Šta je novo?

TV sa Android'om ili Linux-om?

djoxas

Cenjen
Učlanjen(a)
16.03.2011
Poruke
151
Poena
180
Pozdrav svima, da li može neko da objasni koja je razlika između TV-a sa Android i Linux OS-om? Koje su prednosti i mane kod oba sistema?
 
Android je u osnovi Linux. Koji to TV ima baš klasičan Linux?
 
Hvala na odgovoru, tv je TESLA SMART 55T609SUS LED, 55". Znam da je android na bazi Linux-a, samo me interesuju razlike(da li ide klasično .pkg instaliranje putem repozitorijuma ili je to neki hibrid linux-a pa ide drugačije).
 
Ide drugačije. Slično Androidu, imaš prodavnicu ili neki cloud sistem i samo ono što je u njima možeš da instaliraš/koristiš. Plus što te TV verzije linuksa nisu standardizovane, svako ima svoju verziju, pa se programerima i ne isplati da svaku podrže svojom aplikacijom.

dodatak: E sad, iz toga možeš sam da zaljučiš da je glavna prednost Androida broj podržanih aplikacija. No postoje i dve verzije, jedna je za tablete i za njegovo korišćenje je zgodnije imati airmouse ili touchpad, a druga verzija je Android TV - specijalno pravljena za televizore. Isto tako mogu da postoje i dve vrste aplikacija, za klasičnu tablet verziju i za Android TV.
Linuks verzije su po interfejsu bliže jednostavnosti korišćenja kao na Android TV, ali imaju siromašan izbor aplikacija.

U principu ako si nezahtevan korisnik može i non Android TV da ti bude dovoljan. A za pravu moć najbolje dokupiti Android box.
 
Poslednja izmena:
Hvala, tako sam i mislio, uzeću TV+Box.
 
Uzmi bilo koji TV da ti ogovara cenom i ostalim opcijama, pa ako ti njegova smartnost NE odgovara, dokupi Android box.

Od svih tih smartnosti televizora, 95% korisnika na kraju koriste samo YT (castovan sa mob. telefona), medija player, i evetualno cast ili miror slike sa mobilnih. Ako ti TV to radi kako treba, box ti možda i neće trebati.
 
Који ТВ је бољи за Еон смарт апликацију? Мало ми је глупо да на смарт телевизор стављам Еон бокс, зар не. Овако могу да имам два Еон-а.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno