Šta je novo?

Google Pixel 4 / 4 XL

Onda samo ti ne primecujes razliku u trajanju baterije :)

Jer svi pišu da postoji , oko 1h sot manje , naravno zavisi od načina korišćenja

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa zasto se onda "igraju" sa tim 90 Hz ekranima?
Potpuno nepotrebno ako oduzima toliko SOT-a kao sto pises.
Odjednom to postade inovacija koja je neophodna na svakom mobu. Kada jos malo povecaju baterije, onda neka ubace i to.
Ne kazem da razlika ne postoji u odnosu na "obican" ekran, ali od svega na mobu najmanje me zanima 90 Hz ekran. [emoji4]
 
Verujem da se najviše vidi 90Hz vidi u igrama, a to je danas izgleda postalo vrlo popularno igrati se na mobilnom.
 
Ja bas mislim da se najviše primeti u normalnom korišćenju :)
Mali igrica podržava 90hz

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li je neophodno, nije.
Da li je lepo, jeste. To daje onaj osecaj butter smooth fluidnosti.
iPad pro ima 120Hz ekran, ko zna koliko sam puta siwpeovao ekrane tamo vamo samo da se divim koliko glatko ide. iP Xs nema takav ekran i ceo u UI deluje manje fluidan, samo zbog toga.
 
Ovogodišnji 50+ mpx senzori su izašli samo zato što se nešto mora izbaciti na tržište.

A sta mislis sta bi Google uradio sa 1/1.7" ili cak 1/1.5 senzorom? ;) Njihov nenadmasan softver + veliki senzor? Onaj popularni IMX586 nije nesto posebno, niti je napravljen da bude najbolji, ali nesto poput IMX600/650 (ekskluziva za Huawei)....


Sto se tice 60 vs 90Hz, na telefonu nisam probao, ali na kompu mi mnogo vise odgovara veca frekvencija, redje imam glavobolje i budem odmorniji, "sveziji", oci se manje zamore... Osecaj fluidnosti je naravno jos jedan plus.
 
Ja bas mislim da se najviše primeti u normalnom korišćenju :)
Mali igrica podržava 90hz

Tačno tako. Igrice ne igram, ali itekako se primeti pri normalnom korišćenju. I to treba videti svojim, a ne tuđim očima. To ko nije video, može samo da nagađa...

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Super za vlasnike mi8 :)

Koliko su lepše pozadi uradili šporet u odnosu na jabuku :) ovaj beli mi je prelep ..

Krajnje vreme došlo kada i Google ubacuje 90hz ekrane :)

Zna li se kolika je baterija ovog manjeg ? Ako je stvarno 2800 onda ..

Evo ga i XL
https://youtu.be/aFjbzTLNMAo

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ajd' da se upišem samo. Ako su kamere brutalne kao što Ed danas napisa, možda ću staviti XL na listu želja za deda mraza. :D
 
Zar nije kamera na Poco ista kao na Max 3 po spec (doduse Max ima Samsungov senzor)?
Mi8 i Mix 3 imaju iste kamere. [emoji4]
 
Ako ćemo tako onda i rn5 deli isti senzor, samo Samsung [emoji28] Svakako će ovi sa imx363 da profitiraju lepo. Ne znam za vas ali meni ovaj panda pixel prelep, mada uvek sam imao neki čudan ukus za izgled telefona [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni je i dalje najlepsi Pixel 2 XL. [emoji4]
Cekajte, oni od Pixela 2 guraju IMX363 ili je samo Pixel 3 imao taj senzor?
Btw, cetvorka ima 2 ili 3 senzora? Samo standardni i telephoto, bez ultra wide?
 
Poslednja izmena:
Standard, telephoto I ToF. Ne znam da l guraju isti senzor po oznakama ali je po specifikacijama skoro identičan. Šteta za ultra wide. Uz hdr+ i njihov algoritam za sređivanje ivica bi bio pravi pogodak.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ček ni XL nema ultra wide kameru? Koja fora s tim... Čak je i Apple ubacio. Svakako lepše izgleda pozadi od XI. Napred meh, bolje notch kao na Mi 8 da su stavili.
 
I pixel I iPhone(11) odose godinu unazad kad je izgled u pitanju. Ne znam, meni nekako pravi naslednik nexusa nisu pixel, već oneplus telefoni.
 
Adekvatni naslednici Nexus-a se još uvek nisu pojavili.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Standard, telephoto I ToF. Ne znam da l guraju isti senzor po oznakama ali je po specifikacijama skoro identičan. Šteta za ultra wide. Uz hdr+ i njihov algoritam za sređivanje ivica bi bio pravi pogodak.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Bezveze, ocekivao sam ultra wide. Telephoto im realno nije ni bio potreban, i jedan senzor je taj posao obavljao odlicno.
Sta znam, nekako kako koji Pixel dolazi, meni bude bolji izbor onaj proslogodisnji. [emoji4]
Ček ni XL nema ultra wide kameru? Koja fora s tim... Čak je i Apple ubacio. Svakako lepše izgleda pozadi od XI. Napred meh, bolje notch kao na Mi 8 da su stavili.
Slazem se, ovde bi notch dosta bolje legao. Ne vidim poentu ovakve asimetrije. Nesto slicno i Sony radi sa novim Xperia modelima. Nidje veze. [emoji3]
 
Meni se svidja bezel umesto notcha, jos da je simetrican sa donjim, bio bi savrsen od napred.
Najvece razocarenje mi je stari senzor glavne kamere, kako sam i pretpostavio da ce biti. Jeste softver vrhunski, ali sto je staro, staro je. Telefoto je meni bitniji od ul.wide. Ako XL bude oko 700e pred Ng, dolazi u obzir uprkos starom senzoru, u suprotnom ne bih mogao da predjem psihicku granicu, mnogo para za mali stari senzor. :d
 
Samo jos dizajn ekipu OPO da zaposle i da sve bude top. Baterija na xl? Ako je opet 3400 mehhh[emoji24]

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
I jos samo kad bi mogao da se kupi kod nas legalno [emoji16]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Noviji senzori bi posebno imali smisla kada bi iskoristili pun potencijal 48mpx uz njihovu hdr+ obradu za neko daylight slikanje. Ovako mislim da ne propuštamo ništa specijalno pošto Sony svakako nije izbacio još uvek pravog naslednika za imx363, koliko znam imx568? je namenjen za neki viši srednji segment tržišta.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
IMX568 je 48 mpx senzor, Mi 9T Pro koristi njega. Obican 9T ima IMX562, razlika je u 4k 60 fps video snimanju. [emoji4]
 
Svakako oba nisu najviši klasa onoga što Sony nudi. Samo što su Xiaomi i ekipa vešto, zbog broja megapiksela to iskoristili.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno