Šta je novo?

I7 6700k + MSI z270 gaming pro carbon ili Asus Z170-a?

boggie

Poštovan
Učlanjen(a)
25.09.2015
Poruke
331
Poena
95
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung S8+
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav, imam neke opcije da kupim računar preko, u ponudi su dve konfiguracije koje su približno slične sa komponentama i cenom.
Jedina razlika je u tome što jedan dolazi sa MSI Z270 gaming pro carbon a drugi sa Z170-a Asus MB.
Procesor je u ova slučaja I7 6700k.
Namena računara je foto i video obrada.
Ne planiram nadogradnju u skorije vreme.

Šta je po vama bolja kupovina?

Послато са S8+ duos
 
Taj Arctic kuler dolazi sa jednim ili dva (Duo verzija) odlična ventilatora, bolja od tih P12, i onda ti ne treba više od 3 ili 4 komada za kućište. Mada, onaj komplet od 5 komada P12 PWM PST ventilatora se potpuno isplati, i ako preostane neki nije šteta, upotrebiš na nečem drugom ili daš/prodaš nekom..

Moram da dignem temu iz mrtvih
 
Poslednja izmena:
Kako mislis dva pozadi ? :)

Optimalni bi bio napred da ubacuju, pozadi i gore da izbacuju, s tim da imas vise onih koji ubacuju.
Ako imas 5 ventova onda 3 napred da ubacuju (valjda kuciste to podrzava 3 napred), 1 pozadi i jos jedan gore ali na onoj zadnjoj poziciji da izbacuju bi verovatno bio najoptimalniji.
Mada ja vec godinama furam 2x140mm napred 1x 120mm pozadi sa otvorenim topom gde takodje topao vazduh moze da izadje sam i uvek su mi masine bile prilicno hladne.
Tako da mozes probati i sa 2x120mm napred, 1x120mm pozadi, mislim da bi razlike u temperaturama u odnosu na konfiguraciju sa 5 ventova bile minimalne.
Ako stavljas 2 napred, stavljas gornja dva.
 
Poslednja izmena:
Ja sam stavio dva napred da ubacuju a dva gore i jedan pozadi da izbacuju. Znači dva ubacuju a 3 izbacuju. Znači pogrešno [emoji4] A onda bih trebao taj jedan odozgo da skinem (onaj koji je bliži prednjem delu) i stavim napred da ubacuje? Tada bi 3 ubacivala a 2 izbacivala.

Послато са S8+ duos
 
Nazad
Vrh Dno