Šta je novo?

ST-CABLE internet 50/25

Dark Angel

Čuven
Učlanjen(a)
19.01.2002
Poruke
3,080
Poena
735
Moja oprema  
CPU & Cooler
XEON E5440 mod 775
Matična ploča
ASUS P5B
RAM
6 Gb
GPU
GIGABYTE 1050 TI
Storage
SSD Biostar 240Gb + HDD...
Zvuk
XONAR D 2
Monitor
SAMSUNG 32" TV
Miš & tastatura
LOGITECH MASTER
Ostale periferije
LOGITECH Z-5500
Laptop
MACBOOK PRO 5.2 + 7.1 + ...
Tablet
ASUS TRANSFORMER
Pristup internetu
  1. Optički internet
Prelazim sa mrskog mtsa na optiku stcable

Posto mi se ne kopa po kuci ideja je da u prizemlju bude glavna kutija ( tv direktno vezan i ruter )
u potkrovlju ( direktna vertikala iznad ) mi je glavni komp koji bi u ovom slucaju trebalo da povezem bezzicno

sta mi je od opreme potrebno ?
moze li neki usb ruter da zavrsi posao ili treba neki ozbiljniji i ako moze preporuka
hvala
 
AC1200 Wireless Dual Band Gigabit Router se dobija uz paket za 3400 din
da li vredi li imate neki predlog drugog rutera ?
 
Imao sam isti problem kao ti, i rešio sam ga plavim Cat 6e kablom. Opredelio sam se za žičanu varijantu jer smatram da je bolje rešenje na duže staze. Kupio sam gigabajtni switch TP-Link sa 8 porta. Interent brzina će vremenom samo da raste. Sa ovim kablom si dobar do 1 GB. Nije mi bilo komplikovano da ga sprovedem kanalicama. Ovako sam povezao NAS, 3 računara i 3 STB a. Bitno je da osmisliš i napraviš dobru mrežu. Ovo je rešilo samo pola mog problema. MTS ov modem mi ne daje stabilni - konstatni Wi Fi. Stalno dolazi do oscilacija. Pošto sam njihov korisnik već godinama, promenio sam dosta njihovih modema. U većini slučajeva je bio problem Wi Fi. E sada, ljudi su korektni. Uvek kada sam se žalio, donosili su mi novi modem, ali ja više stvarno nemam vremena, a ni živaca da se zezam sa tim. Ostalo mi je da povežem preko Wi Fi ja, lap top, 2 mobilna i TV. Još uvek se lomim između Xiaomi 3g i Tenda AC11. Naravno kupovina preko Kine.

Tebe ništa ne košta (oko 40€) da probaš prvo sa jednim od ova dual band router a. Ako ti vrši posao super, a ako je nedovoljno, ti gledaj da ubaciš i kabal. U svakom slučaju ako nemaš smart TV, ti moraš da razvlačiš kablove između spratova za STB. Ako to već radiš, ti razvuci i mrežu.
 
Ma imam smart TV ali je on na cablovskoj koju ne menjam
samo je pitanje net + telefon

s obzrim na brzniu od 50 /25 mislim da nece biti problem i da cu sa ovim mercusysom sa 4 antenice zavrsiti posao
kabl mi ne igra jer moram da budzim a to je upravo ono sto pokusavam izbeci
 
Uzeh DLink AC750 na akciji
sad jos samo da ga namestim da radi kao AP

kada izaberem opciju I snimim izmenu ne mogu da pristupim na 192.168.0.50

ima neko hint ?
 
Poslednja izmena:
Namesti da ti je ip adresa u istom opsegu tipa 192.168.0.51

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
E...
niako da podesim

pitanje> ako mi je adresa glavnog rutera koji je u prizemlju ( kopcan na otpicki kabel ) 192.168.1.1



koje postavke na DLinku treba namestiti da bi radilo kako valja ?
pratio sam https://www.youtube.com/watch?v=cj55G9hK5Es ali mi nije jasno da li i sta treba promeniti na postavkma mreze u network connection na kompu

da li nesto treba menjati u local area netvork status..... properties .... internet protocol V4 ... ( da li se rucno unosi IP i koji ? )

namestio sam da mi DLink na spratu radi kao AP, ukucao naziv mreze i lozinku sve po uputama
ali ne radi

gde upisujem IP od glavnog ruter (dole) ?
 
Poslednja izmena:
zvao sam provajdera poslali su lika koji mi je rekao "da je najbolje lan zicana veza" ?
kolumbo otkrio rupu na saksiji

namestio mi parametre na DLinku I to da radi kao ripiter a ne AP
otisao…
radilo sat vremena ionda se veza ponovo blokirala, restart I slicno ne pomaze

da li je moguce da ovo ne moze da fercera kako valja ?


ili da ovo batalim pa uzmem neku usb mini karticu sa miniantenom
koju brzinu mogu ocekivati - realno manje od ovog dlinkovog rutera
 
Poslednja izmena:
Imam taj D-Link, to je veoma loš ruter.

Nabavi dva Netis WF2710, taj imam, i na jednom ugasi 2.4GHz skroz, taj stavi u AP mod i podesi da ti je IP na njemu npr. 192.168.1.253.
Dalje, na drugom Netis-u, podesi opet u AP mod, tj. ugasi DHCP, IP stavi 192.168.1.254, i stavi 5GHz Client mod i 2.4GHz AP mod.

Imaćeš bežičnu vezu između dva rutera, a pošto su oba isti, tj. imaju netis firmware, trebalo bi jako dobro da radi. Ja imam oko 100 Mbps stabilnu vezu kada ih tako spojim.

Bitno je napomenuti da na drugom netis-u ne možeš da imaš i 5 GHz WiFi, već samo 2.4 GHz. tj. Možeš, ali će jako loše da radi.

Još jedna prednost je što ti sva 4 LAN porta imaju link ka drugom ruteru, i samim time ka Internetu, pa ako imaš desktop a nećeš WiFi adapter, možeš kablom da spojiš.

WiFI 2.4GHz ide do 150 MHz sa normalnom širinom kanala 20 MHz, u realnim uslovima oko 90 Mbps protoka.

WiFi 5GHz ide do 300 Mbps sa širinom kanala 40 MHz, u realnim uslovima oko 280 Mbps.

Kanal stavi 36 jer onda nema DFS skeniranja, koje može da izazove periodične prekide.
 
stavio sam ga da radi kao repeater 2.4G
Rucno uneo adresu 192.168.1.9 ( umeso 192.168.1.6 .... sto je moguc urok problema jer imam cesto vise 5 uredjaja na wifiju

sad cu da vidim kako fercera, ako opet bude blokirao glavni ruter .... ide na prodaju
a uzimam obican mali usb risiver da ne bih se z sa ovim s

laicko pitanje> da li Dlink u repeater modu moze da blokira glavni ruter tako da mi ne radi ni na glavnom ruteru 2.4G veza uopste dok ga ne resetujem ?
 
evo radi drugi dan bez prekida
ocito je bio problem staticka ip adresa

speedtest kaze da imam full brzinu kao i na glavnom ruteru
download ide5.6+
ali jedino se sporije otvaraju stranice na netu kada ih pokrenem vise ( cudno )
ping 7-11ms
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno