Šta je novo?

Ploca za ove komponente

ak47

Poštovan
Učlanjen(a)
25.07.2017
Poruke
309
Poena
70
Pozdrav drugari,

Imam brendiran racunar

Lenovo ideacentre 700-25ISH
to je verzija sa i7-6700, 12 gb ram (3x4gb 2133mhz), gtx960...

pre neki dan prvo su prestali da rade usb portovi kada se podigne windows, a nakon toga ploca pisti, cuju se 3 kratka beep-a pa jedan duzi... Probao sam samo sa jednim slotom memorije, probao i sa drugom memorijom i sada sam dosao u situaciju da moram da kupujem plocu jer pretpostavljam da je problem u njoj...

Imate li neki koristan savet da li mogu jos nesto da pokusam i ako i vi mislite da je do ploce, koju plocu da kupim a da ima 4 slota za memorije i da ima mesta za pci kartice posto mi treba jedan slot ili mogu da dobijem jos jedan pci slot na osnovu PCIe 2.0 x1 (da li postoji neki adapter mozda) socket je 1151
 
Opisani problem se obično dešava nakon ažuriranja biosa. Otkači sve sa ploče sem jedne ram memorije i probaj nakon toga. Ukoliko i dalje ne dobijaš nikakav izlaz na ekranu probaj sa drugim slotom za ram memoriju ili probaj drugu ram memoriju. Kada dobiješ signal poveži ostale komponente.
 
E sad, te memorije su na 2133mhz, ja imam druge ali su sve na 3000mhz.

Da li mogu da testiram sa tom od 3000 sobzirom da ploca podrzava do 2133mhz?

Skinuo sam graficku, pokusavam sa integrisanom od pocetka problema...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A kazite mi ima li neki konvertor/adapter sa pcie x1 na pci a da radi normalno posto ne mogu da nadjem plocu sa pci... narucio na giga... i uplatio i danas mi javljaju da nije nabavljiva :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno