Šta je novo?

Msi Lightning 7970 Problem

vlada1995

Poštovan
Učlanjen(a)
30.08.2014
Poruke
303
Poena
70
Pozdrav nardode, ako moze mala pomoc. Dobio sam od drugara gore pomenu karticu i imam par pitanja.
Koliko vidim kartica radi dobro (osim ventilatora) , ali sa starijim driverima, ako probam malo novije, dobijem Blue screen of death i moram u safe mode da obrisem drivere da bi mogao da podignem sistem.
Mislim da kartica ima mining bios, pa sam pomislio da nije do toga...?
Jos jedno pitanje,(nadam se da je ok za ovu temu) zamenio bih ventilatore da li njoj odgovaraju ventilatori od MSI r9 280x (koji imaju da se nadju na aliju),?
 
Koliko se secam,najbolji drajver za tu kartu je 15.7.1. Novije nemoj da instaliras.
 
Tako je, samo stariji drajveri. Iz nekog razloga sa novijim se dobijaju plavi ekrani.
 
Ok, a za ventilatore, koji pasuju na njega, pretpostavljam da mogu sa r9 280x?
 
Naravno.
 
Hvala narode.
 
Koliko vidim, ne odgovaraju ventilatori od MSI 280x, oni su 95 mm (rastojanje rupa je 40mm) dok kod ove moje 92mm a rastojanje je 42mm.
Dal ima neke sanse da se nakace a da lici na nesto? Pretpostavljam da razlika od 3mm ne bi bila problem, ali rupa za srafljenje da.
 
Provereno najbolje rešenje


 
Kakve sam srece pa upalio bih graficku prvi dan nakon moje "popravke" :d
 
koristi providan sanitarni silikon (ceresit npr) i nemaš problema.
 
Samo da javim sta sam uradio. Iskreno zbog svih problema koje ima sa driverima i hladjenjem nisam nesto preterano hteo da je koristim. Ali pomislim da je sredim makar koliko mogu pa da vidim sta moze da se uradi. Skinuo sam prednji lim sa otvorima za ventilatore, sa vezicama zakacio dva najobicnija ventilatora na molex, stavio termalnu pastu, i gle cudo, amd izbacio nove drivere koji rade normalno. Sljaka ok, iddle temp oko 45 (malo povisena?), u PES-u 2019 1080P 70 C, u furmarku 75 C (otvoreno je kuciste).
Hvala svima za predloge i pomoc.
 
Nazad
Vrh Dno