obojci telefon i izvade i nista koliko su kvalitetnije, to telefoni od huawea,Xiaomi,i td i alkatel je isto kao Xiaomi poceo izbacio idol1 pa idol2 pa ido3 i dosli do idol5 i tu pukli nemogu da pruze svetu kvalitet jedino prodaja im isla srbija bosna makedonija i hrvacka po malo ali mi smo za njih malo trziste i puklisu tako ce i Xiaomi za koju godinu prsnuti i od jednom nestati sa trzista jel nece imati cime da se izbori sa velikima i kvalitetnijim telefonima a sony lg,samnsung, nokia,motorola, ostace daju kvalitet.Gde je sad alkatel niko ga i ne pominje vise a do pre par godina svi si bili za taj alkatel kao sad za Xiaomi, da ih pitas za bilo koj drugi telefon 80 posto svi govorili uzmi alcatel i puko im je alkatel nemaga vise tako videcemo za koju godinu i za taj Xiaomi gde ce biti.Nije bitno ko je pre startovao sa starta vec ko je stigo i izdrzao do cilja samo najaci opstaju, evo koliko vidim i Nokia se polako vraca u igru polako vreme ce pokazati zivi mi bili pa videli.
 
Poslednja izmena:
Ovde u srbiji nevalja im Sony,LG.Motorola,Nokia,Samnsung oni su pukli po nekima i skupisu im a zasto da se zapitamo, zato sto stavljaju kvalitetnije delove i onda su ne isplativi a zato su kinezi najbolji kao Xiaomi zato sto stavljaju ne kvalitetne delove i bitno da su stavili ekran veliki 6gb ram i 128gb memoriju i da su 200 e i to su naj popularniji telefoni ovi ostali ne valjaju.Na balkanu daim samo veci ram i memoriju i svi zadovoljni i da jos kosta 100e pun pogodak za vecinu.
Pricao danas sa jednim likom rekomi ima sluzbeni telefon sony a kupio taj Xiaomi i kaze sony mu je ispadao sto puta i beton i svugde i nista ni ogrebotina a Xiaomi mu je pao kad potrcao iz dzepa trenerke mu izleteo kaze nije mogo da mu sakupi delove hteo da zaplace dao pare velike preko 200 e za taj Xiaomi, moj drug ima sony i drugi drug ima LG idemo na bazene i upadao im u bazen obojci telefon i izvade i nista koliko su kvalitetnije, to telefoni od huawea,Xiaomi,i td i alkatel je isto kao Xiaomi poceo izbacio idol1 pa idol2 pa ido3 i dosli do idol5 i tu pukli nemogu da pruze svetu kvalitet jedino prodaja im isla srbija bosna makedonija i hrvacka po malo ali mi smo za njih malo trziste i puklisu tako ce i Xiaomi za koju godinu prsnuti i od jednom nestati sa trzista jel nece imati cime da se izbori sa velikima i kvalitetnijim telefonima a sony lg,samnsung, nokia,motorola, ostace daju kvalitet.Gde je sad alkatel niko ga i ne pominje vise a do pre par godina svi si bili za taj alkatel kao sad za Xiaomi, da ih pitas za bilo koj drugi telefon 80 posto svi govorili uzmi alcatel i puko im je alkatel nemaga vise tako videcemo za koju godinu i za taj Xiaomi gde ce biti.Nije bitno ko je pre startovao sa starta vec ko je stigo i izdrzao do cilja samo najaci opstaju, evo koliko vidim i Nokia se polako vraca u igru polako vreme ce pokazati zivi mi bili pa videli.
Druze imam nokiu , samsung s8 zena koristi klinac honor play, sestra s10 plus cale xiaomi note 5x i nikad vise ne uzimam nokiu pa ne znam sta da urade , kvalitet ekrana i porta za punjenje im je najgori moguci a software pun bagova . Galaxy s8 je ok ali los je sa signalom a s10 plus je preskup za ono sto daje . Xiaomi i honor su masine za nokiu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Fygaroo, slucajno sam ti dao negativnu rep, tek sam otvorio oci, izvinjavam se, dobices pozitivnu prvom prilikom :D
 
opet pomoc ne znam sta da kupim nisam pametan ne mogu da se odlucim izmedju
huawe p30 lite
motorole one vision
cak sam gledao i samnsung a70
sta da uzmem
razmisljam za ovu motorolu one vision ali cuo baterija mnogo slaba drzi ili je to laz, ne znam sta da uzmem preko mts-a
 
Ja koristim Motorola One Vision i prezadovoljan sam. Prilicno sam zahtevan korisnik i baterija izdrzi ceo dan. Hardver je dobar, sve radi lepo i tecno. Kamera mogu da kazem odlicna, bas su poradili na njoj.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
drdekzar
Ja koristim Motorola One Vision i prezadovoljan sam. Prilicno sam zahtevan korisnik i baterija izdrzi ceo dan. Hardver je dobar, sve radi lepo i tecno. Kamera mogu da kazem odlicna, bas su poradili na njoj.
Mozes mi reci kakva je kamera? koliko drzi baterija normalno koriscenje? kakav je ekran? je si je u mts-u uzeo? i jos neki utisak ako ti nije tesko?
 
Nazad
Vrh Dno