Šta je novo?

Google Pixel 4 / 4 XL

Tačno je za neverovati šta su ljudi u stanju da izbace i to za ogromne pare!!...kad bi samo onaj oneplus opet krenuo da pravi telefone manjih dimenzija, ne bih žalio para na iste!

Mislim da pixel eventualno može da izvuče ako opet naprave neku magiju sa kamerom i softwerom za istu (poput p2 modela što je bilo), mada iskreno sumnjam u to + 90hz ekran. Videćemo uskoro, ali postaje problematično što nam se budućnost svodi na 2 + 1 kompaniju (ova jedna je za ios vezana). Samsung je i ovako davao sve na kašikicu i skupo to naplaćivao

U svakom slučaju, manji model sa 90hz i 2800mAh baterijom (osim ako nije grafenska), je u startu pucanje u nogu! Pojedini znanju da sam imao pixel 2 svojevremeno i 3x dnevno morao da punim isti (doduše bio sam superpower user u to vreme)!

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
"However, we already know that Night Sight is more than just bold on this year’s Pixel phones. Leaks up to this point indicated that the Google Pixel 4 would be able to take shots of the stars and the Milky Way at night, and now we’ve got full resolution camera samples to back it up. Needless to say they’re wildly impressive for something shot on a phone."

Ponovo ce izdominirati sa kamerom, tu dileme nema. Steta samo za nedostatak ultra wide kamere. [emoji4]
 
Ne znam kako je nekima palo na pamet da novi Pixeli nece imati unapredjenu kameru. Sta oni softverom izvlace iz senzora to je neverovatno. [emoji4]
Steta sto nemaju vece senzore koji su popularni ove godine poput IMX586 sa OIS, ili ove nove koji treba da stignu 64/108MP (Mix Alpha), kao i ultra wide kameru, ali s obzirom da su do juce imali samo jedan senzor, ovo je svakako napredak.
Primenjuju Apple filozofiju, tako da nesto slicno verovatno mozemo ocekivati tek sledece godine na Pixelima. No dobro, nema sumnje da ce i cetvorka biti na samom vrhu po pitanju kvaliteta kamere. [emoji4]
 
Pregledao ove fotke od pX4 sto je Fkloznica postavio. Nista narocito. Mislim stvarno, ne trolujem, meni to nije nista posebno, a kamoli da se uporedjuje sa dslr
 
Neće nikad telefon zameniti dslr ali jednostavno vremenom telefoni postaju upotrebljivi za sve više i više situacija u kojima je nezamislivo bilo koristiti kameru telefona kao što i sam kvalitet slika napreduje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
"However, we already know that Night Sight is more than just bold on this year’s Pixel phones. Leaks up to this point indicated that the Google Pixel 4 would be able to take shots of the stars and the Milky Way at night, and now we’ve got full resolution camera samples to back it up. Needless to say they’re wildly impressive for something shot on a phone."

Ponovo ce izdominirati sa kamerom, tu dileme nema. Steta samo za nedostatak ultra wide kamere. [emoji4]
Da ovo odlicno deluje. Da je tu ultra-wide bilo bi top. Svejedno u top 3.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Bice zanimljivo videti Pixel 4XL kamere sa novim softverom vs iP11 Pro/Max sa deep fusion-om (+ vs Mate 30 Pro). To su u najavi 3 najbolje kamere ove godine, mozda nece biti drasticno bolje od ostalih ali za fotografisanje ce sigurno biti najbolje, steta samo sto Pixeli 4 nece imati 3 kamere pozadi kao prakticno svi konkurenti. Ostali ce morati mnogo vise da se potrude sledece godine i da predju na vece senzore i generalno bolji kamera hardver ali i softver.
 
Pa ne cini kameru samo fotografisanje,bar kod Pixela je ostalo mesta da se unapredi audio/video snimanje,koje je bilo dosta lose,tj losije od iP i Samsunga. Bolje da porade na tome i isporuce kompletan paket,zaludjivanje tripodom i slikanje zvezda(telefonom),tesko da ce biti svima interesantno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ispada da svi ljudi fotkaju zvezde i da ako to može, znači da je kamera najbolja na svetu.

Ja bih voleo test noćnog moda gde se fotka u klubu ili na ulici nešto u pokretu. Ne da gledam razmrljane ljude kao da su svi Kasperi.

Kad budu to rešili to će biti dobro. Ni Apple rešenje, ni Google, a ni Huawei to nema, a da ne pričam druga liga, Samsung, Xiaomi itd...
 
Ti manje konzumiraj alkoholna pica po tim klubovima pa ce fotke izgledati bolje. [emoji14][emoji1787]
Salu na stranu. Nesto u pokretu fotkati je tesko i u idealnim uslovima, LL tu ne treba ni pominjati. Budimo realni. Google softver kamere je najbolji na nekom mobu u danasnje vreme. Zasto se ne portuju Samsung, iP ili Huawei camera app, nego bas GCam? [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Ispada da svi ljudi fotkaju zvezde i da ako to može, znači da je kamera najbolja na svetu.

Ja bih voleo test noćnog moda gde se fotka u klubu ili na ulici nešto u pokretu. Ne da gledam razmrljane ljude kao da su svi Kasperi.

Kad budu to rešili to će biti dobro. Ni Apple rešenje, ni Google, a ni Huawei to nema, a da ne pričam druga liga, Samsung, Xiaomi itd...

Kada to dodje, a doci ce verovatno pro kamere mogu ostati na polici.
Do tada je meni ovo itekako dobro...
c05fa8c4d17d2385489958d39afdd61b.jpg
b1b50c6d14d0435cab7bf175b06c159e.jpg
6b81e401dce0a56500c671021cade91c.jpg


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Ovo je odlično.

Jel hdr on ili hdr enhanced?
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, Pixel kamera svakako kida ali ove fotografije su vise atraktivne zbog lokacije/kadrova i osvetljenja.

Ja bih voleo test noćnog moda gde se fotka u klubu ili na ulici nešto u pokretu. Ne da gledam razmrljane ljude kao da su svi Kasperi.

To je vec DSLR/MILC prica, i to ozbiljna. A zavisi i od ocekivanja (npr. mozda ce nekome takve fotke i sa Pixela 4 biti vrh/nema dalje fazon ili cak sa saomi-a uz gcam port) ali vrhunski foto kvalitet u tom smislu mogu da pruze samo full frame kamere i to sa rucnim podesavanjima i odgovarajucim, kvalitetnim objektivima. Da bi se izbegli ''kasperi'' svega sto je u pokretu (i tezim LL uslovima) potreban je ogroman senzor koji ima sjajne high ISO performanse jer duge ili visestruke ekspozicije sa smartfona tu nemaju sta da traze, da ne pricam o napucavanju ISO 1000+ sa malim senzorima.

Steta sto izgleda niko na benchu ne koristi Pixel Top Shot, bas me zanima kako radi u low-light uslovima. Mada, ne treba ocekivati cuda, ipak je to i dalje veoma mali senzor (sto znaci visok ISO i agresivno uklanjanje suma) a fotografije u tom modu su izgleda u 2MP rezoluciji i verovatno bez hdr+ mada nisam siguran, bas zato bi i bilo dobro da neko konacno proba.



Sony ima slicno resenje samo tehnicki savrsenije (10fps do cak 30fps AF rafale) i prediktivno snimanje, sve to se snima u punoj rezoluciji u DRAM senzora pa onda u internu memoriju. Probao sam i pri povoljnom svetlu radi odlicno (uz napomenu da je post-processing malo losiji nego u standard modu), u laksim low-light uslovima prihvatljivo, fotografije su ostre a snimljeni objekti u pokretu su (uglavnom) bez zamucenja ali s obzirom da se i dalje radi o malom senzoru i brzim ekspozicijama, posledice visokih ISO vrednosti i agresivne redukcije suma se itekako vide na 100% kropu. Mada je i ovo veliki korak napred ali je jasno - bez full frame DSLR/MILC nema vrhunskog kvaliteta fotografija u low-light, smartfon kamere su i dalje igracke u odnosu na njih u ozbiljnim uslovima snimanja.
 
Poslednja izmena:
Verovatno su malo i dorađene u lightroom. Koje polemike oko kamera u telefonima a razlike su smešne. Fizika je neumoljiva. Mogu oni koliko hoće da se trude oko softvera kada su senzori mali. Kamere na telefonima stagniraju lagano. Nexus 5x od pre 3-4 godine pravio je ne mnogo lošije fotografije koje danas prave ovi telefoni od 1000e.
 
Poslednja izmena:
Mora se povecati objektiv, tu nema price, ja bih stavio da bude celom sirinom poledjine mobilnog, nije me briga za izgled, samo da slike budu brutalne.
 
Ali koje vredjanje inteligencije sa baterijom od 2800 mah na menjem modelu...
 
Najavljena veća početna cena nego Pixel 3.
 
Ali koje vredjanje inteligencije sa baterijom od 2800 mah na menjem modelu...

Meni takve stvari apsolutno nisu jasne. Gde je tu logika, ko to odluci da u jedan telefon tog ranga stavi mizernu bateriju danas kada je prakticno 4k postalo standard. Ili prosto izracunaju u mAh koliko ce biti dovoljno da izdrzi jedan dan i tu povuku crtu, jer ces svakako puniti telefon kad tad.
 
Mislim da bi za manji model neki. Minimum minimum bi bilo 3300 mah na manjem modelu. Dok je za veci 3700mah mislim ok
 
3.700mah nikako ne može biti ok za qhd ekran preko 6 inča i 90+hz

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Biće to skroz ok , mali u najavi kritičan.. dosta čudan potez ako se uzme cena od 900 do 1100e.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Možda pokušavaju da odviknu ljude od prekomerne upotrebe :D
 
Nazad
Vrh Dno