Šta je novo?

I7 6700k + MSI z270 gaming pro carbon ili Asus Z170-a?

boggie

Poštovan
Učlanjen(a)
25.09.2015
Poruke
331
Poena
95
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung S8+
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav, imam neke opcije da kupim računar preko, u ponudi su dve konfiguracije koje su približno slične sa komponentama i cenom.
Jedina razlika je u tome što jedan dolazi sa MSI Z270 gaming pro carbon a drugi sa Z170-a Asus MB.
Procesor je u ova slučaja I7 6700k.
Namena računara je foto i video obrada.
Ne planiram nadogradnju u skorije vreme.

Šta je po vama bolja kupovina?

Послато са S8+ duos
 
Polovno.

1.konfiguracija:

i7 6700k
Asus Z170-A
16GB Ram GSkill
Fractal Design Define R5
SSD Samsung 840pro 256GB
Netzteil beQuiet! Pure Power
CPU cooler BeQuiet! Dark Rock 3

2.konfiguracija:

i7 6700k
Scythe CPU cooler
Msi z270 Gaming Pro Carbon
8GB DDR4 Ram
Kingston 120GB SSD
Be quiet pure Power L8 530watt Netzteil
Cooler Master Cosmos Gehäuse

Cene 420, i jedna i druga.

Послато са S8+ duos
 
Dobro, to mi ne bi bio problem, iz trenutnog računara mi ostaju 2 ssd-a od po 250 gb i hdd od 2 tb. Kao i 2x16 ddr4 ram.

Ili je možda bolje juriti ryzen, ne znam šta bi se polovno moglo uzeti za ovaj novac, tj da bude pandan ovim konfiguracijama?
 
Sklopi Ryzen mašinu s novim komponentama.

Procesor: Ryzen 2200G - 95€ (naše radnje) ili 2600 (140€ kod Mađara) ili 1700x ako ti treba 8 jezgara (180€ kod Mađara)
Cooler: AMD stock ili LC Power LC-CC-120-RGB (+25€) ili Arctic Freezer 34 eSports Duo (+40€)
Matična ploča: MSI B450 Tomahawk - 120€ (naše radnje)
RAM: imaš
Storage: imaš
Napajanje: Gigabyte G750H na KP za 75€, prodaje neki lik novo...ako nema, onda Seasonic Focus Plus Gold 550-650W ili Corsair TX550M ili 650M Gold (Mađari na KO) - 100-110€
Kućište: Cooler Master MASTERBOX MB511 - 55€ (Emmi)

To ti je nekih 350€ (sa AMD kulerom), ako nađeš to Gigabyte napajanje i ako uzimaš 2200G privremeno. Procesor koristi par meseci dok ne izađu novi Ryzeni pa prodaj ovaj i uzmi neki od njih, jači od ovog. Ili ako ti se ne čeka i hoćeš odmah nešto bolje, dodaj za 2600 ili 1700X.

Nema smisla da uzimaš polovno, još iz Germanije, kad možeš ovde da uzmeš novo za iste pare i da radi posao...plus, možeš da unaprediš procesor za par meseci, ako želiš.

Edit: sad skontah da će mu trebati i grafička uz Ryzen...onda može da se uštedi na nečemu, ploči, kućištu ili napajanju i da se uzme neka polovna grafička, bilo kakva, za 40-ak evra. Plus, nisam proveravao da li neko na KP prodaje Ryzen polukonfiguracije, može i tako da se uštedi...
 
Poslednja izmena:
A misliš da bi ovo što si predložio, ryzen 1700x, mb msi tomahawk 450, da bi to radilo bolje ili bar jednako dobro kao pomenuti intel i7 6700k, ostale komponente da budu iste (ram, ssd)? Za foto video editing?
Čitao sma mnogo zadnjih dana, neko kaže da su Adobe aplikacije optimizovanije za Intel, da je Intel u prednosti zbog većeg baznog takta, opet drugi kažu bolji je AMD zbog većeg broja core... Pogubio sam se skroz :(

Послато са S8+ duos
 
Generalno, ako radiš u Adobeu, Intel ima blagu prednost. Ali, 6700K je već par generacija star i ima duplo manje jezgara i threadova i mislim da su tu negde ili je 1700X bolji, nisam gledao poređenja u Adobe programima.
Stvar je u tome da sa one dve mašine koje si pomenuo ostaješ zaglavljen na matoroj platformi koju ne možeš da apgrejduješ već ćeš opet morati da juriš nešto novo...plus je sve polovno. Da ne pominjemo da za par meseci izlaze novi Ryzeni koje možeš samo da ubodeš u ploču i koji će da počiste 6700K u peformansama...zato je po meni AMD mnogo bolja varijanta. Takođe, novo.
 
Poslednja izmena:
A na ovu ploču B450 mogu novi Ryzeni, kompatibilni su, tipa 2700x? I ovi novi što izlaze?

Послато са S8+ duos
 
Baš, baš dobro drže cenu... Polovan nema ispod 200 evra kod nas, bar ja nisam video. Sa matičnom i 16 gb ddr4 450 evra je cena uglavnom...

Послато са S8+ duos
 
Ni ne razmatraj to pored danasnjih cena i AMD pandana....
 
Dobro, znači AMD 1700x vs Intel i7 6700k = 30:0 :D

Pretpostavljam da bi 1700x završavao posao, ili je 2700 dosta bolja opcija?

Takođe, da li je velika razlika u odnosu 2700 vs 2700x?

I u slučaju da bi se uzimao ryzen 2700 (2700x) koja je onda ploča za preporuku? Isto MSI B450 Tomahawk?

Pitam ovo sve jer bi računar zadržao par godina, nisam gejmer, foto video obrada mi je primarna.
 
Poslednja izmena:
2700(X) je malo bolji od 1700(X) po performansama, ALI kad se uzme u obzir razlika u ceni od preko 100evra,nije bolji nikako! Piči na 1700x pa ako ti je "spor", kad izađe Zen 2 menjaj.
 
Sad malo bacih pogled na mađare:
1700-140e
1700X-175e
2700-205e
2700X-275e
Ovo su izložene najniže cene koje sam brzinski našao. Kod domaćih je razlika veća. Po meni je dobra solucija uzeti 1700,nasvirati OC maksimalno i čekati 3xxx,čim zaštuca ide zamena...
 
Baš to i on mu posle ostaje za buduće naraštaje :)
 
Hvala dobri ljudi na odgovorima! :)
Onda će verovatno biti Ryzen 1700 ili 1700x, MSi B450 Tomahawk.
Što se tiče napajanja, na kupujem prodajem ima Gigabyte G750H 750W za 4999 dinara polovno, staro tri meseca sa garancijom 6 meseci i Gigabyte G750H Gold novo za 75 evra. Pretpostavljam da su to ista napajanja, na prvom ne piše da je gold, da li postoje dve verzije tog napajanja, gold i ne-gold? Ovo polovno je prilično jeftino.

Predloženo kućište Cooler Master MASTERBOX MB511 više nema u Emmi-ju, ima u drugim našim radnjama, 8900 je cena. Da li ipak ići na njega ili možda ima neko jeftinije u tom rangu?
 
Ista su napajanja. Ja bih uzeo ono novo, ako ima garanciju. Ne znam kako ono polovno ima 6 meseci garancije ako je staro samo 3 meseca...

Jesi li siguran da si gledao pravo kućište? Ovde piše da je dostupno, za 6400...

PS: mislim da to kućište ima samo jedan ventilator...potraži kod Mađara jedno 3 ili 4 komada Arctic P12 ventilatora, dobri su a nisu skupi. Fanta prodaje komplet od 5 komada za nekih 24-25€, što je odlična cena...3 ili 4 staviš u kućište a 1 ili 2 (zavisno od kulera, ako ga budeš uzeo) nakačiš na kuler za procesor i rešio si hlađenje.

PPS: ako ćeš kupiti onaj Arctic Freezer 34, ne diraj ventilatore na njemu, malkice su bolji od ovih P12 koje sam pomenuo...
 
Poslednja izmena:
Izgleda da sam ja pogrešno gledao, hvala na linku.
Nisam razumeo ovo poslednje, ako kupim taj kuler što i planiram, treba li onda da kupujem te Arctic P12 ventilatore ili ne?
Ja sam uglavnom kupovao gotove konfiguracije pre, ili laptopove. Nisam siguran 100% da bih ja i umeo to sve da sklopim, jedino uz pomoć youtube-a i tutorijala :) Ili da platim nekom, mada sam u malom gradu, ovde nemam kome. Mada često dolazim u KG, Bg, našao bih nekog...
 
Taj Arctic kuler dolazi sa jednim ili dva (Duo verzija) odlična ventilatora, bolja od tih P12, i onda ti ne treba više od 3 ili 4 komada za kućište. Mada, onaj komplet od 5 komada P12 PWM PST ventilatora se potpuno isplati, i ako preostane neki nije šteta, upotrebiš na nečem drugom ili daš/prodaš nekom.

Nije toliko teško sklopiti računar...najpipaviji deo posla je montaža procesora i kulera, a i to je prosto kao pasulj ako prostudiraš neki tutorial. Sve je lepo obeleženo i vrlo teško možeš da ubodeš pogrešnu stvar u pogrešno mesto, skoro nikako. Ako baš ne želiš da experimentišeš, nađi nekog ko zna šta radi da ti sklopi sve to.
Više me brine eventualni overklok procesora, ako to nisi ranije radio...
 
Nazad
Vrh Dno