Šta je novo?

Google Pixel 4 / 4 XL

ja ne mogu da zamislim više fon bez face unlock-a i od kada imam noč ništa mi ne smeta jer u status baru tu svakako nikad ni nisam imao ništa (nervira me nagužvan status bar) tako da sam ako ne jedini,onda jedan od retkih koji bi bez problema menjao sve iskakajuće kamere ovog sveta za noč i face unlock.
 
Meni su bezeli skroz okej, čak štaviše nedostaje mi donji bezel na Mi 9, previse su mi nisko komande i za kucanje na tastaturi sa malo vecim sakama postoji problem. Floating tastatura ne resava problem jer text koji pišeš cesto ne vidis..
Iako mi je iskreno totalno svejedno kako ce izgledati telefon jer ce ici u case, po meni je dizajn skroz okej za razliku od današnjih sljastecih, zaobljenih, klizavih skalamerija,
 
Ako bude imao pravi 3D Face Unlock kao npr iP i Mate 20 Pro, to ce biti odlicno.
Takodje mi ne smeta bilo kakav notch/malo deblji bezel sve dok ima svrhu. Bilo bi lepo jos na sve to da ima i led not. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Ako bude imao pravi 3D Face Unlock kao npr iP i Mate 20 Pro, to ce biti odlicno.
Takodje mi ne smeta bilo kakav notch/malo deblji bezel sve dok ima svrhu. Bilo bi lepo jos na sve to da ima i led not. [emoji4]
Kakav 3d Face Unlock na mate 20 pro pa to je nerealno!
Po mraku ga bre otkljucava sa minimum svetla.
Notch mi lepsi ako ga bude imao 4xl i 3d unlock uzimam.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
na poku je infrared pa još nisam bio u situaciji da ne radi,kamoli ovo bolje...
 
Pixel ima isti sistem otkljucavanja kao iPhone. IR kamera za slikanje, flood iluminator za mrak i dot projektor za mapiranje.

Medjutim, jedan od razloga zasto Pixel nema notch, jeste upravo sto ce imati jos sigurniji i bolji Face Unlock u odnosu na iPhone. Dodali su jos jednu IR kameru, tako da je po jedna na obe strane, radi boljeg registrovanja kontura.
I jos jedna razlika jeste ta sto je Soli integrisan u Face Unlock takodje, tako da ce telefon "pretpostaviti" cim ga uzmes u ruku da zeli da ga otkljucas, tako da ce kamere biti vec spremne za obradu, sto u praksi znaci razliku u brzini u odnosu na iPhone.

Tako da, po svemu sudeci Pixel ce imati najnapredniji Face Unlock do sada.
 
Meni je ta prica oko brzeg i sigurnijeg face unlock-a skroz suplja. Mislim, zar treba ista da bude sigurnija od one na iP koja se u praksi pokazala kao izuzetno sigurna. Ili brza za 10, 15, 20%... Ne kapiram, kao da ona na iP nije dovoljno brza i vremenom sve brza.
Druga stvar, kako oni sledece godine zamisljaju dizajn sa svim tim senzorima? Nece valjda da ostane isti kao ove godine kad znamo da ce najverovatnije svi veliki igraci preci na bezel-less prednju stranu uredjaja. Ili ce mozda da smanje broj senzora pa ce biti opet notch?
A da, sigurnost ce onda biti manja...

Edit:
I jos nesto, problem sa ovim dizajnom Pixela je to sto uzimaju 1000+ evra na genericki Nexus dizajn za koji su pre 4+ godine uzimali oko 500 (a i to im je bilo puno - pre svega mislim na Nexus 5X plastikaner). Skoro svaki drugi flagship naspram pixela izgleda kao svemirski brod (da ne pominjem Apple sa njihovom izradom sa celicnim ivicama za skoro iste pare).
I da, dizajn mi uopste nije prioritet i svakako bih vrlo rado uzeo Pixel, ali za ove pare treba malo da se zapitaju sta rade. Cas nemaju notch, cas imaju najveci i najruzniji notch u industriji, cas se vracaju na stari dizajn sa velikim bezelom gore (inace, telefon bi bio mnogo lepsi da su donji deo ekrana zakrivili kao sto Apple radi, izgledao bi dosta simetricnije, a ne ovako ni tamo ni vamo)... Stvarno se pitam kako ce izgledati peta generacija...
 
Poslednja izmena:
Po meni, sto se tice povrsine ekrana rezervisane za senzore, uopste ne vidim problem sto je nepotrebljiva za ekran. Notch uopste nije nikakava revolucija, niti napredak, prosto je improvizacija. Jedini uredjaji bez bezela su oni sa motorizovanim kamerama, sto je opet neuporedivo, jer oni nemaju sistem senzora za Face Unlock kao ostali telefoni.
Sve dok se ne usvoji resenje da senzori budu ispod upotrebljive povrsine ekrana, prica oko notcha, kapljica, pop-up kamera, je po meni besmislena u smislu poredjenja.

Dizajn je stvar licnog ukusa. I ne vidim kako ostali telefoni lice na svemirske brodove, osim ako se ne racuna to sto presijavaju 20 boja istovremeno, sto je zapravo danas postao pravi genericki dizajn, od nize klase do flagshipa. Verovatno nikada nismo imali ovako genericke telefona kao sto su danas.

Pixeli koriste aluminijum za ram isto kao i svi drugi flagship uredjaji, i najnovije GG staklo sa obe strane, s tim da je poledjina za promenu sa frost zavrsnicom, sto opet po meni, subjektivno, daje mnogo uniformniji izgled i ozbiljniji nego reflektujuce.

Jedina razilka u odnosu na "svemirski" iPhone jeste sto je kod Pixela ram od aluminijuma, a kod njih od nerdjajuceg celika, i sto Pixel nema notch.
 
Po meni bezeli da budu kao na S9+ ali da to bude lepo dizajnerski odradjeno + da se dobiju zestoki stereo zvucnici napred + face id bar kao kod Apple-a i top. Navijam za sve siru implementaciju Face ID-a jer su po meni ovi FP senzori ispod ekrana (opticki) bezveze resenje, nepouzdani, nekonzistentni. Ne znam kako su se pokazali ultrasonicni kod Samsunga u pogledu otkljucavanja tj prepoznavanja otiska kada je prst ili ekran morak, prljav, musav... opticki tu brljave i muce se samo tako. To je za mene frustrirajuce. A takodje, tu je i prednost Face ID-a za otkljucavanje kada ne zelite ili ne mzoete da dirate ekran rukama. No, sve je to stvar ukusa i preferencija.

Pixel modele ne uzimam u razmatranje jer su kod nas bolesno skupi, u rangu iPhone-a a gotovo nikad zaokruzeniji ili kompletniji od konkurencije.
 
Dosta boja u ponudi i sve mi deluju super, odlicno za njih, taman da vide koje im boje najvise idu od tih 7, pa da za sledecu seriju eliminisu one boje koje su se slabo prodavale.
 
mene brine sto se iz upotrebe izbacuje fingerprint sensor i ostavlja face id kao jedino sredstvo otkljucavanja telefona. Bas razmisljam, da telefoni nemaju tu tehnologiju i da vlasti traze da narod dodje kako bi im se uzeo face id, krenuli bi masovni protesti i borba za ljudska prava i slobodu. Ovako svi dobrovoljno daju.
 
A inace te ne slikaju za pasos, licnu kartu itd.? I nemas 101 licnu fotku na internetu? Da ne pricam o drugim licnim podacima... Dokle vise ta panika i paranoja.

Samo kapice od folije i miran si...
 
Ne verujem da ce zaziveti to kao jedina opcija, kao recimo na iPhone ili Pixelima.

Prvo zbog prakticnosti, a zatim i sigurnosti. Ultrasonicni senzori ispod ekrana su vec u rangu sa onim standardnim, cak i opticki na uredjajima srednje klase otkljucavaju telefon za sekund i bez pogresnih ocitavanja, a sam potez otkljucavanja nema alternativu kada je brzina i fukncionalnost u pitanju.
Ima na netu vec demo Pixelovog Face Unlocka, gde pre set up-a ide info o ogranicenjima, kao sto je upotreba naocara, ili slucajno otkljucavanje, pa i mogucnost otkljucavanja od strane nekoga "ko lici jako na vlasnika". Apple isto to navodi, na svojoj stranici, ali ne tokom podesavanja, jer naravno kada se kunu u "apsolutnu" pouzdanost i sigurnost.
Kapiram da je prakticno jako i korisno, ali po meni je to prosto gimmick i nikako ne bi smela da bude i postane jedina alternativa biometrijskog otkljucavanja uredjaja, narocito ne kada je vec dostupna tehnologija FP senzora ispod ekrana.
 
po meni mogu već sad da ga izbace,nisam jednom u poslednjih 15tak dana otključao fon sa fp-om.neće mi nešto ni nedostajati.
 
A inace te ne slikaju za pasos, licnu kartu itd.? I nemas 101 licnu fotku na internetu? Da ne pricam o drugim licnim podacima... Dokle vise ta panika i paranoja.

Samo kapice od folije i miran si...

drustvene mreze ne koristim tako da nemam 101 licnu fotku, a kamoli druge licne podatke..
 
Druže evo po Beogradu postavljaju stotine Huawei AI kamera koje motre 24/7, i koje prepoznaju facu između ostalog.
Nema privatnosti danas.
Osim toga, zar se ti 'osetljivi' podaci na pixelu ne čuvaju na onom posebnom čipu, Titan beše? Tj nisu u cloudu, nego su na samom uređaju..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pixel 4 - 64GB: $799
Pixel 4 - 128GB: $899
Pixel 4 XL - 64GB: $899
Pixel 4 XL - 128GB: $999

pakao :D
 
Odavno nisam gledao kvalitetniji live stream, lagano 60 fps. Ocekivano naravno, ali treba pohvaliti. [emoji4]
 
Kakva smešna prezentacija :)

Cene u EU:
P4 64 - 749e
P4 128 - 849e

P4 xl - 64gb - 899e
P4 xl -128gb - 999e

Orange postoji samo mali i to samo u 64gb :)

Svakako su jeftiniji u EU nego prošle godine

https://youtu.be/phZ0vwHss0I

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Opasne masine i na papiru poprilicno kompletni modeli (XL posebno). [emoji4]
Ostaje zal za ultra wide senzorom, ali to ostaje za naredne modele. [emoji4]
 
Brzo kreću isporuke.
da46aef2c9044355c52fb67ea4c740e1.jpg


Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Meni je nekako telephoto bitniji od ultra wide..
Ultra wide mi je interesantan samo za video
Na stranu sta je kome bitno, oni u eri mobova sa minimum 3 senzora, izbacuju model sa 2.
Ali dobro, navikli smo na tako nesto od Gugla. Na kraju krajeva i nebitna stvar, znajuci da ce kamere svakako biti vrhunske. [emoji4]

Sto se tice dizajna, ovako na slikama sada mi deluje skroz ok. Posebno ova narandzasta varijanta. [emoji4]
 
Nije tacno, nudi mi na google store pixel 4 XL 64Gb orange. :)
Nije bio u ponudi kada sam gledao na .de sajtu :) verovatno su u tom trenutku dizali delove koda/sajta na server :)

Sramotno mala količina memorije (64) za osnovne modele i za tu lovu sramotne baterije. Ali klasični hipsterski Google

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema ga vise, razgrabili!!
 
Sramotno mala količina memorije (64) za osnovne modele i za tu lovu sramotne baterije. Ali klasični hipsterski Google

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Apple filozofija...
Ali s obzirom da i novi iPhone modeli stizu u osnovnoj verziji sa 64GB, ne moze se zameriti Guglu na tome. [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno